برگزاری آیین بزرگداشت موسیقیدان ایل
پنج‌شنبه 24 ژانویه 2019 2 سال قبل

برگزاری آیین بزرگداشت موسیقیدان ایل

به گزارش خبرگزاری صدا وسیما، مرکز فارس، حمید کرمی، رییس کمیته برگزاری مراسم نکوداشت استاد فرهاد گرگین‌پور گفت: به پاس یک عمر تلاش بی وقفه استاد فرهاد گرگین‌پور برای احیای موسیقی اصیل قشقایی، ویژه برنامه‌ی نکوداشت استاد گرگین‌پور روز جمعه ۵ بهمن ماه ساعت ۱۷ با اجرای برنامه‌های متنوع در سالن ایوان شمس تهران برگزار […]

برگزاری آیین بزرگداشت موسیقیدان ایلبه گزارش خبرگزاری صدا وسیما، مرکز فارس، حمید کرمی، رییس کمیته برگزاری مراسم نکوداشت استاد فرهاد گرگین‌پور گفت: به پاس یک عمر تلاش بی وقفه استاد فرهاد گرگین‌پور برای احیای موسیقی اصیل قشقایی، ویژه برنامه‌ی نکوداشت استاد گرگین‌پور روز جمعه ۵ بهمن ماه ساعت ۱۷ با اجرای برنامه‌های متنوع در سالن ایوان شمس تهران برگزار می‌شود.
مرحوم فرهاد گرگین پور متولد سال ١٣٢٧ در شیراز و از موسیقیدانان ایل قشقایی بود که نوازندگی را با ساز آکاردئون و به همراه برادرش ‘فرود’ آغاز کرد.
این هنرمند عمده تمرکز خود را بر نوازندگی آکاردئون بنا نهاد و در این سال‌ها آنچنان این ساز را در موسیقی قشقایی به کار گرفت که نوازندگی این ساز جزوی از فرهنگ موسیقایی قشقایی شد.
وی در راه ترویج موسیقی قشقایی و موسیقی سنتی بسیار تلاش کرد تا آنجا که موسیقی قشقایی را با نام خانواده گرگین پور می‌شناسند.
فرهاد گرگین پور در سال‌های اخیر ساکن شهرستان آباده در شمال فارس بود و آبان ماه امسال در سن ٧٠ سالگی به علت بیماری سرطان در بیمارستان نمازی شیراز دار فانی را وداع گفت.
پیکر این استاد دانشگاه و موسیقیدان ایل قشقایی در شهر آباده تشییع و به خاک سپرده شد.

این مطلب را هم ببینید
سیل شیراز و امدادهای بهزیستی در این رخداد
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

آخرین اخبار

پربازدید

    Sorry, no posts matched your criteria.

نت افراز تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب