بیش از ۲۱۴ میلیون دلار کالا از گمرک های فارس صادر شد
شنبه 26 ژانویه 2019 2 سال قبل

بیش از ۲۱۴ میلیون دلار کالا از گمرک های فارس صادر شد

[ad_1] شیراز- ایرنا- مدیرکل گمرک های استان فارس گفت: در ۱۰ ماهه امسال ۲۷۲ هزار و ۷۸۰ تن کالا به ارزش ۲۱۴ میلیون و ۳۵۰ هزار و ۱۱۱ دلار از طریق گمرک های این استان به خارج از کشور صادر شد. خداداد رحیمی، شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: کالاهای صادراتی ۱۰ ماه […]

[ad_1]

شیراز- ایرنا- مدیرکل گمرک های استان فارس گفت: در ۱۰ ماهه امسال ۲۷۲ هزار و ۷۸۰ تن کالا به ارزش ۲۱۴ میلیون و ۳۵۰ هزار و ۱۱۱ دلار از طریق گمرک های این استان به خارج از کشور صادر شد.

خداداد رحیمی، شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: کالاهای صادراتی ۱۰ ماه امسال در مقایسه با مدت مشابه پارسال از نظر وزنی ۵۴ درصد و از لحاظ ارزش ارزی ۳۰ درصد افزایش نشان می دهد.
وی ادامه داد: این کالاها به ۶۲ کشور جهان از جمله عراق، افغانستان، امارات متحده عربی، آلمان، قطر، کویت، هند، پاکستان، ترکیه و عمان صادر شده است.
او اظهار داشت: کالاها و محصولاتی مانند فرآورده های لبنی، رب گوجه فرنگی، عصاره و پودر شیرین بیان، اوره، خرما، دستگاه های مبدل حرارتی، سیمان، آرد گندم، فرش و سایر کفپوش ها بیشترین حجم صادرات را به خود اختصاص داده اند.
وی گفت: در ۱۰ ماه گذشته در بین کالاهای صادراتی استان، اوره از لحاظ وزنی ۱۱۵ درصد و از لحاظ ارزشی ۲۲۵ درصد افزایش نسبت به مدت مشابه پارسال داشته است که علت این افزایش به کیفیت محصول و بازار یابی مناسب تجار و بازرگانان استان فارس بخصوص در کشورهای حاشیه خلیج فارس باز می گردد.
مدیرکل گمرک های استان فارس افزود: در ۱۰ ماه امسال، ۱۶ هزار و ۲۹۲ تن کالا به ارزش ۸۲ میلیون و ۶۴۶ هزار و ۱۶۶ دلار از طریق گمرک های این استان وارد کشور شده است.
رحیمی ادامه داد: این میزان واردات نسبت به مدت مشابه پارسال از لحاظ وزنی ۱۵ درصد و از لحاظ ارزش ۲۰ درصد افزایش داشته است.
وی اظهار داشت: این کالاهای وارداتی مربوط به ۴۷ کشور دنیا از جمله چین، آلمان، کره جنوبی، امارات متحده عربی، ترکیه، سوئد، پاکستان، تایلند و لهستان می شود.
مدیرکل گمرک های فارس، تعداد مسافران وارد شده به این استان ظرف ۱۰ ماه امسال از طریق مرز هوایی را ۲۴۷ هزار و ۹۴۴ نفر برشمرد و گفت: از این تعداد ۱۸۴ هزار و ۳۵۶ نفر ایرانی و ۶۳ هزار و ۵۸۸ نفر نیز گردشگر خارجی بوده اند.
رحیمی افزود: همچنین در این مدت ۲۷۳ هزار و ۱۵۸ نفر از طریق مرز هوایی فارس از کشور خارج شدند که از این تعداد ۱۸۴ هزار و ۴۱۹ نفر ایرانی و ۸۸ هزار و ۷۳۹ نفر نیز خارجی بودند.
وی اظهار داشت: در ۱۰ ماه امسال شهروندان استان فارس ۴۴۱ بسته کالاهای هدیه و سوغات به ارزش چهار هزار و ۱۸۴ دلار از طریق گمرک امانات پستی دریافت کرده اند و پنج هزار و ۹۰۸ بسته پستی به ارزش ۷۷ هزار و ۷۶۰ دلار به خارج از کشور ارسال کرده اند.
۶۱۲۲/ ۲۰۲۷

این مطلب را هم ببینید
قطار شیراز – مشهد روی ریل قرار گرفت

[ad_2]

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

آخرین اخبار

پربازدید

    Sorry, no posts matched your criteria.

نت افراز تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب