نماینده ولی فقیه در استان فارس:
معنویت مهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است
یکشنبه 27 ژانویه 2019 2 سال قبل

نماینده ولی فقیه در استان فارس: معنویت مهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است

[ad_1] نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز اعتقاد دارد که معنویت، به دور از هرگونه استفاده ابزاری، مهمترین دستاورد انقلاب اسلامی محسوب می‌شود. به گزارش ایسنا منطقه فارس، آیت الله لطف الله دژکام ظهر یکشنبه هفتم اسفند در جمع خبرنگاران با اشاره به دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران، معنویت را مهمترین دستاورد […]

[ad_1]

نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز اعتقاد دارد که معنویت، به دور از هرگونه استفاده ابزاری، مهمترین دستاورد انقلاب اسلامی محسوب می‌شود.

به گزارش ایسنا منطقه فارس، آیت الله لطف الله دژکام ظهر یکشنبه هفتم اسفند در جمع خبرنگاران با اشاره به دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران، معنویت را مهمترین دستاورد دانست و بر لزوم توجه به این دستاورد و تبیین آن برای جامعه تاکید کرد.

آیت الله دژکام با اشاره به بخشی از آیه ۱۱ سوره رعد که خداوند می فرماید “ انَّ اللَّهَ لَا يُغَيِّرُ مَا بِقَوْمٍ حَتَّى يُغَيِّرُوا مَا بِأَنْفُسِهِمْ” گفت: انقلاب در واقع یک تغییر در عرصه های مختلف یک اجتماع است؛ انقلاب اسلامی ایران به عقیده اکثر صاحب نظران، انقلابی اجتماعی و ریشه دار بود که علاوه بر عرصه اجتماعی، سایر بخش های سیاسی، اقتصادی و … را نیز دچار دگرگونی کرد.

وی اضافه کرد: اگر قرار است یک انقلاب به این گستردگی را در چهل سالگی بررسی کنیم، باید این سئوال را پاسخ دهیم که انقلابی به این بزرگی و گستردگی، باید در چه مدت زمان به اهدافش دست پیدا کند؟ باید پذیرفت که در وقوع هرگونه تغییری بین خواستن تا حادث شدن تغییر یک بازه زمانی وجود دارد.

امام جمعه شیراز با تاکید براینکه در مسیر حرکت اجتماعی باید دوره ای را تا رسیدن به مرز پختگی و بلوغ پشت سر گذاشت، تصریح کرد: از نگاه جامعه شناسان در موضوع انقلاب ها خصوصا انقلابی نظیر انقلاب اسلامی ایران باید حدود ۲ نسل کار انجام شود تا انقلاب به پختگی لازم رسیده و اهدافش حاصل شود.

وی با بیان اینکه دو دیدگاه در زمان آغاز انقلاب اسلامی ایران وجود دارد، گفت: حتی اگر زمان آغاز حرکت انقلاب اسلامی ایران را سال ۴۲ و تبعید حضرت امام(ره) در نظر بگیریم، باز هم هنوز ۲ نسل تکمیل نشده و باید به اندازه ۲ نسل تلاش کامل انجام شود.

امام جمعه شیراز اضافه کرد: اکنون در ابعادی در مقایسه با عرصه جهانی جلو هستیم و به عنوان مثال هیچکس نمی گوید که ایران اسلامی به لحاظ دفاعی قادر به دفاع از خود نیست؛ اینکه در بسیاری از عرصه ها قادر به رشد بوده و جایگاهی در جهان کسب کرده ایم، قابل تردید نیست؛ اما در بعضی جهات نظیر مسائل اقتصادی مشکلاتی وجود دارد که باید رفع شود.

او با بیان اینکه بعضی مسائل اقتصادی را پاشنه آشیل نظام اسلامی ایران تلقی می کنند، گفت: این مسیر در حال طی شده است و ارزیابی حرکت های انجام شده نشان می دهد که حرکتها عقبگرد نبوده و همه پیشروی بوده است.

امام جمعه شیراز با بیان اینکه گروه های مختلف سیاسی درون نظام نیز در این زمینه گلایه هایی دارند، گفت: توانایی اقتصادی کشور را در همین سالهای اخیر که فشارها زیادتر هم شده است می توان درک کرد، می گوییم فشار اقتصادی وجود دارد، خب اگر فشاری نبود که مشکل وجود نداشت؛ علی رغم تمام فشارها ملت مقاوم و صبور همراه هستند و البته تلاشهایی نیز در حال انجام است و ادامه دارد.

آیت الله دژکام تصریح کرد: امروز عمده رقابت گروه های سیاسی باید این باشد که راهکارهای بهتری ارائه دهند، اینکه مدام گلایه می کنیم اما راهکاری هم ارائه نمی شود، مشکلات حل نخواهد شد؛ اینکه در نقاطی به اهداف نرسیده ایم، باید راهکاری برای رسیدن به هدف و تسهیل امر ارائه داد.

وی با تاکید براینکه تغییرات زیادی به سمت مطلوب شدن وضعیت بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در ایران حادث شده است، گفت: شاید بتوان گفت که بعضی از تغییرات می شد که سریعتر و بهتر انجام شود، اما از نگاه جامعه شناختی و علوم اجتماعی، ایران امروز عقب نیست؛ در بسیاری از زمینه ها انقلاب را درست پیش بردیم و جلو هستیم، در نقاطی هم حرکت هنوز ادامه دارد.

آیت الله دژکام تاکید کرد: اینکه بر موضوع امید و نشاط تاکید می شود، منظور این نیست که مثلا نسل جدید را به بازی و شادی مشغول کنیم تا یادشان برود که انقلاب چه اهداف و رویکردهایی داشته است، این امید کاذر محسوب می شود؛ اگر نگاه کاملا تخصصی داشته باشیم و بر اساس این نگاه مسائل را تحلیل و تبیین کنیم، امید ایجاد خواهد شد.

او با بیان اینکه ارائه گزارش از دستاوردها و توانمندی ها در جای خود بسیار خوب و مناسب است، گفت: باید توجه داشت که نگاه انقلاب اسلامی ایران سوای اینکه مسائل مادی را در نظر داشت، به معنویت و انسانیت هم بود، ما باید دستاوردهای معنوی انقلاب را هم مد نظر قرار دهیم؛ اینکه در نسل سوم انقلاب توانسته ایم امثال شهید حججی را تحویل دهیم، نقطه قوت محسوب می شود، این از اهداف انقلاب بود که انسانی متوجه به خدا و دین تربیت کرده و تحویل دهد.

این خبر در حال تکمیل است….

انتهای پیام

این مطلب را هم ببینید
گذشت اولیای دم زندگی دوباره برای یک متهم در فارس[ad_2]

Source link

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

آخرین اخبار

پربازدید

    Sorry, no posts matched your criteria.

نت افراز تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب