کشت گیاهان دارویی در لارستان
دوشنبه 28 ژانویه 2019 2 سال قبل

کشت گیاهان دارویی در لارستان

به گزارش سایت شیرازنیوز به نقل از صدا و سیما، مرکز فارس، رئیس اداره منابع طبیعی لارستان گفت: سالانه ۳ تن انواع گیاهان دارویی در لارستان تولید می‌شود.منصور رضایی با بیان این که امسال بیش از ۵۰۰ هکتار از مراتع این شهرستان توسط دوستداران طبیعت بذرکاری شده است ، افزود: آویشن، مروتلخ، آنغوزه، زنیان و […]

تلاش لارستانی‌ها برای افزایش گیاهان داروییبه گزارش سایت شیرازنیوز به نقل از صدا و سیما، مرکز فارس، رئیس اداره منابع طبیعی لارستان گفت: سالانه ۳ تن انواع گیاهان دارویی در لارستان تولید می‌شود.
منصور رضایی با بیان این که امسال بیش از ۵۰۰ هکتار از مراتع این شهرستان توسط دوستداران طبیعت بذرکاری شده است ، افزود: آویشن، مروتلخ، آنغوزه، زنیان و خاکشیر از مهمترین گیاهان کاشته شده است.
وی گفت: بذر‌های کاشته شده به رشد کافی رسیده اند و انتظار می‌رود با نزول بارش رحمت الهی این اقدامات همیاران طبیعت به نقطه مطلوب برسد.
رئیس اداره منابع طبیعی لارستان گفت: لارستان با داشتن رویشگاه‎های گیاهی مرتعی و جنگلی متنوع دارای انواع محصولات گیاهی است و ویترین‌های پرعطر و بوی عطاری‌ها و فهرست‌ انواع گیاهان دارویی در بازار این شهرستان به وفور دیده می‌شود.
وی گفت: علاقه‌مندان به فعالیت و سرمایه‌گذاری در زمینه کشت گیاهان دارویی بهتر است در زمینه برداشت مکانیزه و ارگانیک، ایجاد صنایع بسته‌بندی و عصاره‌گیری فعالیت کنند.

این مطلب را هم ببینید
آثار منتخب طراحان زن در شیراز نمایش داده می شود
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

آخرین اخبار

پربازدید

    Sorry, no posts matched your criteria.

نت افراز تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب