معاون اقتصادی استانداری فارس:
ایران رتبه اول صادرات گیاهان دارویی جهان را دارد
یکشنبه 27 ژانویه 2019 2 سال قبل

معاون اقتصادی استانداری فارس: ایران رتبه اول صادرات گیاهان دارویی جهان را دارد

[ad_1] معاون هماهنگی امور اقتصادی و منابع انسانی استانداری فارس با بیان اینکه ایران در صادرات گیاهان دارویی رتبه اول جهان را دارد، جایگاه فارس در این عرصه را بسیار شاخص ارزیابی کرد. به گزارش ایسنا منطقه فارس، یدالله رحمانی یکشنبه هفتم بهمن در همایش تعالی سازمانی و تجلیل از کارکنان نمونه سازمان جهادکشاورزی استان […]

[ad_1]

معاون هماهنگی امور اقتصادی و منابع انسانی استانداری فارس با بیان اینکه ایران در صادرات گیاهان دارویی رتبه اول جهان را دارد، جایگاه فارس در این عرصه را بسیار شاخص ارزیابی کرد.

به گزارش ایسنا منطقه فارس، یدالله رحمانی یکشنبه هفتم بهمن در همایش تعالی سازمانی و تجلیل از کارکنان نمونه سازمان جهادکشاورزی استان فارس گفت: ایران با بیش از ۴۰ میلیون دلار صادرات گیاهان دارویی توانست رتبه اول جهان را کسب کند.

او خاطرنشان کرد: بخش عمده‌ای از صادرات داروهای گیاهی ایران را شیرین بیان تشکیل می‌دهد و فارس در زمینه تولید این محصول سرآمد بوده و بالغ بر ۷۵ درصد آن را در کشور تولید می‌کند.

رحمانی با بیان اینکه در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب هستیم و متاسفانه دشمن عزمش را جزم کرده است و چیدن انواع و اقسام دسیسه ها و فضا سازی تلاش می‌کند به اهداف نظام مقدس اسلامی لطمه بزند، گفت: دشمنان تلاش دارند برگزاری جشن های پیروزی انقلاب اسلامی و حضور مردم را در این جشنها تحت الشعاع قرار دهند.

او با اشاره به اینکه دشمن با استفاده از فضای مجازی به صورت ماهرانه در پی تحت شعاع قرار دادن اهداف نظام است خاطر نشان کرد: لازم است به دستاورد های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در طول ۴۰ گذشته توجه کرد .

رحمانی با اشاره به وجود تنگناها و تلاش برای افزایش ارزش افزوده محصولات کشاورزی، ادامه داد:  باید گسترش صنایع تبدیلی در استان را دنبال کرد؛ با فراوری و صادرات محصولات کشاورزی می توان ارزش افزوده چند برابری داشت.

معاون استانداری فارس اضافه کرد: در ابتدای انقلاب تنها ۴ واحد صنایع تبدیلی در استان وجود داشت؛ هم اکنون بیش از ۶۶۵ واحد صنایع تبدیلی در فارس وجود دارد و امید می رود بیش از ۲۳۰ واحد فراوری دیگر طی یک سال آینده در جای جای استان راه اندازی شود تا بتوان از تولیدات ۳ میلیون تنی محصولات باغی بیشترین بهره وری را برد .

او با اشاره به گسترش اراضی مجهز به آبیاری تحت فشار از هزار به بیش از ۲۹۲ هزار هکتار در طول چهل سال انقلاب، افزود: با شرایط خشکسالی در ۱۱ سال اخیر دولت وادار شد روش‌های مدیریت آب و افزایش بهروری از این ماده حیاتی را پیش گیرد.

رحمانی در بیان موفقیت‌های فارس در عرصه‌های مختلف به مواردی همچون افزایش ۱۰ برابری تولید گوشت مرغ و ۵ برابری تخم مرغ، ایجاد ۳۷۷ صندوق اعتبارات خرد زنان روستایی و عشایری، ایجاد ۶ صندوق حمایت از برنامه های کشاورزی و توسعه آن به ۱۵ مورد در آینده نزدیک اشاره کرد.

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس نیز ضمن تاکید بر اهمیت طرح تعالی در کشاورزی افزود: به دنبال الگویی در سازمان هستیم تا بتوان با چارچوب خاص و آزمون شده بهروری بالاتری را محقق کنیم.

محمدمهدی قاسمی اضافه کرد: با اجرای طرح تعالی به دنبال زبان وادبیات مشترک در سطح اقدامات سازمان هستیم؛ این طرح در سال های ۸۵ و ۹۰ شروع اما به شکل کامل عملیاتی و جاری نشد.

او ضمن توجه به اهمیت توانمندی کارکنان جهاد کشاورزی و کشاورزان در اجرای طرح تعالی لازمه پیشرفت در بخش کشاورزی را وجود و بهرمندی کارکنان از تفکر متعالی دانست .

قاسمی در بیان موفقیت‎‌های جهادکشاوری فارس افزایش سطح زیرکشت کلزا از صفر به ۱۹ هزار هکتار، که سبب خود اتکایی در تولید روغن می شود، را یادآور شد و خاطر نشان کرد: به رغم خشکسالی کشور تولیدات کشاورزی نه تنها کاهش پیدا نکرد بلکه افزایش هم داشته است.

رییس سازمان جهادکشاورزی فارس افزایش محصولات کشاورزی از کمتر از ۳۰ میلیون تن را به بیش از ۱۲۰ میلیون  تن را از دستاوردهای ارزشمند برشمرد.

به گزارش ایسنا در این همایش از بالغ بر ۲ هزار ۶۰۰ کارمند نمونه جهاد کشاورزی استان فارس تجلیل شد .

انتهای پیام

این مطلب را هم ببینید
کشف کالای قاچاق در مرودشت

[ad_2]

Source link

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

آخرین اخبار

پربازدید

    Sorry, no posts matched your criteria.

نت افراز تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب