معاون امور استان‌های اتاق بازرگانی ایران:
تاکنون تخلفی از اتاق شیراز گزارش نشده است
سه‌شنبه 22 ژانویه 2019 2 سال قبل

معاون امور استان‌های اتاق بازرگانی ایران: تاکنون تخلفی از اتاق شیراز گزارش نشده است

[ad_1] معاون امور استان‌های اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران گفت: تا این ساعت، هیچ گزارش و شکایتی که منجر به صدور حکم تخلف از سوی اتاق ایران بشود، واصل نشده است. به گزارش ایسنا منطقه فارس، سید جواد زمانی سه شنبه ۲ بهمن در جمع خبرنگاران در شیراز، گفت: تا این ساعت، کمیته […]

[ad_1]

معاون امور استان‌های اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران گفت: تا این ساعت، هیچ گزارش و شکایتی که منجر به صدور حکم تخلف از سوی اتاق ایران بشود، واصل نشده است.

به گزارش ایسنا منطقه فارس، سید جواد زمانی سه شنبه ۲ بهمن در جمع خبرنگاران در شیراز، گفت: تا این ساعت، کمیته انضباطی اتاق ایران حکمی دایر بر وقوع تخلف در اتاق بازرگانی شیراز، صادر نکرده است.

وی با تاکید براینکه اخلاق مداری و امانت داری از اصول پایه‌ای در فعالیت‌های رسانه‌ای خصوصا در ایران اسلامی است، گفت: ما انقلاب کردیم که صداقت و امانت‌داری و اخلاق را بر همه امور حاکم کنیم و اینگونه نباشد که هر کس با فردی دشمنی داشت، از هر وسیله برای رسیدن به هدف خود استفاده کند.

زمانی تصریح کرد که در مصاحبه اخیرش هیچ نامی از فرد یا مکانی برده نشده بلکه سئوالات حقوقی مطرح و پاسخ گرفته شده است، خاطرنشان کرد که آنچه در یک رسانه به نقل از او منتشر شده با مطالب طرح شده مغایرت دارد.

او با بیان اینکه گزارش منتشر شده در یکی از رسانه ها با آنچه او بیان کرده، مغایرت دارد، گفت: براساس ماده ۴ قانون اتاق بازرگانی مصوب مجلس شورای اسلامی، اتاق‌های بازرگانی شهرها و استان‌ها به لحاظ اداری و مالی مستقل است.

زمانی با تصریح اینکه هیچ ارتباط اداری و مالی بین اتاق شهرها و استانها با اتاق ایران وجود ندارد، گفت: سئوال شد که آیا کسی می تواند همزمان معاون یا دبیر اتاق و عضو هیئت نمایندگان باشد، پاسخ دادم که براساس قانون فرد نمی تواند عضو هیئت نمایندگان باشد و از اتاق حقوق دریافت کند، حال تحت عنوان کارمند، معاون یا دبیر.

او ادامه داد: سئوال شد که فردی می تواند شرکت یا کارخانه دار بوده و معاون یا عضو هیئت نمایندگان اتاق باشد، پاسخ دادم بله می تواند و منع قانونی هم ندارد.

زمانی با تاکید براینکه هیچ یک از اعضای هیئت نمایندگان اتاق، امکان دریافت حقوق به عنوان کارمند یا معاون را ندارند، گفت: اینکه عضو هیئت نمایندگان در اتاق حضور داشته و امور را پیگیری کرده و انجام دهد، قانونی است.

معاون امور استان‌های اتاق بازرگانی ایران خاطرنشان کرد که حضور اعضای هیئت نمایندگان و انجام امور مربوط به اتاق بازرگانی، اقدامی غیرقانونی محسوب نمی شود، حال آنکه تمام امور اداری و مالی هر یک از اتاق‌های بازرگانی در کشور مستقل بوده و از یک چارت مشخص و واحد تبعیت نمی کند.

به گزارش ایسنا، بررسی‌ها نشان می دهد که از آغاز دور جدید فعالیت هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی شیراز و براساس مصوبه هیئت نمایندگان، عنوان دبیر از چارت حذف و دو معاونت پیش بینی شده است.

براساس شواهد و مدارک، دو نفر از اعضای هیئت نمایندگان اتاق شیراز، امور مربوط به دو معاونت پیش بینی شده را عهده دار هستند اما بابت انجام این امور، حقوقی از این تشکیلات دریافت نکرده و به عنوان کارمند اتاق نیستند.

اگرچه تمام اعضای هیئت نمایندگان اتاق شیراز، دارای شرکت یا کارخانه و کارگاه‌های مستقلی در حوزه‌های مختلف و مرتبط با امور محوله اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی شیراز، هستند.

 

انتهای پیام

این مطلب را هم ببینید
مدير مركز مديريت راههاي فارس اعلام کرد:محدودیت و ممنوعیت‌های ترافیکی فارس در نوروز 98

[ad_2]

Source link

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

آخرین اخبار

پربازدید

    Sorry, no posts matched your criteria.

نت افراز تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب