هفتمین جشنواره گل نرگس کازرون برگزار می شود
شنبه 26 ژانویه 2019 2 سال قبل

هفتمین جشنواره گل نرگس کازرون برگزار می شود

[ad_1] شیراز- مسئول میراث فرهنگی کازرون گفت: هفتمین جشنواره گل نرگس کازرون از تاریخ ۷ لغایت ۱۰ بهمن ماه در نرگسزارهای جره برگزار می شود. به گزارش سایت شیرازنیوز به نقل از مهر ، محمدرضا معینی پیش از ظهر شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به آب و هوای متفاوت و چهارفصل ظرفیتها ی گردشگری […]

[ad_1]

شیراز- مسئول میراث فرهنگی کازرون گفت: هفتمین جشنواره گل نرگس کازرون از تاریخ ۷ لغایت ۱۰ بهمن ماه در نرگسزارهای جره برگزار می شود.

به گزارش سایت شیرازنیوز به نقل از مهر ، محمدرضا معینی پیش از ظهر شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به آب و هوای متفاوت و چهارفصل ظرفیتها ی گردشگری در حوزه های تاریخی ،مذهبی و طبیعی شهرستان کازرون، افزود: رویش گل نرگس به صورت طبیعی و خودرو، همه ساله گردشگران بسیاری را به جهت خرید گل و بازدید از نرگس زارها جذب و در بهمن ماه نرگس زارها، جلوه ای خاص به مراتع و زمین های بخش جره و بالاده بخشیده است.

معینی اظهار داشت: نرگس زارهای کازرون عمدتا در منطقه جره و بالاده قرار گرفته و همه ساله در فصل زمستان به بارمی نشیند.

وی شش پر، شهلا، شیپوری و… را ازجمله گونه های متفاوت نرگس ها معرفی و بیان کرد:از میان آنها نرگس شهلا به جهت برخورداری از زیبایی، بو و عطر ویژه شهرت داشته  و مورد استقبال عموم است.

معینی برگزاری نمایشگاه صنایع دستی ،مسابقه نقاشی با موضوع حفاظت آثار ، ایجاد میز خدمت و سرمایه گذاری در جهت معرفی پتانسیل های حوزه سرمایه گذاری شهرستان،معرفی نمایشگاه بوم مردم شناسی و معرفی فرهنگی غنی بومی شهرستان، برپایی نمایشگاه دستاوردهای ۴۰ ساله انقلاب شکوهمند جمهوری اسلامی ایران در حوزهای میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با رویکرد ثبت میراث طبیعی- تاریخی و معنوی، توسعه پایدار و اشتغال در حوزه گردشگری و احیا فرهنگی بومی شهرستان و صنایع دستی فراموش شده، برپایی نمایشگاه احیا پوشش سنتی اقوام کازرون، جشنواره بازیهای بومی و محلی، نمایشگاه وجشنوار غذاهای سنتی و….از برنامه های جانبی این جشنواره معرفی کرد.

[ad_2]

این مطلب را هم ببینید
تکذیب آتش گرفتن خودرو در فیروزآباد
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

آخرین اخبار

پربازدید

    Sorry, no posts matched your criteria.

نت افراز تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب