مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات فارس:
ضریب نفوذ تلفن ثابت در فارس ۱۰ برابر شده است
چهارشنبه 23 ژانویه 2019 2 سال قبل

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات فارس: ضریب نفوذ تلفن ثابت در فارس ۱۰ برابر شده است

[ad_1] مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس اعلام کرد که طی چهاردهه گذشته ضریب نفوذ تلفن ثابت در فارس بالغ بر ۱۰ برابر افزایش داشته است . به گزارش ایسنا منطقه فارس مهرداد سهرابی چهارشنبه سوم بهمن ماه در جمع خبرنگاران افزود: ضریب نفوذ تلفن ثابت در استان فارس سال ۵۷ حدود سه درصد […]

[ad_1]

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس اعلام کرد که طی چهاردهه گذشته ضریب نفوذ تلفن ثابت در فارس بالغ بر ۱۰ برابر افزایش داشته است .

به گزارش ایسنا منطقه فارس مهرداد سهرابی چهارشنبه سوم بهمن ماه در جمع خبرنگاران افزود: ضریب نفوذ تلفن ثابت در استان فارس سال ۵۷ حدود سه درصد بود و اکنون به ۳۲ و ۲۹ صدم درصد رسیده است .

سهرابی خاطرنشان کرد: در استان فارس سال ۵۷ حدود ۴۷ هزار و ۶۰۹ تلفن ثابت نصب شده وجود داشت حال آنکه اکنون این تعداد به یک میلیون و ۹۵۶ هزار و ۷۵۸ خط افزایش یافته است.

این مقام مسئول فارس را مرکز توزیع و انتقال پهنای باند به استان‌های جنوبی دانست و افزود: اکنون ۳۹ روستای زیر ۱۰ خانوار استان فارس دارای تلفن ثابت بوده و ۲ هزار ۱۶۱ روستای استان نیز از امکان اینترنت پرسرعت برخوردار است.

سهرابی خاطرنشان کرد که سال گذشته امکان دسترسی یک هزار و ۲۴ روستای استان فارس به اینترنت پرسرعت ایجاد شده است.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات فارس همچنین گفت: شرکت مخابرات فارس طرح دسترسی شهروندان و کسب و کار‌ها به شبکه فیبر نوری را در دستور کار دارد و در این راستا از سال گذشته تاکنون ۸۵۹ پورت نصب شده است .

به گفته این مقام مسئول، پست بانک ۱۱۶ دستگاه خودپرداز روستایی در روستا‌های محروم و کمتر توسعه یافته استان فارس نصب و راه اندازی کرده و حدود ۴۵۹ دفتر پیشخوان شهری و ۳۹۷ دفتر ICT روستایی در استان مشغول به فعالیت است.

انتهای پیام

این مطلب را هم ببینید
ساخت هفت نیروگاه خورشیدی در فارس

[ad_2]

Source link

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

آخرین اخبار

پربازدید

    Sorry, no posts matched your criteria.

نت افراز تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب