شکر؛ شیرین ولی تلخ
یکشنبه 27 ژانویه 2019 2 سال قبل

شکر؛ شیرین ولی تلخ

[ad_1] ‫امروزه شاهد افزایش روزافزون مصرف قند و محصولات شیرین هستیم، به تدریج که ذائقه مردم به غــذاهای شیـرین عـــادت کرده است، کارخانه های مواد غذایی نیز روز به روز محصولات شیرین تری به بازار روانه می کنند ‪و این چرخه معیوب پیوسته در حال چرخش است‪. ‫به گزارش سایت شیرازنیوز به نقل از برنانیوز […]

[ad_1]

‫امروزه شاهد افزایش روزافزون مصرف قند و محصولات شیرین هستیم، به تدریج که ذائقه مردم به غــذاهای شیـرین عـــادت کرده است، کارخانه های مواد غذایی نیز روز به روز محصولات شیرین تری به بازار روانه می کنند ‪و این چرخه معیوب پیوسته در حال چرخش است‪.
شکر؛ شیرین ولی تلخ

‫به گزارش سایت شیرازنیوز به نقل از برنانیوز از فارس، کارشناس گروه بهبود تغذیه معاونت بهداشت دانشگاه ضمن بیان این مطلب گفت: عادت کردن ذائقه به مواد شیرین به طور معمول از دوران کودکی شروع می شود‪.
‫«مهدیه فرید» افزود: قند و ترکیبات حاوی قند، کالری زیادی برای بدن تامین می کنند، اما فاقد مواد مغذی لازم هستند‪، بنابراین باید سهم ناچیزی از انرژی دریافتی روزانه را تشکیل دهند‪.
وی با بیان اینکه «گلوکز»، «فروکتوز‪ لاکتوز‪و»، «مالتوز و سوکروز»، از جمله قندهایی هستند که به طور طبیعی وجود دارند ادامه داد: برخی از انواع قندها مانند گلوکز، فروکتوز و لاکتوز به طور طبیعی در میوه ها و سبزی ها و سایر مواد غذایی یافت می شوند، اما بسیاری از مواد غذایی مصرفی دارای شکر افزوده هستند که این نوع شکر، برای افزایش طعم به محصولاتی تولیدی در کارخانه ها یا در منزل افزوده می شوند.
این کارشناس گروه بهبود تغذیه معاونت بهداشت دانشگاه مهم ترین منابع شکر افزوده‪ را نوشابه های گازدار‪، ماءالشعیر‪، آبمیوه های صنعتی‪، شیر و ماست با طعم میوه‪، شیر کاکائو‪، شیر شکلات، بستنی، انواع کیک، شیرینی و شکلات عنوان کرد و گفت: ‫مصرف زیاد قند و شکر و به طور کلی مواد قندی و شیرین، برای سلامتی بدن مضر است، زیرا یک ماده سمی برای بدن محسوب می شود که در طولانی مدت عوارض خود را نشان می دهد‪.
‫‪فرید اضافه کرد: عوارض مصرف بیش از حد مواد قندی، پوسیدگی دندان ها، دیابت، بیماری های قلبی و انواع سرطان ها، نبود تعادل هورمونی و آسیب به غدد داخلی مثل غدد فوق کلیوی و لوزالمعده، خستگی مزمن، افزایش نشانه های سندروم پیش از قاعدگی در زنان، افزایش درصد بیش فعالی در کودکان، افزایش اضطراب و کج خلقی، تشدید نشانه های اضطراب و ترس در بانوان با روحیه حساس و افزایش سطح انسولین خون و در نتیجه افزایش ذخیره کربوهیدرات و چربی بدن به شمار می رود.

[ad_2]

این مطلب را هم ببینید
عادی شدن مرگ ناشی از تصادفات، آفتی برای سلامت جامعه
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

آخرین اخبار

پربازدید

    Sorry, no posts matched your criteria.

نت افراز تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب