همزمان با سراسر کشور؛
زنگ انقلاب ۱۳ بهمن در فارس نواخته می‌شود
سه‌شنبه 22 ژانویه 2019 2 سال قبل

همزمان با سراسر کشور؛ زنگ انقلاب ۱۳ بهمن در فارس نواخته می‌شود

[ad_1] مدیرکل آموزش و پرورش فارس با اشاره به آغاز جشن چهل سالگی پیروزی انقلاب اسلامی گفت: همزمان با سراسر کشور، ساعت ۹ و ۳۳ دقیقه صبح روز شنبه ۱۳ بهمن، زنگ انقلاب اسلامی در تمام مدارس استان نواخته می‌شود . به گزارش ایسنا منطقه فارس، علی‌عسکر نجفی سه‌شنبه ۲ بهمن در جمع اعضای کمیته […]

[ad_1]

مدیرکل آموزش و پرورش فارس با اشاره به آغاز جشن چهل سالگی پیروزی انقلاب اسلامی گفت: همزمان با سراسر کشور، ساعت ۹ و ۳۳ دقیقه صبح روز شنبه ۱۳ بهمن، زنگ انقلاب اسلامی در تمام مدارس استان نواخته می‌شود .

به گزارش ایسنا منطقه فارس، علی‌عسکر نجفی سه‌شنبه ۲ بهمن در جمع اعضای کمیته فرهنگیان و دانش آموزان ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی استان گفت: جشن‌های پیروزی انقلاب اسلامی امسال با شکوه هرچه تمامتر و با محوریت چهل سالگی انقلاب در همه مدارس استان برگزار خواهد شد و برنامه‌های متعدد و مختلفی برای این دهه پیش‌بینی شده است.

وی با تاکید بر برنامه‌ریزی مناسب برای برگزاری برنامه‌های دهه فجر، گفت: دهه فجر فرصتی برای تبیین اهداف انقلاب و انتقال مفاهیم و ارزش‌های والای انقلاب اسلامی به نسل جدید است .

مدیرکل آموزش و پرورش فارس با بیان اینکه انقلاب ما انقلابی مردمی و برخاسته از مردم است و این جشن‌ها نیز متعلق به آ‌ن‌ها است و باید زمینه حضور آن‌ها را فراهم کنیم،‌ افزود: مردمی برگزار شدن مراسم‌های دهه فجر در دستورالعمل ارسالی به مدارس استان تاکید شده است.

نجفی با اشاره به اینکه آموزش و پرورش در شکل‌گیری فرهنگ و انتقال میراث فرهنگی و مذهبی نقش سازنده‌ای دارد، اظهار کرد: آموزش و پرورش مبدأ و مبدع تحول و فرهنگ‌سازی است و ضمن اینکه وظیفه سنگینی در حراست از انقلاب اسلامی برعهده دارد باید شناسایی و تبیین اهداف انقلاب برای نسل جدید با طراحی برنامه‌ها و روش‌های جدید و کارآمد این موضوع را انجام دهد

وی از مدیران مدارس خواست فضای مدارس را با آذین بندی و نصب بنرها به سمت فضای جشن‌های دهه فجر هدایت کنند و به فضای بیرونی مدارس نیز هدایت شود.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: جشن‌های دهه فجر انقلاب اسلامی در مدارس استان با طنین زنگ انقلاب اسلامی آغاز خواهد شد و با توجه به اینکه روز ۱۲ بهمن ماه مصادف با روزجمعه و تعطیلی مدارس است این مراسم شنبه ۱۳ بهمن در همه مدارس استان برگزار و در هر شهرستان و منطقه یک مدرسه انتخاب شده و مراسم نمادینی با حضور مسئولان در آن مدرسه برگزار می‌شود اما تمام مدارس، زنگ انقلاب را راس ساعت اعلام شده خواهند نواخت .

نجفی به حضور خانواده‌های معظم شهدا، ایثارگران و آزادگان در مراسم نواخته شدن زنگ انقلاب  درمدارس اشاره و اضافه کرد: به مدارس توصیه شده که در این روز از دانش‌آموزان برگزیده علمی، فرهنگی، پژوهشی و ورزشی قدردانی کنند .

وی همچنین گلباران قبور مطهر شهدا و دیدار با خانواده معظم شهدا وایثارگران به ویژه شهدای پیروزی انقلاب اسلامی درسال ۵۷ را از دیگر برنامه‌های آموزش وپرورش دراین ایام عنوان کرد وافزود: در این ایام چندین پروژه آموزشی وفرهنگی و ورزشی ویژه فرهنگیان و دانش آموزان در استان افتتاح می‌شود.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: شرکت  و حضور فعال در نمایشگاه دستاوردهای ۴۰ ساله انقلاب دستگاههای اجرایی استان نیز از دیگر برنامه‌های این اداره‌کل درد هه فجر امسال است.

قائم‌ مقام کمیته دانش‌آموزی و فرهنگیان ستاد دهه فجر فارس نیز در این جلسه با اشاره به اینکه امسال همانند سال‌های گذشته گروه ۱۳۵۷ نفری دانش‌آموزان شیرازی و چند شهر بزرگ استان تشکیل شده است، گفت: این گروهها در حال طی مراحل پایانی آماده سازی خود هستند و در روز ۲۲ بهمن مصادف با پیروزی انقلاب اسلامی در مراسم راهپیمایی اقدام به اجرای سرود انقلابی می‌کنند .

محمد نظری اظهار کرد: امسال علاوه بر گروه سرود ۱۳۵۷ نفره در سراسر فارس، گروههای سرود ۴۰نفره به مناسبت ۴۰ آغاز سالگی انقلاب تشکیل شده که این گروهها با حضور در مدارس به ‌مناسبت گرامیداشت یوم‌الله دهه فجر و تجدید میثاق نسل جدید با آرمان‌های امام خمینی (ره) و رهبر انقلاب به اجرای سرود می‌پردازند .

وی با بیان اینکه دهه فجر یادآور حماسه ملت ایران در دستیابی به خواسته‌های به حق، عدالت، برابری و برادری است، گفت: هدف از اجرای این سرودها ایجاد وحدت، همدلی و  ترویج آموزه‌های انقلاب در بین جوانان و نوجوانان است تا نسل‌های بعدی انقلاب نیز فرهنگ از خودگذشتگی و ایثار نسل‌ انقلاب را گرامی بدارند .

انتهای پیام

این مطلب را هم ببینید
معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز:شیراز مرکز خلاقیت و ایده‌پردازی مهندسان است

[ad_2]

Source link

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

آخرین اخبار

پربازدید

    Sorry, no posts matched your criteria.

نت افراز تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب