پیشرفت قابل توجه ورزش شطرنج در چهار دهه انقلاب
جمعه 25 ژانویه 2019 2 سال قبل

پیشرفت قابل توجه ورزش شطرنج در چهار دهه انقلاب

[ad_1] شیراز- ایرنا- رئیس فدراسیون شطرنج گفت: همانند دیگر دستاوردهای ملت ایران، این ورزش نیز در چهار دهه گذشته از پیشرفت قابل توجهی برخوردار بوده است. مهرداد پهلوان زاده جمعه در گفت و گو با ایرنا در حاشیه رقابت های کشوری شطرنج جام چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در شهرستان کازرون افزود: قبل از انقلاب […]

[ad_1]

شیراز- ایرنا- رئیس فدراسیون شطرنج گفت: همانند دیگر دستاوردهای ملت ایران، این ورزش نیز در چهار دهه گذشته از پیشرفت قابل توجهی برخوردار بوده است.

مهرداد پهلوان زاده جمعه در گفت و گو با ایرنا در حاشیه رقابت های کشوری شطرنج جام چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در شهرستان کازرون افزود: قبل از انقلاب اسلامی تنها سه استاد بین المللی در رشته شطرنج داشتیم ولی امروز ۱۶ استاد بین المللی در ایران در این رشته فعالیت می کنند.
وی اظهار داشت: قبل از انقلاب یک بانوی شطرنج باز بین المللی داشیم ولی امروز هزاران بانو شطرنج باز در این سطح داریم.
رئیس فدراسیون شطرنج گفت: از سوی دیگر، در سه سال گذشته، جایگاه شطرنج ایران از رتبه ۵۱ به ۲۵ ارتقا یافته است.
پهلوان زاده درباره ظرفیت های ورزش فارس در رشته شطرنج نیز گفت: این استان با دارا بودن استاد بزرگ شطرنج جایگاه خوبی در کشور دارد و شهرستان کازرون که میزبان مسابقه شطرنج با حضور بیش از ۳۰۰ شطرنج باز از هشت استان کشور است، نیز جایگاه خوبی در این رشته ورزشی دارد.
رئیس فدراسیون شطرنج در ادامه گفت که اعتبار سالانه این فدراسیون، افزون بر یک میلیارد و چهارصد میلیون تومان است که همه آن جذب می شود و علاوه بر این ، وزیر ورزش و جوانان از دیگر منابع نیز به رشد این ورزش کمک می کند.
رقابت های کشوری شطرنج جام چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی شامگاه پنجشنبه با حضور افزون بر ۳۰۰ شطرنج باز از هشت استان کشور در سالن مرکز فرهنگی رفاهی کازرون آغاز شد.
به گفته رئیس هیات شطرنج شهرستان کازرون، در این رقابت ها که به مدت سه روز انجام می شود، شطرنج بازان در رده های سنی مختلف از زیر هشت سال تا بالای ۶۵سال در ۱۱ دور به روش سوئیسی رقابت می کنند.
صمد محمودی افزود: ورزشکارانی از استان های فارس، بوشهر، هرمزگان، تهران، کرمان، کهگیلویه و بویراحمد، گیلان و زنجان در این رقابت ها حاضر هستند.
شهرستان کازرون در ۱۲۰ کیلومتری غرب شیراز واقع است.
۷۳۷۲/ ۲۰۲۷

این مطلب را هم ببینید
برد فجر سپاسی در خانه

[ad_2]

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

آخرین اخبار

پربازدید

    Sorry, no posts matched your criteria.

نت افراز تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب