معاون وزیر راه و شهرسازی:
بیشترین تعداد پروژه حوزه راه در فارس قرار دارد
شنبه 26 ژانویه 2019 2 سال قبل

معاون وزیر راه و شهرسازی: بیشترین تعداد پروژه حوزه راه در فارس قرار دارد

[ad_1] معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: بیشترین تعداد پروژه های زیرساختی اعم از آزادراه، بزرگراه، راه اصلی، راه فرعی، راه روستایی و راه آهن در کشور در استان فارس در دست اجرا است. به گزارش ایسنا منطقه فارس، خیرالله خادمی شنبه ۶ بهمن در جلسه هماهنگی پروژه‌های راهسازی فارس، گفت: اکنون در بخش ریلی […]

[ad_1]

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: بیشترین تعداد پروژه های زیرساختی اعم از آزادراه، بزرگراه، راه اصلی، راه فرعی، راه روستایی و راه آهن در کشور در استان فارس در دست اجرا است.

به گزارش ایسنا منطقه فارس، خیرالله خادمی شنبه ۶ بهمن در جلسه هماهنگی پروژه‌های راهسازی فارس، گفت: اکنون در بخش ریلی ۱۹۰۰ کیلومتر، در بخش آزادراهی ۶۰۰ کیلومتر، در بخش بزرگراهی حدود ۴ هزار کیلومتر پروژه مراحل مختلف اجرایی را در فارس طی می کند.

خادمی وجود تمامی این پروژه ها را نشان از ظرفیت و بزرگی استان فارس دانست و گفت: یکی دیگر از عواملی که این پروژه برای استان فارس تعریف شده نیازمندی استان در بخش توسعه زیرساخت است.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: در خصوص اتصال استان فارس به جنوب از سمت خوزستان، بندرعباس و بوشهر و در سمت شرقی و غربی فارس پروژه‌های بسیار خوبی در حال اجرا است.

خادمی تاکید کرد که با تکمیل پروژه‌های ارتباطی باید برای اتصال درست مرکز استان فارس به این کریدورها راهکارهای مناسبی را اجرایی کرد.

استاندار فارس نیز در ادامه جلسه گفت: آزادراه شیراز – اصفهان  یکی از تاثیرگذارترین پروژه های آزادراهی کشور و اولین آزادراه جنوب کشور است.

عنایت الله رحیمی افزود: این آزادراه اثرات ملی و منطقه ای بسیار زیادی دارد و باید در زمان مقرر به بهره برداری برسد.

وی در خصوص بحث اتصال آزادراه به ورودی‌های شیراز و احداث تقاطع‌های غیرهمسطح برای ایجاد این اتصال، گفت: وزارت راه و شهرسازی باید به گونه‌ای برنامه ریزی کند که در آینده شهروندان و شهر شیراز دچار معضل نشود.

رحیمی با تاکید براینکه اجرای راه‌آهن شیراز بوشهر از اولویت ویژه‌ای برای استان فارس برخوردار است و باید هرچه زودتر عملیاتی شود، خواستار سرعت بخشیدن به روند احداث ساختمان جدید فرودگاه و ترمینال خارجی فرودگاه شهید دستغیب شیراز شد.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی نیز خواستار تسریع در اجرای عملیات احداث کمربندی‌های شیراز شد.

بهرام پارسایی خاطرنشان کرد: اجرای ورودی و خروجی های آزادراه به شیراز و احداث تقاطع های غیرهمسطح آن باید بگونه ای باشد که شیراز و شهروندان با معضل مواجه نشوند.

انتهای پیام

این مطلب را هم ببینید
تصویب طرح آمایش فارس در کمیته تخصصی کشور

[ad_2]

Source link

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

آخرین اخبار

پربازدید

    Sorry, no posts matched your criteria.

نت افراز تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب