تکذیب آلودگی خوراک طیور در فارس
سه‌شنبه 22 ژانویه 2019 2 سال قبل

تکذیب آلودگی خوراک طیور در فارس

به گزارش سایت شیرازنیوز به نقل از صدا و سیما، مرکز فارس، مدیر کل دامپزشکی استان فارس در مورد انتشار خبر آلودگی مرغداری‌های فارس به پودر جیوه و آهن، گفت: هیچ واحد فعال در عرصه تولید ماده پروتئینی در فارس پلمب نشده است.یعقوب مهندس افزود: مطالبی که در این مورد در فضای مجازی منشتر شده […]

تکذیب آلودگی خوراک طیور در فارسبه گزارش سایت شیرازنیوز به نقل از صدا و سیما، مرکز فارس، مدیر کل دامپزشکی استان فارس در مورد انتشار خبر آلودگی مرغداری‌های فارس به پودر جیوه و آهن، گفت: هیچ واحد فعال در عرصه تولید ماده پروتئینی در فارس پلمب نشده است.
یعقوب مهندس افزود: مطالبی که در این مورد در فضای مجازی منشتر شده شایعه است.
در خبری که در فضای مجازی انتشار یافته، به دروغ از قول روابط عمومی دامپزشکی استان فارس اعلام شده که بیش از ۲۰ مرغداری استان فارس، ۳۰ دی به دلیل استفاده از پودر جیوه و آهن در خوراک طیور، پلمب شده است که این موضوع صحت ندارد.
مهندس ادامه داد: انتشار این مطالب دروغ از سوی مراجع قضایی و پلیس فتا پیگیری خواهد شد تا با عاملان آن که با منتشر کردن مطلبی کذب موجب تشویش اذهان عمومی شده اند، برخورد قانونی صورت گیرد.
رئیس اتحادیه مرغداران استان فارس هم گفت: امکان استفاده از پودر آهن و جیوه در پرورش طیور غیر ممکن است، زیرا اگر این ۲ ماده به خوراک مرغ و طیور اضافه شود در کمتر از چند ساعت آن‌ها را از بین خواهد برد.
سینا عباسی افزود: خوراک طیور در همه واحد‌های تولید کننده گوشت مرغ محدود به سه ماده ذرت، سویا و کنسانتره است که کنسانتره نیز مجموعه‌ای از ویتامین‌های مورد نیاز برای رشد طیور است.
رئیس اتحادیه مرغداران فارس همچنین شایعه پلمب شدن برخی از واحد‌های تولید کننده گوشت مرغ در فارس را به دلیل اضافه کردن پودر جیوه و آهن به خوراک طیور، تکذیب و تاکید کرد: هیچ یک از واحد‌های فعال در عرصه تولید این ماده پروتئینی در این استان پلمب نشده است.

این مطلب را هم ببینید
آغاز ثبت‌نام وام کرونا در سامانه "کارا"
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

آخرین اخبار

پربازدید

    Sorry, no posts matched your criteria.

نت افراز تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب