نصب بخاری برای جلوگیری از سرمازدگی در باغ‌های جهرم
یکشنبه 20 ژانویه 2019 2 سال قبل

نصب بخاری برای جلوگیری از سرمازدگی در باغ‌های جهرم

[ad_1] به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز فارس، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان جهرم در حاشیه بازدید از باغ‌های این شهرستان گفت: بخاری باغی در ۴۰۰ هکتار از باغ‎های این شهرستان برای مقابله با سرمازدگی نصب شده است.محمدرضا شهابی افزود: با توجه به برودت هوا در روز‌های اخیر در شهرستان جهرم و احتمال سرمازدگی درختان […]

[ad_1]

نصب بخاری برای جلوگیری از سرمازدگی در باغ‌های جهرمبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز فارس، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان جهرم در حاشیه بازدید از باغ‌های این شهرستان گفت: بخاری باغی در ۴۰۰ هکتار از باغ‎های این شهرستان برای مقابله با سرمازدگی نصب شده است.
محمدرضا شهابی افزود: با توجه به برودت هوا در روز‌های اخیر در شهرستان جهرم و احتمال سرمازدگی درختان مرکبات یکی از توصیه‌های ما برای پیشگیری از این اتفاق استفاده از بخاری‌های باغی است.
وی اظهار کرد: این دستگاه بخاری تمام اتوماتیک در باغ‌ها نصب می‌شود و دیگر نیازی به سوزاندن ضایعات باغی و لاستیک برای گرم کردن باغ‌ها نیست.
مدیر جهاد کشاورزی جهرم گفت: دستگاه سنجش دما با برودت هوا به دمای زیر صفر روشن و از سرمازدگی میوه و اندام درخت جلوگیری می‌شود.
شهابی افزود: هر دستگاه با قدرت ۷ و نیم اسب بخار می‌تواند دو هکتار باغ را پوشش دهد که علاوه بر صرفه اقتصادی برای باغدار از پرداخت خسارت‌های ناشی از سرمازدگی باغ‌ها هم پیشگیری می‌کند.
وی ادامه داد: هر دستگاه بخاری می‌تواند حدود ۱۳ هزار متر مکعب هوای ۲۵۰ درجه را تولید که به صورت شبکه‌ای به زیر درختان منتقل کند.
مدیر جهاد کشاورزی جهرم اظهار داشت: آبیاری شبانه باغ ها، استفاده از محلول‌های ضدسرما و کوددهی مناسب و استفاده از توری‌ها و مهمتر از همه بکارگیری این بخاری‌ها می‌تواند از سرمازدگی باغ‌های مرکبات جلوگیری کند.
در شهرستان جهرم ۲۴ هزار هکتار باغ مرکبات وجود دارد.
شهرستان جهرم در فاصله ۱۹۳ کیلومتری از جنوب شرق شیراز قرار دارد.

[ad_2]

Source link

این مطلب را هم ببینید
محدودیت و ممنوعیت‌های روز‌های باقی مانده نوروز
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

آخرین اخبار

پربازدید

    Sorry, no posts matched your criteria.

نت افراز تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب