کد خبر : 52438
تاریخ انتشار : دوشنبه 11 نوامبر 2019 - 15:09

دستگیری مامور قلابی اداره آب و گاز در شیراز/کشف بیش از ۱۲ هزار عدد آب میوه فاسد در مرودشت

دستگیری مامور قلابی اداره آب و گاز در شیراز/کشف بیش از ۱۲ هزار عدد آب میوه فاسد در مرودشت

مهم‌ترین حوادث امروز ۲۰ آبان ماه سال ۹۸ را می‌توانید در این بسته خبری بخوانید.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، مهم‌ترین حوادث امروز دوشنبه ۲۰ آبان ماه سال ۹۸ را می‌توانید در این بسته خبری بخوانید.

دستگیری مامور قلابی اداره آب و گاز در شیراز

سرپرست پلیس آگاهی فارس از دستگیری فردی مامورنما در شیراز خبر داد که پس از سرقت در منازل، اقدام به آزار و اذیت می‌کرد.

سرهنگ کاووس حبیبی سرپرست پلیس آگاهی فارس اظهار کرد: در پی مراجعه تعدادی از شهروندان مبنی بر اینکه فردی به عنوان مامور اداره آب یا گاز وارد منزل آنان شده و با تهدید چاقو اقدام به سرقت پول و طلاجات و سپس آزار و اذیت می‌کرده است که موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت.

او بیان کرد: کارآگاهان پلیس آگاهی استان تحقیقات فنی و تخصصی خود را در این زمینه آغاز کردند و توانستند در کوتاه‌ترین زمان ممکن با بدست آوردن سرنخ‌های جدید، متهم را شناسایی و در یکی از محلات شیراز دستگیر کنند.

سرپرست پلیس آگاهی استان فارس با بیان اینکه متهم برای تحقیقات بیشتر در اختیار پلیس آگاهی است، اضافه کرد: تاکنون در این خصوص ۵ نفر از شکات شناسایی شده‌اند.

این مقام انتظامی گفت: چنانچه در این خصوص شهروندی از متهم دستگیر شده شکایتی دارد می‌تواند به اداره مبارزه با جرائم جنایی پلیس آگاهی استان فارس واقع در خیابان احمدی شمالی- خیابان کارگر (گلکوب) مراجعه یا با شماره تلفن ۰۷۱۲۱۸۲۶۱۰۸ تماس بگیرد.

او با بیان اینکه افرادی مامور نما در پوشش کارکنان دولتی اقدام به سرقت از شهروندان می‌کنند، به هموطنان توصیه کرد: در صورت مراجعه کارکنان دولتی به درِ اماکن خصوصی و عمومی آنان، ابتدا ضمن تقاضای کارت شناسایی معتبر، رفتار فرد را زیر نظر داشته و در صورت مشاهده هرگونه اقدام مشکوک بلافاصله با پلیس ۱۱۰ و سازمان مربوطه تماس بگیرند تا افراد سود جو و مامور نما نتوانند اهداف پلید و شوم خود را عملی کنند.

این مطلب را هم ببینید
8پیشنهاد متفاوت برای سفر در عید98

کشف بیش از ۱۲ هزار عدد آب میوه فاسد در مرودشت

فرمانده انتظامی مرودشت از توقیف یک کامیون حاوی ۱۲ هزار و ۵۰۰ عدد آب میوه فاسد در محور شیراز به سمت اصفهان خبرداد.

سرهنگ اسماعیل زراعتیان فرمانده انتظامی مرودشت گفت: ماموران پلیس آگاهی این شهرستان، در ایست و بازرسی مقطعی در محور اصفهان به سمت شیراز، به یک کامیون حامل آب میوه مشکوک و آن را برای بررسی بیشتر متوقف کردند.

او افزود: ماموران در بررسی از این کامیون مشاهده کردند که تعداد ۱۲ هزار و ۵۰۰ عدد آب میوه، تاریخ مصرف آن‌ها انقضاء یافته و راننده قصد ارجاع محموله را به کارخانه برای تصحیح تاریخ آن دارد.

سرهنگ زراعتیان ادامه داد: فاسد بودن محموله بوسیله کارشناسان شبکه بهداشت تائید و با دستور مقام قضایی، آب میوه‌های کشف شده معدوم شدند.

رئیس پلیس مرودشت به شهروندان در خصوص مراقبت از خود و اموال هشدار داد و از آنان درخواست کرد: هرگونه موارد مشکوک را هر چند به نظر آنان کم اهمیت باشد، در اسرع وقت از طریق تلفن ۱۱۰ به ماموران پلیس اطلاع دهند.

توقیف بیش از ۵۰۰ ستگاه وسیله نقلیه متخلف در مرودشت

فرمانده انتظامی مرودشت از توقیف ۱۰۴ دستگاه موتورسیکلت و ۴۲۰ دستگاه خودرو متخلف در اجرای طرح ارتقا امنیت اجتماعی در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ اسماعیل زراعتیان فرمانده انتظامی مرودشت اظهار کرد: طرح ارتقای امنیت اجتماعی با هدف برخورد با وسایل نقلیه متخلف و دارای احکام توقیف در سطح شهرستان از ابتدای آبان ماه با شدت بیشتری به اجرا در آمد.

سرهنگ زراعتیان افزود: در این طرح ۱۸ روزه، ۱۰۴ دستگاه موتورسیکلت و ۴۲۰ دستگاه خودرو متخلف توقیف و روانه پارکینگ شد که نداشتن پلاک، حرکات نمایشی، تغییر در صدای وسیله نقلیه، ایجاد مزاحمت برای شهروندان و داشتن حکم توقیف از سوی دستگاه قضایی از دلایل عمده توقیف این وسایل نقلیه بوده است.

این مطلب را هم ببینید
پرداخت تسهیلات به متقاضیان کشت گیاهان دارویی در مرودشت/کشت یک هزار و ۵۰۰ هکتار گیاهان دارویی در مرودشت

فرمانده انتظامی شهرستان مرودشت با اشاره به این که هدف پلیس از اجرای طرح ارتقا امنیت اجتماعی، افزایش و احساس امنیت، آسایش و آرامش در بین شهروندان است، به هموطنان توصیه کرد: ضمن رعایت نکات ایمنی، هرگونه موارد مشکوک را در اسرع وقت از طریق تلفن ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.

۴ کشته و زخمی در واژگونی پژو ۴۰۵

رئیس پلیس راه شمالی فارس گفت: بر اثر واژگونی یک سواری ۴۰۵ در محور فیروزآباد، یک نفر کشته و ۳ نفر نیز مجروح شدند.

سرهنگ عبدالهاشم دهقانی رئیس پلیس راه شمالی فارس اظهار کرد: از طریق مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ یک فقره حادثه رانندگی در محور فیروزآباد، به مأموران اعلام شد.

او ادامه داد: بلافاصله مأموران به همراه دیگر نیرو‌های امدادی به محل مورد نظر اعزام و مشاهده کردند یک سواری ۴۰۵ با ۴ سرنشین در محور مذکور در حرکت بوده که واژگون و بر اثر آن راننده در دم فوت و ۳ نفر دیگر مجروح و به بیمارستان منتقل شدند.

رئیس پلیس راه شمالی استان فارس بیان کرد: کارشناسان نداشتن توجه به جلو راننده را علت وقوع این حادثه رانندگی اعلام کردند.

خروج اراضی ملی از دست متخلفان در فیروزآباد

فرمانده انتظامی فیروزآباد گفت: با تلاش مأموران انتظامی این شهرستان، ۱۵ هزار و ۶۲۳ مترمربع از اراضی منابع طبیعی از دست افراد سودجو آزاد و به بیت المال بازگردانده شد.
سرهنگ مهدی جوکار فرمانده انتظامی فیروزآباد اظهار کرد: در اجرای دستور مقام قضائی و شکایت نماینده اداره منابع طبیعی مبنی بر یک فقره زمین خواری، موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران قرار گرفت.
او افزود: ماموران به همراه نماینده اداره منابع طبیعی به محل مورد نظر اعزام و موفق شدند ۱۵ هزار و ۶۲۳ مترمربع از اراضی ملی را رفع تصرف کنند.
فرمانده انتظامی فیروزآباد با بیان اینکه پلیس به منظور احقاق حقوق ملی و جلوگیری از تصرف بیت‌المال از هیچ کوششی دریغ نخواهد کرد از شهروندان درخواست کرد هرگونه گزارشی در خصوص تصرف اراضی ملی و یا تخریب، بلافاصله به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اطلاع دهند.

این مطلب را هم ببینید
کشف ۱۱تن شکر احتکار شده در شیراز

کشف موتورسیکلت قاچاق در فیروزآباد

فرمانده انتظامی فیروزآباد از توقیف یک دستگاه موتورسیکلت قاچاق به ارزش ۵۵۰ میلیون ریال خبر داد.

سرهنگ مهدی جوکار فرمانده انتظامی فیروزآباد گفت: به منظور اجرای طرح برخورد با قاچاق، ماموران پلیس آگاهی این فرماندهی موفق شدند یک دستگاه موتورسیکلت قاچاق که در سطح شهر تردد می‌کرد را توقیف کنند.

او با اشاره به دستگیری راکب موتورسیکلت، تصریح کرد: ارزش ریالی این وسیله نقلیه برابر نظر کارشناسان، ۵۵۰ میلیون ریال برآورد شده است.

سرهنگ جوکار با بیان اینکه طرح برخورد با قاچاقچیان متخلف و دارندگان موتورسیکلت‌های غیرمجاز به صورت ویژه در دستور کار این فرماندهی قرار دارد، ادامه داد: شهروندان می‌توانند در طول شبانه روز هرگونه موارد مشکوک را از طریق مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اطلاع رسانی کنند.

انتهای پیام/چ

منبع

برچسب ها :

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.