برگزاری کنفرانس ملی اپتیک و فوتونیک به میزبانی دانشگاه شیراز
سه‌شنبه 22 ژانویه 2019 2 سال قبل

برگزاری کنفرانس ملی اپتیک و فوتونیک به میزبانی دانشگاه شیراز

[ad_1] دبیر اجرایی بیست و پنجمین کنفرانس اپتیک و فوتونیک ایران اعلام کرد که این کنفرانس به میزبانی دانشگاه شیراز طی روزهای ۹ تا ۱۱ بهمن‌ماه برگزار می‌شود. به گزارش ایسنا منطقه فارس، محمود حسینی‌فرزاد سه‌شنبه دوم بهمن در یک کنفرانس خبری با اعلام این خبر بیان کرد: کنفرانس ملی اپتیک و فوتونیک ایران در […]

[ad_1]

دبیر اجرایی بیست و پنجمین کنفرانس اپتیک و فوتونیک ایران اعلام کرد که این کنفرانس به میزبانی دانشگاه شیراز طی روزهای ۹ تا ۱۱ بهمن‌ماه برگزار می‌شود.

به گزارش ایسنا منطقه فارس، محمود حسینی‌فرزاد سه‌شنبه دوم بهمن در یک کنفرانس خبری با اعلام این خبر بیان کرد: کنفرانس ملی اپتیک و فوتونیک ایران در ۱۷ محور برگزار و بیش از ۴۰۰ مقاله به این رویداد تخصصی ارسال شده است.

وی با بیان اینکه این کار توسط کمیته علمی انجمن ملی اپتیک و فوتونیک ایران انجام گرفت که از این تعداد ۳۰۹ مقاله پذیرفته شد، افزود: از این تعداد ۲۴۰ مقاله به صورت پوستر و ۶۹  مقاله دیگر به شکل شفاهی ارائه خواهد شد.

دانشیار بخش فیزیک دانشگاه شیراز با بیان اینکه پوسترهای پذیرفته شده در دو بخش به نمایش در می‌آید، خاطرنشان کرد: در هریک از بخش‌ها ۱۲۰ پوستر ارائه خواهد شد .

حسینی عنوان کرد: کنفرانس اپتیک و فوتونیک ایران به ابتکار انجمن اپتیک و فوتونیک ایران و با همکاری بیش از ۲۵۰ موسسه صنعتی، دانشگاهی و مجامع علمی و تحقیقاتی داخل کشور به صورت سالانه در دانشگاه‌های ایران برگزار می‌شود؛ هر ساله تعداد زیادی از محققان، متخصصان و صاحبنظران در زمینه‌های مربوطه دعوت می‌شوند تا مقاله‌های پژوهشی خود را که حاوی یافته‌های نو در زمینه‌های موضوعی کنفرانس است از طریق وب سایت کنفرانس ارسال کنند .

وی ادامه داد: آشنایی متخصصان و پژوهشگران دانشگاهی و مراکز پژوهشی و صنعتی کشور با فعالیت یکدیگر، مبادله اطلاعات و ایجاد ارتباط بین صنعتگران و پژوهشگران، آشنایی با آخرین دستاوردهای علمی و فناوری در زمینه های گوناگون اپتیک و فوتونیک در کشور و تشکیل میزگردهای تخصصی از اهداف این کنفرانس است .

دبیر اجرایی بیست و پنجمین کنفرانس اپتیک و فوتونیک ایران ادامه داد: مقالات برتر برای چاپ به مجله بین‌المللی علمی-پژوهشی اپتیک و فوتونیک ایران معرفی می‌شوند .

حسینی محل برگزاری کنفرانس یادشده را سالن کنفرانس مرکز منطقه‌ای اطلاع رسانی علوم و فناوری ISC عنوان کرد و افزود: در قالب بیست و پنجمین کنفرانس اپتیک و فوتونیک ایران کارگاه‌هایی برای دانشجویان با حضور صاحب نظران برگزار می‌شود .

به گفته دبیر کمیته اجرایی کنفرانس یادشده در جریان این رویداد علمی، کارگاه تصویربرداری لیزری سه بعدی برای تشخیص سرطان،کارگاه شبیه‌سازی با نرم افزار لومریکال ۲۰۱۹ ، کارگاه شبیه‌سازی با نرم افزار کامسول ۵.۴ ، کارگاه شبیه‌سازی ادوات تراهرتز با نرم‌افزار CST Studi ، کارگاه طراحی سامانه‌های اپتیکی با نرم‌افزار زیمکس اپتیک استودیو ۲۰۱۶ و کارگاه Fabrication and Characterization of Perovskite Light-Emitting Diode برگزار می‌شود.

انتهای پیام

این مطلب را هم ببینید
برخورد وانت با خاور در شیراز 2 کشته برجای گذاشت

[ad_2]

Source link

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

آخرین اخبار

پربازدید

    Sorry, no posts matched your criteria.

نت افراز تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب