/انقلاب اسلامی در چهل سالگی/
رئيس دانشگاه شيراز:
رشد تحصیلات تکمیلی از مهمترین دستاوردهای انقلاب است
دوشنبه 28 ژانویه 2019 2 سال قبل

/انقلاب اسلامی در چهل سالگی/ رئيس دانشگاه شيراز: رشد تحصیلات تکمیلی از مهمترین دستاوردهای انقلاب است

[ad_1] رئيس دانشگاه شيراز با تاکید براینکه انقلاب اسلامی دستاوردهای بیشماری در بخش های مختلف داشته، اعتقاد دارد که گسترش تحصيلات تكميلي و تربيت نيروهاي متخصص و ماهر از مهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی در حوزه آموزش‌عالي به‌شمار می‌رود. حميدنادگران در گفت‌وگو با سایت شیرازنیوز به نقل از ایسنا، با بيان اينكه دانشگاه شيراز رويه تداوم […]

[ad_1]

رئيس دانشگاه شيراز با تاکید براینکه انقلاب اسلامی دستاوردهای بیشماری در بخش های مختلف داشته، اعتقاد دارد که گسترش تحصيلات تكميلي و تربيت نيروهاي متخصص و ماهر از مهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی در حوزه آموزش‌عالي به‌شمار می‌رود.

حميدنادگران در گفت‌وگو با سایت شیرازنیوز به نقل از ایسنا، با بيان اينكه دانشگاه شيراز رويه تداوم توسعه و گسترش تحصيلات تكميلي را به خوبي دنبال مي‌كند، افزود: امروز ٥٠ درصد از دانشجويان شاغل به تحصيل، در مقطع تحصيلات تكميلي هستند كه در شمار نيروهاي متخصص جامعه محسوب مي‌شوند .

وي همچنين استقلال را مهمترين دستاورد انقلاب در بعد سياسي خواند و گفت: كشوري است كه از جايي دستور نمي‌گيرد و برنامه‌ريزي‌‌ها را خود انجام مي‌دهد حتي اگر نواقصي در آن وجود داشته باشد، به درجه خوبي از استقلال رسيده است .

رئيس دانشگاه شيراز تصريح كرد: اهدافي براي انقلاب ترسيم شد كه علي‌رغم همه مشكلات و تنگناها اما امروز به بسياري از آنها دست يافته‌ايم .

نادگران مهمترين مشكل در بعد آموزش كشور را بازبینی نشدن برنامه‌هاي آموزشي در سطح دانشگاه‌ها و بازبيني نشدن رويدادها در سطح آموزش عالي نظير حضور در مجامع بين‌المللي و تعامل با دستگاه‌هاي آموزشي و پژوهشي مبرز دنيا ذكر و تاكيد كرد كه در چهل سالگي انقلاب به اين دو مهم بايد بيش از گذشته پرداخته شود.

وي با اشاره به وجود ١٧ هزار دانشجو در دانشگاه شيراز، خاطرنشان كرد: پيش از انقلاب تنها دو هزار دانشجو در مجموع دانشگاه شيراز و علوم پزشكي مشغول به تحصيل بودند.

رئيس دانشگاه شيراز گفت: اين دانشگاه طي چهار دهه گذشته در عرصه‌هاي مختلف دستاوردهاي بسيار خوبي داشته و امروز نيز رويكرد دانشگاه شيراز كيفي‌سازی آموزش است كه به جد دنبال مي‌شود.

نادگران همچنين ارتباط با صنعت، داشتن طرح‌هاي درجه يك ملي، انجام برخي امور توسط دانشگاهيان و حضور دانشگاهيان در متن جامعه را از ديگر دستاوردهاي پس از انقلاب اسلامي در استان فارس و شهر شيراز عنوان كرد .

انتهای پیام

این مطلب را هم ببینید
شیراز میزبان "بازی بعد از 7.3"

[ad_2]

Source link

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

آخرین اخبار

پربازدید

    Sorry, no posts matched your criteria.

نت افراز تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب