بهره‌برداری از ۳ طرح بزرگ صنعتی به مناسبت دهه مبارک فجر
چهارشنبه 23 ژانویه 2019 2 سال قبل

بهره‌برداری از ۳ طرح بزرگ صنعتی به مناسبت دهه مبارک فجر

[ad_1] رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس اعلام کرد که به مناسبت دهه مبارک فجر، طرح‌های صنعتی سیمان خاکستری، کاشی پاسارگاد سرام و شرکت نوین آبان فن آور با حجم سرمایه‌گذاری ۶۷۳ میلیارد تومان و اشتغالزایی ۷۴۶ نفر افتتاح می‌شود. به گزارش سایت شیرازنیوز به نقل از برنانیوز؛ علی همتی چهارشنبه ۳ بهمن […]

[ad_1]

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس اعلام کرد که به مناسبت دهه مبارک فجر، طرح‌های صنعتی سیمان خاکستری، کاشی پاسارگاد سرام و شرکت نوین آبان فن آور با حجم سرمایه‌گذاری ۶۷۳ میلیارد تومان و اشتغالزایی ۷۴۶ نفر افتتاح می‌شود.
بهره‌برداری از 3 طرح بزرگ صنعتی به مناسبت دهه مبارک فجر

به گزارش سایت شیرازنیوز به نقل از برنانیوز؛ علی همتی چهارشنبه ۳ بهمن در جمع خبرنگاران گفت: امسال بیش از ۲۵۰ واحد صنعتی، معدنی و صنفی به ارزش سرمایه گذاری بیش از ۲۳۰ هزار میلیارد ریال و با ظرفیت اشتغال زایی سه هزار و ۷۰۰ نفر در فارس فعالیت خود را آغاز کرده است یا تا پایان سال راه اندازی می‌شود.

وی با بیان اینکه کارخانه های سیمان در استان فارس با ظرفیت هفت میلیون تن در حوزه فرآوری معادن فعالیت دارند، به صدور بخش عمده ای از تولیدات این کارخانه‌ها اشاره و اضافه کرد: دهه فجر امسال نیز کارخانه سیمان خاکستری نی ریز با تولید انواع سیمان پرتلند با میزان سرمایه گذاری چهار هزار و۳۶۰ میلیارد ریال با اشتغال بیش از ۳۷۴ نفر از جمله واحدهایی است که در نی ریز آماده بهره برداری است‌.

رئیس سازمان صنعت، ‌معدن و تجارت استان فارس؛ یکی از واحدهای شاخص آماده افتتاح دهه فجر امسال را فاز ۴ کاشی پاسارگاد سرام آباده اعلام و اضافه کرد: این واحد صنعتی ظرفیت تولید انواع کاشی ساختمانی را دارد که فاز ۴ این شرکت با اشتغال ۲۴۰ نفر وسرمایه گذاری ۱۳۲۰ میلیارد ریال به بهره برداری می رسد‌.

همتی یادآور شد که کارخانه کاشی و سرامیک پاسارگاد در ۴ فاز با بیش از یک هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری و اشتغالزایی حدود ۲ هزار نفر در فارس فعال است و گفت: شرکت نوین آبان فن آور یکی دیگر از از واحدهایی است که با سرمایه گذاری ۱۰۵۰ میلیارد ریال و اشتغال بیش از ۱۳۲ نفرظرفیت تولید مبدل‌های حرارتی صنایع نفت‌، گاز و پتروشیمی وصنایع نیروگاهی انواع مبدل هوا خنک را دارد.

این مطلب را هم ببینید
استاندار فارس: 1070 طرح عمرانی در فارس به بهره‌برداری می‌رسد

او همچنین گفت: طرح هایی نظیر کربنات سدیم (معادن نمک و سلیس ) در فیروزآباد با ظرفیت اشتغالزایی هزار نفر و ذوب آهن پاسارگاد با سرمایه گذاری ۲ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان و ایجاد اشتغال برای ۲ هزار نفر در نیمه اول سال‌ 1398 افتتاح خواهند شد.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس گفت: تعداد ۴۳۲۲ واحد صنعتی کوچک، متوسط و بزرگ با اشتغال ۱۰۰ هزار و ۱۲۷ نفر در زمینه های مختلف شیمیایی و پتروشیمی، غذایی و صنایع تبدیلی کشاورزی، کاشی، سرامیک و چینی آلات بهداشتی، طراحی، صنایع فلزی، ساخت و نصب تجهیزات نفت، ‌گاز و پتروشیمی، صنایع برق و الکترونیک، مخابرات، کنترل و اتوماسیون، فناوری اطلاعات ، پودر و عصاره شیرین بیان، صنایع سلولزی و همچنین صنایع قالب سازی و ساخت قطعات خودرو در فارس فعال است.

به گفته همتی، حدود ۱۶۴ هزار واحد صنفی و ۳۵۰۰ بازرگان در فارس فعال است، گفت: حجم صادرات غیرنفتی فارس سالانه ۱۵۰۰ میلیون دلار و این گویای گردش اقتصادی مناسب در فارس است.

او با بیان اینکه استان فارس رتبه سوم معادن فعال کشور را دارد و سالانه بیش از ۴۹ میلیون تن انواع سنگ‌های معدنی از معادن استان فارس استخراج می‌شود، گفت: فارس ۵۸۳ معدن دارای پروانه دارد که با میزان استخراج سالیانه این معادن ۴۹ میلیون و ۸۷۵ هزار و ۳۳۲ تن در حال بهره برداری است‌.

همتی با اشاره به اشتغال هفت هزار و ۹۷۷ نفر در معادن فارس گفت: این استان رتبه پنج استخراج معادن را دارد و میزان ذخیره معدنی این استان ۲ میلیارد و ۳۰۱ میلیون و ۵۹۴ هزار و ۳۴۰ تن است.

این مطلب را هم ببینید
کشف معدن سنگ در فارس

این مقام مسئول سنگ مرمریت، چینی، مس، آهن، خاک نسوز و صنعتی در شمال استان و شن و ماسه، گچ و سنگ لاشه را از مهمترین سنگ‌های معادن فارس برشمرد و گفت: استان فارس ۲ درصد از صادرات کشور را در اختیار دارد که حجم ریالی آن هزار و ۳۰۳ میلیون دلار است.

همتی گفت: در دو سال گذشته مشکلات بیش از ۱۴۳۶ واحد صنعتی که بخش قابل توجه ای از آنها مربوط به مشکلات بیمه ای و بانکی بوده بررسی و مشکل ۸۶۰ واحد معادل ۶۱ درصد از این واحدها رفع شده و مشکل ۳۷۲ واحد نیز هنوز رفع نشده است.

او با بیان اینکه پرداخت دور جدید تسهیلات رونق تولید از شهریور امسال آغاز و تاکنون ۲۴۹ میلیارد تومان از طریق نظام بانکی به واحدهای صنعتی و معدنی پرداخت شده است، گفت: سال گذشته نیز افزون بر ۱۲۰۰ میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید به واحدهای متقاضی واجد شرایط پرداخت شد.

همتی با بیان اینکه صادرات غیر نفتی استان فارس در نیمه نخست امسال از لحاظ ارزش دلاری ۱۹ و از لحاظ وزنی ۲۵ درصد رشد داشته است، گفت: سهم فارس از مجموع صادرات کشور در سال ۹۵، یک درصد بود که این رقم در سال ۹۶ با توجه به رفع برخی مشکلات در حوزه گمرک و فرودگاه به ۲٫۱ درصد افزایش یافت که رشد قابل توجهی محسوب می شود‌.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس با بیان اینکه فرش دستباف سهم قابل توجهی در ایجاد اشتغال، تحصیل درآمد و توسعه صادرات کشور دارد، گفت: سال گذشته ۵۲ میلیون دلار فرش به آمریکا صادر و این روند امسال با مشکلاتی مواجه شده است.

این مطلب را هم ببینید
توقیف محموله قاچاق در پاسارگاد

همتی با اشاره به فعالیت ۱۰۹هزار بافنده فرش در استان فارس افزود: این افزایش صادرات نشان می دهد که اگر فضای همکاری و هم افزایی با دیگر کشورها مهیا باشد و دنیا با ما همکاری کند، اتفاقات خوبی در حوزه صادرات رخ خواهد داد‌.

 

[ad_2]

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

آخرین اخبار

پربازدید

    Sorry, no posts matched your criteria.

نت افراز تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب