دانستنی‌های مصرف امگا ۳
دوشنبه 21 ژانویه 2019 2 سال قبل

دانستنی‌های مصرف امگا ۳

به گزارش سایت شیرازنیوز به نقل از صدا و سیما، مرکز فارس، کارشناس مرکز اطلاع رسانی دارو‌ها و سموم دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: مصرف روزانه انواع ماهی ها، تخم کدو، گردو، لوبیا، تخم کتان، انواع روغن‌های سویا، کانولا و کنجد، بدن را نسبت به تأمین این ماده اسیدی مفید بی نیاز می‌کند. هاجر همتیان […]

دانستنی‌های مصرف امگا ۳به گزارش سایت شیرازنیوز به نقل از صدا و سیما، مرکز فارس، کارشناس مرکز اطلاع رسانی دارو‌ها و سموم دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: مصرف روزانه انواع ماهی ها، تخم کدو، گردو، لوبیا، تخم کتان، انواع روغن‌های سویا، کانولا و کنجد، بدن را نسبت به تأمین این ماده اسیدی مفید بی نیاز می‌کند.

هاجر همتیان در توضیح بیشتر چگونگی تامین امگاه ۳ افزود: امروزه مصرف مکمل‌های حاوی امگا ۳ در بین افراد جامعه، به امری شایع تبدیل شده، این در حالیست که تمامی افراد جامعه نیاز دارند با تجویز پزشک به کمک مکمل‌های غذایی و یا مصرف انواع ماهی ها، تخم کدو، گردو، لوبیا، تخم کتان، انواع روغن‌های سویا، کانولا و کنجد، این ماده اسیدی را تامین کنند.
او با بیان اینکه به طور معمول کپسول‌های امگا ۳ در درمان بالا بودن تری گلیسرید خون استفاده و باعث کاهش ساخت تری گلیسیرید توسط کبد می‌شود، اظهار داشت: برای این افراد با توجه به سطح تری گلیسیرید خون شان، روزانه ۲ تا ۴ عدد کپسول تجویز می‌شود.
همتیان ادامه داد: به عنوان مکمل، مصرف روزانه یک عدد کپسول امگا ۳ کافی است که برای جذب بیشتر آن، بهتر است همراه با غذا مصرف شود و در افرادی که دچار سکته قلبی می‌شوند، برای کاهش بیماری‌های مربوط به عروق کرونر قلب، توصیه می‌شود که روزانه یک عدد کپسول امگا ۳ استفاده شود.
او با اشاره به اینکه به توصیه محققان مصرف امگا ۳ می‌تواند در بهبود نشانه‌های افسردگی و در آلزایمر ناشی از افسردگی، نقش به سزایی داشته باشد، گفت: تعادل میان امگا ۳ و امگا ۶ بدن بسیار مهم است، به طور معمول میزان امگا ۶ در رژیم غذایی بالاست، از این رو باید با مصرف مواد غذایی حاوی امگا ۳ به حفظ این تعادل کمک کنیم.
این کارشناس مرکز اطلاع رسانی دارو‌ها و سموم دانشگاه، مهمترین عارضه مصرف بیش از حد امگا ۳ را مشکلات گوارشی و اسهال اعلام و تصریح کرد: گاهی این عارضه باعث کاهش فعالیت سیستم ایمنی می‌شود که در این صورت بهتر است مصرف آن قطع شود.
همتیان اضافه کرد: زنان باردار، افراد حساس به غذا‌های دریایی، مبتلایان به مشکلات انعقادی خون و مصرف کننده‌های دارو‌های رقیق کننده خون مانند «آسپرین» و «وارفارین» و افرادی که سیستم ایمنی بدنشان ضعیف است، لازم است از مصرف داروی امگا ۳ خودداری کنند.
او یاد آور شد: مردم استان فارس در صورت داشتن هرگونه سوال یا برای کسب اطلاعات بیشتر، می‌توانند با مرکز اطلاع رسانی دارو‌ها و سموم دانشگاه علوم پزشکی شیراز، با شماره تماس‌های ۰۷۱۳۲۳۳۱۰۱۷ یا ۱۹۰ و یا ۱۴۹۰ تماس بگیرند.

این مطلب را هم ببینید
کرونا، سلامت ۱۰۴ نفر دیگر در فارس را به غارت برد/ افزایش مبتلایان به ۴۸۷۴ نفر
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

آخرین اخبار

پربازدید

    Sorry, no posts matched your criteria.

نت افراز تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب