رئیس پلیس راهور ناجا اعلام کرد:
جان باختن ۱۲ هزار نفر براثر تصادف در کشور
چهارشنبه 23 ژانویه 2019 2 سال قبل

رئیس پلیس راهور ناجا اعلام کرد: جان باختن ۱۲ هزار نفر براثر تصادف در کشور

[ad_1] رئيس پليس راهور ناجا با اشاره به كاهش تعداد جانباختگان حوادث ترافيكي، گفت: طی ۸ ماه منتهی به پایان آبانماه امسال ۱۲ هزار نفر بر اثر حوادث رانندگی در کشور جان خود را از دست داده‌اند. به گزارش ایسنا منطقه فارس سردار تقي مهري چهارشنبه سوم بهمن در نهمين سمينار بين‌المللي كاهش سوانح ترافيكي […]

[ad_1]

رئيس پليس راهور ناجا با اشاره به كاهش تعداد جانباختگان حوادث ترافيكي، گفت: طی ۸ ماه منتهی به پایان آبانماه امسال ۱۲ هزار نفر بر اثر حوادث رانندگی در کشور جان خود را از دست داده‌اند.

به گزارش ایسنا منطقه فارس سردار تقي مهري چهارشنبه سوم بهمن در نهمين سمينار بين‌المللي كاهش سوانح ترافيكي در شيراز، گفت: طي سال گذشته ۶ هزار و ۲۰۰ تصادف منجر به فوت در سطح كشور به وقوع پيوسته است كه بر اثر آن ۱۶ هزار و ۲۰۱ نفر جان خود را از دست داده اند .

وي با بيان اينكه خودروهاي توليد داخل، از ۱۲۰ استاندارد اروپايي تنها ۵۰ استاندارد را اعمال مي كنند، افزود: در حال حاضر تعداد خودروهاي كشور از مرز ۲۲ ميليون دستگاه عبور كرده است .

رئيس پليس راهور ناجا گفت: بر اساس آمارهاي موجود ۵۱  درصد قربانیان تصادف به دلیل نوع شدت جراحات جان خود را از دست می دهند و اين موضوع يكي از عوامل فوت در صحنه تصادف است .

  وي بر لزوم مشخص شدن سهم سازمان هاي مربوطه در حوادث جاده‌ای تأكيد كرد و گفت: در سال ۸۵ به ازای هر ۱۰ هزار وسیله نقلیه،  ۵/۱۹ درصد متوفی به ثبت رسیده است .

رئيس پليس راهور ناجا با بيان اينكه بر اساس آمارها، ۲۸ میلیون نفر در کشور گواهینامه فعال دارند، افزود: آمار جان‌باختگان تصادفات درون‌شهری در شش ماه اول امسال به نسبت سال گذشته، ۶ درصد کاهش داشته است .

مهري با بيان اينكه شناسايي عوامل خطر زا باعث كاهش سوانح و حوادث ترافيكي خواهد شد، گفت:  بیش از ۵۱ درصد جان‌باختگان حوادث رانندگی، ۲۱ تا ۵۰ ساله هستند كه جزء نيروي كار كشور به حساب مي آيند .

وي با اشاره به حوادث رانندگي در استان فارس گفت: براساس آمارها امروزه از تعداد ۳ هزار و ۴۰۰ نقطه حادثه خیر کشور،  ۲۷۵ نقطه در استان فارس قرار دارد .

رئيس پليس راهور ناجا با بيان اينكه امروزه ۹۵ درصد خودروهای کشور توليد داخل است، اظهارداشت: به خودروسازان تاکید شده است كه همه استاندارهای اروپایی را رعایت کنند .

مهري افزود: معتقدیم تمامی ترمزهای خودروهای ایرانی باید به صورت ۴ چرخ دیسک دار شوند که از تعداد تصادفات در كشور کاسته شود .

به گزارش ایسنا، نهمین سمینار بین المللی کاهش سوانح ترافیکی، چالش‌ها و راهکارهای پیش رو با محورهايي همچون بررسي سیاست های کلان سلامت بر کاهش سوانح ترافیک، نقش نهاد راهبر بر کاهش سوانح ترافیکی، مداخلات موثر در سوانح ترافیکی در کشورهای در حال توسعه و ایران، روند و تغییرات سوانح ترافیکی در سال های اخیر و علل و عوامل موثر بر سوانح ترافیکی از امروز در شیراز آغاز به کار کرد و تا پنجشنبه چهارم بهمن ادامه دارد.

انتهای پیام

این مطلب را هم ببینید
دبیر جامعه روحانیت شیراز: مهریه نباید به ابزار تجارت تبدیل شود

[ad_2]

Source link

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

آخرین اخبار

پربازدید

    Sorry, no posts matched your criteria.

نت افراز تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب