کد خبر : 4476
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۲

خدمات رسانی به مناطق محروم پس از انقلاب چشمگیر بوده است

خدمات رسانی به مناطق محروم پس از انقلاب چشمگیر بوده است

[ad_1] مدیر کل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری فارس گفت: خدمات ارائه شده به روستاها و مناطق محروم استان در قبل و بعد از انقلاب قابل مقایسه نیست و این خدمات پس از انقلاب بسیار چشمگیر بوده است.. به گزارش سایت شیرازنیوز به نقل از برنانیوز از فارس،سید کمال پاک فطرت اظهارداشت: پس از

[ad_1]

مدیر کل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری فارس گفت: خدمات ارائه شده به روستاها و مناطق محروم استان در قبل و بعد از انقلاب قابل مقایسه نیست و این خدمات پس از انقلاب بسیار چشمگیر بوده است..
خدمات رسانی به مناطق محروم پس از انقلاب چشمگیر بوده است

به گزارش سایت شیرازنیوز به نقل از برنانیوز از فارس،سید کمال پاک فطرت اظهارداشت: پس از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی، خدمات رسانی به مناطق محروم و روستاها به عنوان یک اولویت در دستور کار مسئولان قرار گرفت و اقدامات ارزنده ای نیز در بخش های مختلف انجام شد.
وی ادامه داد:از جمله در حوزه راه روستایی، تا قبل از انقلاب تقریبا هیچ یک از روستاهای استان از راه ارتباطی آسفالته برخوردار نبودند اما هم اینک استان از ۱۱ هزار و ۶۰۰ کیلومتر راه روستایی آسفالته برخوردار است.
 مدیر کل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری فارساظهار داشت: در زمینه تامین آب آشامیدنی نیز تعداد روستاهای برخوردار از آب آشامیدنی سالم و بهره مند از لوله کشی آب در هر شهرستان به پنج روستا هم نمی رسید اما هم اینک بیش از ۲ هزار و ۳۰۰ روستای فارس زیر پوشش آبفا روستایی استان از خدمات دولت در این زمینه بهره مند می شوند.
 پاک فطرت، طول شبکه های انتقال آب و شبکه های داخلی روستاهای استان را بالغ بر ۱۹ هزار کیلومتر برشمرد و بیان کرد: در زمینه برق رسانی نیز قبل از انقلاب تقریبا هیچ یک از روستاهای استان دارای برق نبودند اما هم اینک تمام روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان برق دار شده اند.
وی افزود: در حوزه بهداشت و درمان نیز قبل از پیروزی انقلاب، روستاهای استان فاقد پزشک مستقر بودند و روستاییان مجبور بودند برای دریافت کوچکترین خدمات درمانی به شهرها مراجعه کنند اما هم اینک ۹۵۰ خانه بهداشت در مناطق روستایی استان احداث شده و بیش از ۴۰۰ پزشک خانواده و تعداد قابل توجهی بهیار نیز در این مراکز مشغول خدمات رسانی به روستاییان هستند.
مدیر کل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری فارسگفت: در زمینه گازرسانی به روستاهای استان نیز طی سال های اخیر شاهد جهش قابل توجهی بوده ایم به طوری که هم اینک یک هزار و ۶۲۶ روستای استان دارای گاز هستند.
پاک فطرت ادامه داد: در دهه فجر امسال نیز شاهده بهره برداری از عملیات گازرسانی به حدود ۱۰۰ روستای دیگر استان خواهیم بود.
وی افزود: در بحث مقاوم سازی مسکن روستایی و بهره مندی روستاییان از مسکن مناسب نیز پس از پیروزی انقلاب اقدامات قابل توجهی در روستاهای استان انجام شد به طوری که طی سال های اخیر ۶۳ هزار و ۸۰۰ واحد مسکونی روستایی آسیب دیده در حوادث مختلف با کمک دولت بازسازی شد و بیش از ۱۴۴ هزار واحد نیز با اختصاص تسهیلات کم بهره مقاوم سازی و نوسازی شدند.
مدیر کل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری فارسافزود: پس از پیروزی انقلاب اسلامی، بحث واگذاری اداره امور مردم به مردم در دستور کار نظام قرار گرفت و با تصویب و اجرایی شدن قانون شوراهای اسلامی و برگزاری پنج دوره انتخابات شوراهای اسلامی، نمایندگان مردم در روستاها توسط مردم مشخص شدند و پیگیری بسیاری از امور به آنها واگذار شد.
پاک فطرت گفت: هم اینک بیش از هفت هزار نفر به عنوان اعضای شوراهای اسلامی روستاهای فارس در تصمیم گیری ها و پیگیری امور روستاییان مشارکت دارند.
وی ادامه داد: همچنین ۲ هزار و ۱۱۱ روستای استان دارای نهاد دهیاری هستند که همانند شهرداری ها وظیفه بهسازی محیط روستاها، جمع آوری و دفن بهداشتی پسماند، کنترل ساخت و سازها و مسائل بهداشتی روستاها و ایجاد بوستان و ارائه دیگر خدمات به روستاییان را به عهده دارند.
مدیر کل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری فارساظهار داشت: بر همین اساس، سال گذشته معابر بیش از ۲۹۷ روستای استان به میزان ۴۸۷ هزار متر مربع با استفاده از سهمیه قیر اختصاص یافته در قانون بودجه توسط دهیاری ها آسفالت شد.

[ad_2]

این مطلب را هم ببینید
74 تن مواد غذایی فاسد در استان فارس کشف و معدوم شد
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.