استاندار فارس : تندرستي وسلامتي شهروندان مقدمه توسعه هرجامعه اي است
دوشنبه 28 ژانویه 2019 2 سال قبل

استاندار فارس : تندرستي وسلامتي شهروندان مقدمه توسعه هرجامعه اي است

[ad_1] استاندار فارس گفت: تندرستی و سلامتی شهروندان مقدمه توسعه هر جامعه ای است. به گزارش روابط عمومی و پایگاه خبری و اطلاع رسانی اداره کل ورزش و جوانان استان فارس ، عنایت اله رحیمی که عصر یکشنبه ۷ بهمن در شورای عالی ورزش سخن می گفت، شهروندان برخوردار از نعمت تندرستی وسلامت را عاملی […]

[ad_1]

استاندار فارس گفت: تندرستی و سلامتی شهروندان مقدمه توسعه هر جامعه ای است.

استاندار فارس : تندرستی وسلامتی شهروندان مقدمه توسعه هرجامعه ای است

به گزارش روابط عمومی و پایگاه خبری و اطلاع رسانی اداره کل ورزش و جوانان استان فارس ، عنایت اله رحیمی که عصر یکشنبه ۷ بهمن در شورای عالی ورزش سخن می گفت، شهروندان برخوردار از نعمت تندرستی وسلامت را عاملی برای قرار دادن جامعه در مسیر توسعه پایدار دانست وافزود: انسان های سالم و تندرست می توانند با ایجاد نشاط و امید در جامعه در تحولات اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جامعه نقش آفرین باشند.
نماینده عالی دولت در استان فارس با بیان این که ورزش همگانی و ورزش های حرفه ای باعث افزایش غرور اجتماعی، تعلق خاطر و هویت فرهنگی در کشور می شود، افزود: افتخارآفرینی ورزشکاران با رونق اخلاق پهلوانی، افزایش ایثار و جوانمردی و از خودگذشگی که لازمه این روزهای جامعه ما است همراه است.
رحیمی با تاکید بر لزوم توجه به مقوله اخلاق، منش پهلوانی وروحیه ایثارگری در جامعه گفت:این خصایل جزیی از روحیات ورزشکاران است که باید در جامعه تسری یابد.
وی با اشاره به این که تلاش های خوبی پس از پیروزی انقلاب اسلامی و مخصوصا در دوره دولت دوم تدبیر و امید در زمینه گسترش ورزش همگانی صورت گرفته است، گفت: لزوم توجه به ورزش همگانی بر کسی پوشیده نیست و خوشبختانه این مقوله روز به روز در حال گسترش بوده و باعث نشاط مردم و همبستگی اجتماعی می شود.
استاندار فارس با تاکید بر این که ورزش حرفه ای و تقویت آن لازمه معرفی اخلاق، سنت ها و فرهنگ ایران در میادین جهانی و باعث بالندگی کشور می شود، اظهارداشت: استفاده از دیپلماسی ورزشی که در بسیاری از کشورها به آن توجه می شود، باید مورد توجه دست اندرکاران حوزه ورزش قرار گیرد.
رحیمی درادامه با اشاره به اهمیت مفهوم دیپلماسی ورزشی گفت :دیپلماسی ورزشی منافع زیادی برای ملت ها در پی دارد.
استاندار فارس افزود: دیپلماسی می تواند قرابت و نزدیکی فرهنگ ها و مردم کشورها را فراهم کند.
نماینده عالی دولت در استان فارس با بیان این که اگر میخواهیم ورزش پایداری داشته باشد باید اقتصاد ورزش را مدنظر قرار دهیم، ادامه داد: باید اقتصاد ورزش نه تنها برای حرفه ای ها بلکه باید برای همگان مورد توجه قرار گیرد.
وی تصریح کرد: برای رسیدن به این هدف باید رویدادهای ورزش در استان به اندازه ای باشد که مخاطبین را جذب کرده و فارس از این منظر نیز بهره مند شود.
وی با تاکید بر این که نیاز به نوسازی، بهسازی و توسعه فضاهای ورزشی در استان فارس برای ارائه خدمات بیشتر به جوانان وجود دارد، افزود: فعالیت های خوب و با شتابی خصوصا در حوزه توسعه اماکن ورزشی در استان انجام شده است.
استاندار فارس با بیان اینکه برای تکمیل فازهای بعدی ورزشگاه پارس و ورزشگاه شش هزار نفره شیراز پیگیری هایی موثرتر از قبل لازم است که، این دو ورزشگاه را به شاخص ترین پروژه ورزشی احداث شده و به بهره برداری رسیده در دولت تدبیر وامید دانست و گفت: تکمیل فازهای بعدی ورزشگاه پارس وافتتاح سالن شش هزار نفره شیراز ، امکانات خوبی را در اختیار استان قرار می دهد تا بتوانیم در بسیاری از رویدادهای بین المللی ورزشی آینده مشارکت کنیم.
رحیمی در بخش دیگری از صحبت هایش با بیان این که دستگاه های مختلفی در گسترش ورزش دخیل هستند به اهمیت نقش آموزش و پرورش، دانشگاه ها، شهرداری، مجموعه های نظامی و انتظامی و مجموعه های کارگری اشاره کرد و افزود: برای گسترش ورزش باید با طرح ها و برنامه های تازه و کارشناسانه وارد این عرصه شویم.
نماینده عالی دولت در استان فارس با تاکید بر ضرورت وجود برنامه، تصریح کرد: حتی داشتن برنامه ناقص بهتر از فقدان برنامه است؛ زیرا می توانیم عملکردها را ارزیابی کرده، نقاط قوت و ضعف را پیدا کنیم و به طرف بهبود شرایط حرکت کنیم.
وی با اشاره به این که حضور خانواده ورزش در جشن های چهل سالگی انقلاب اسلامی باید پررنگ و ملموس باشد، اظهارداشت: در غرفه های جشنواره دستاوردهای چهل سالگی، قهرمانان ورزشی استان فارس حضور یابند همچنین از جامعه ورزشی دعوت می کنیم که حضور چشمگیر و کاملی در راهپیمایی ۲۲ بهمن داشته باشند.
استاندار فارس گفت: اداره کل ورزش و جوانان باید برنامه مدونی را در قالب برنامه های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت برای توسعه اماکن ورزشی و توسعه ورزش های همگانی و حرفه ای ارائه کند تا به عنوان یک سند مصوب شده و بر اساس آن برای جذب اعتبارات بتوانیم پیگیری کنیم.
رحیمی در بخش دیگری از صحبت هایش به حضور تیم های مختلف ورزشی استان در لیگ های مختلف کشوری اشاره کرد. با تاکید بر این که حامی تیم های ورزشی استان هستم و از آن ها پشتیبانی می کنیم، افزود: علاقه داشتیم یکی از تیم های فوتبال استان فارس در لیگ برتر حضور داشته باشند و برای تقویت تیم های فعلی تلاش خواهیم کرد.
وی گفت: شهری مانند شیراز باید هر هفته میزبان رویدادهای فرهنگی، ورزشی، علمی و هنری باشد تا اقتصادشهر بتواند از این اتفاقات منتفع شود.
گفتنی است در این نشست ابلاغ مسئولیت استاندار فارس به عنوان رئیس شورای عالی ورزش استان که توسط مسعود سلطانی فر صادر شده بود بوسیله مدیرکل ورزش و جوانان استان تقدیم عنایت اله رحیمی شد.

[ad_2]

این مطلب را هم ببینید
برنامه استعداد یابی ستاره ساز فوتبال، غیر قانونی است
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

آخرین اخبار

پربازدید

    Sorry, no posts matched your criteria.

نت افراز تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب