جان باختن ۱۲ هزار نفر طی ۸ ماه در کشور / وجود ۲۷۵ نقطه حادثه خیز در استان فارس
چهارشنبه 23 ژانویه 2019 2 سال قبل

جان باختن ۱۲ هزار نفر طی ۸ ماه در کشور / وجود ۲۷۵ نقطه حادثه خیز در استان فارس

رئیس پلیس راهور ناجا خبر داد؛رئیس پلیس راهور ناجا گفت: طی ۸ ماه سال جاری به دلیل حوادث رانندگی در کشور، ۱۲ هزار نفر جان خود را از دست داده اند. به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، تقی مهری رئیس پلیس راهور ناجا در نهمین سمینار بین المللی کاهش سوانح ترافیکی در […]

رئیس پلیس راهور ناجا خبر داد؛رئیس پلیس راهور ناجا گفت: طی ۸ ماه سال جاری به دلیل حوادث رانندگی در کشور، ۱۲ هزار نفر جان خود را از دست داده اند.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، تقی مهری رئیس پلیس راهور ناجا در نهمین سمینار بین المللی کاهش سوانح ترافیکی در شیراز، با بیان اینکه طی ۸ ماه سال جاری به دلیل حوادث رانندگی در کشور، ۱۲ هزار نفر جان خود را از دست داده اند، گفت: طی سال گذشته ۶ هزار و ۲۰۰ تصادف منجر به فوت در سطح کشور به وقوع پیوسته است که بر اثر آن ۱۶ هزار و ۲۰۱ نفر جان خود را از دست داده اند.

وی با بیان اینکه خودرو‌های تولید داخل، از ۱۲۰ استاندارد اروپایی تنها ۵۰ استاندارد را اعمال می‌کنند، افزود: در حال حاضر تعداد خودرو‌های کشور از مرز ۲۲ میلیون دستگاه عبور کرده است.

رئیس پلیس راهور ناجا گفت: بر اساس آمار‌های موجود ۵۱ درصد قربانیان تصادف به علت نوع شدت جراحات جان خود را از دست می‌دهند و این موضوع یکی از عوامل فوت در صحنه تصادف است.

وی، بر لزوم مشخص شدن سهم سازمان‌های مربوطه در حوادث جاده‌ای تأکید کرد و گفت: در سال ۸۵ به ازای هر ۱۰ هزار وسیله نقلیه، ۱۹ و ۵ دهم درصد متوفی به ثبت رسیده است.

رئیس پلیس راهور ناجا با بیان اینکه بر اساس آمارها، ۲۸ میلیون نفر در کشور گواهینامه فعال دارند، افزود: آمار جان‌باختگان تصادفات درون‌شهری در شش ماه اول امسال به نسبت سال گذشته، ۶ درصد کاهش داشته است.

این مطلب را هم ببینید
رشد ۳۳۲ درصدی پروندهای قاچاق سوخت در فارس/کشف یک میلیون هزار لیتر سوخت قاچاق مکشوفه

سردار مهری با بیان اینکه شناسایی عوامل خطرزا باعث کاهش سوانح و حوادث ترافیکی خواهد شد، گفت: بیش از ۵۱ درصد جان‌باختگان حوادث رانندگی، ۲۱ تا ۵۰ ساله هستند که جزو نیروی کار کشور به حساب می‌آیند.

وی با اشاره به حوادث رانندگی در استان فارس گفت: براساس آمار‌ها امروزه از تعداد ۳ هزار و ۴۰۰ نقطه حادثه خیر کشور، ۲۷۵ نقطه در استان فارس قرار دارد.

رئیس پلیس راهور ناجا با بیان اینکه امروزه ۹۵ درصد خودرو‌های کشور تولید داخل است، اظهار کرد: به خودروسازان تاکید شده است که همه استاندار‌های اروپایی را رعایت کنند.

سردار مهری افزود: معتقدیم همه ترمز‌های خودرو‌های ایرانی باید به صورت ۴ چرخ دیسک دار شوند که از تعداد تصادفات در کشور کاسته شود.

گفتنی است، نهمین سمینار بین المللی کاهش سوانح ترافیکی، چالش‌ها و راهکار‌های پیش رو با محور‌هایی همچون بررسی سیاست‌های کلان سلامت بر کاهش سوانح ترافیک، نقش نهاد راهبر بر کاهش سوانح ترافیکی، مداخلات موثر در سوانح ترافیکی در کشور‌های در حال توسعه و ایران، روند و تغییرات سوانح ترافیکی در سال‌های اخیر و علل و عوامل موثر بر سوانح ترافیکی به مدت دو روز در شیراز برگزار می‌شود.

انتهای پیام/چ

صحبت های رئیس پلیس راهور ناجا در شیراز

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

آخرین اخبار

پربازدید

    Sorry, no posts matched your criteria.

نت افراز تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب