جان باختن ۱۲ هزار نفر به دلیل حوادث رانندگی در کشور
چهارشنبه 23 ژانویه 2019 2 سال قبل

جان باختن ۱۲ هزار نفر به دلیل حوادث رانندگی در کشور

[ad_1] رئیس پلیس راهور ناجا با اشاره به کاهش تعداد جانباختگان حوادث ترافیکی، گفت: طی ۸ ماه سال جاری به دلیل حوادث رانندگی در کشور، ۱۲ هزار نفر جان خود را از دست داده اند. به گزارش سایت شیرازنیوز به نقل از برنانیوز از فارس، سردار " تقی مهری" در نهمین سمینار بین المللی کاهش […]

[ad_1]

رئیس پلیس راهور ناجا با اشاره به کاهش تعداد جانباختگان حوادث ترافیکی، گفت: طی ۸ ماه سال جاری به دلیل حوادث رانندگی در کشور، ۱۲ هزار نفر جان خود را از دست داده اند.
جان باختن 12 هزار نفر به دلیل حوادث رانندگی در کشور

به گزارش سایت شیرازنیوز به نقل از برنانیوز از فارس، سردار " تقی مهری" در نهمین سمینار بین المللی کاهش سوانح ترافیکی در شیراز، گفت: طی سال گذشته ۶ هزار و ۲۰۰ تصادف منجر به فوت در سطح کشور به وقوع پیوسته است که بر اثر آن ۱۶ هزار و ۲۰۱ نفر جان خود را از دست داده اند.
وی با بیان اینکه خودروهای تولید داخل، از ۱۲۰ استاندارد اروپایی تنها ۵۰ استاندارد را اعمال می کنند، افزود: در حال حاضر تعداد خودروهای کشور از مرز ۲۲ میلیون دستگاه عبور کرده است.
رئیس پلیس راهور ناجا گفت: بر اساس آمارهای موجود ۵۱  درصد قربانیان تصادف به دلیل نوع شدت جراحات جان خود را از دست می دهند و این موضوع یکی از عوامل فوت در صحنه تصادف است. 
وی بر لزوم مشخص شدن سهم سازمان های مربوطه در حوادث جاده‌ای تأکید کرد و گفت: در سال ۸۵ به ازای هر ۱۰ هزار وسیله نقلیه،  5/19 درصد متوفی به ثبت رسیده است.
رئیس پلیس راهور ناجا با بیان اینکه بر اساس آمارها، ۲۸ میلیون نفر در کشور گواهینامه فعال دارند، افزود: آمار جان‌باختگان تصادفات درون‌شهری در شش ماه اول امسال به نسبت سال گذشته، ۶ درصد کاهش داشته است.
سردار مهری با بیان اینکه شناسایی عوامل خطر زا باعث کاهش سوانح و حوادث ترافیکی خواهد شد، گفت:  بیش از ۵۱ درصد جان‌باختگان حوادث رانندگی، ۲۱ تا ۵۰ ساله هستند که جزء نیروی کار کشور به حساب می آیند.
وی با اشاره به حوادث رانندگی در استان فارس گفت: براساس آمارها امروزه از تعداد ۳ هزار و ۴۰۰ نقطه حادثه خیر کشور،  275 نقطه در استان فارس قرار دارد.
رئیس پلیس راهور ناجا با بیان اینکه امروزه ۹۵ درصد خودروهای کشور تولید داخل است، اظهارداشت: به خودروسازان تاکید شده است که همه استاندارهای اروپایی را رعایت کنند .
سردار مهری افزود: معتقدیم تمامی ترمزهای خودروهای ایرانی باید به صورت ۴ چرخ دیسک دار شوند که از تعداد تصادفات در کشور کاسته شود.
گفتنی است نهمین سمینار بین المللی کاهش سوانح ترافیکی، چالش ها و راهکارهای پیش رو با محورهایی همچون بررسی سیاست های کلان سلامت بر کاهش سوانح ترافیک،  نقش نهاد راهبر بر کاهش سوانح ترافیکی، مداخلات موثر در سوانح ترافیکی در کشورهای در حال توسعه و ایران، روند و تغییرات سوانح ترافیکی در سال های اخیر و علل و عوامل موثر بر سوانح ترافیکی به مدت دو روز در شیراز برگزار می شود.

[ad_2]

این مطلب را هم ببینید
هیچگونه آلودگی در آب شرب شیراز وجود ندارد!
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

آخرین اخبار

پربازدید

    Sorry, no posts matched your criteria.

نت افراز تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب