صدور مجوزهای سرمایه گذاری در استان فارس تسریع می شود
سه‌شنبه 29 ژانویه 2019 2 سال قبل

صدور مجوزهای سرمایه گذاری در استان فارس تسریع می شود

[ad_1] شیراز – استاندار فارس گفت: کارگروهی برای اخذ مجوزهای بدون نام با در نظر گرفتن ظرفیت ها و میزان تقاضای موجود در فارس تشکیل می شود تا روند صدور مجوز های سرمایه گذاری در استان فارس تسریع شود. به گزارش سایت شیرازنیوز به نقل از مهر، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، […]

[ad_1]

شیراز – استاندار فارس گفت: کارگروهی برای اخذ مجوزهای بدون نام با در نظر گرفتن ظرفیت ها و میزان تقاضای موجود در فارس تشکیل می شود تا روند صدور مجوز های سرمایه گذاری در استان فارس تسریع شود.

به گزارش سایت شیرازنیوز به نقل از مهر، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، دکتر عنایت الله رحیمی در جلسه شورای اداری استان که با حضور حضرت آیت الله سید محمود علوی، وزیر محترم اطلاعات برگزار شد، به ظرفیت‌ها و توانمندی‌های بیشمار استان فارس اشاره کرد و افزود: عزم جدی همه دستگاه های اجرایی و سایر نهاد ها این است که با همدلی و هم افزایی بر مشکلات فائق شوند و این ظرفیت‌ها را در راستای ایجاد رفاه هر چه بیشتر به کار گیرند.

وی تاکید کرد: برنامه ریزی‌های مدون و پیش برد این برنامه ها استان را به سمت تحقق رفاه عمومی پیش خواهد برد.

استاندار فارس توجه به معیشت، ایجاد اشتغال و کاهش بیکاری را اولویت برنامه مدیریتی خود در استان برشمرد و عنوان کرد: مقدمه دستیابی به این اهداف جلب و جذب سرمایه گذاری است.

رحیمی با بیان اینکه وجود امنیت، سرمایه گذاری را سهل‌تر و سریع‌تر خواهد نمود، تصریح کرد: حرکت رو به رشد استان فارس در جلب و جذب سرمایه گذاری نشان دهنده وجود امنیتی همه جانبه در استان است که در سایه مشارکت های مردمی و تلاش های اعضا شورای تامین استان حاصل شده است.

وی تاکید کرد: بی‌شک تداوم این امنیت زمینه ساز تقویت بستر سرمایه گذاری، ایجاد اشتغال و به تبع آن رونق اقتصادی و بهبود معیشت مردم خواهد بود.

این مطلب را هم ببینید
به فکر فعالیت بنگاه‌های اقتصادی استان در دوران پساکرونا باشیم

رحیمی با اشاره به برنامه های دولت تدبیر و امید و تشکیل کارگروه هایی همچون کارگروه رفع موانع تولید و ارائه تسهیلات به متقاضیان سرمایه گذاری، گفت: امیدواریم شاهد جهش های قابل توجهی در  زمینه رونق اقتصادی باشیم.

استاندار فارس با اشاره به اینکه بیش از ۷۲ هزار بنگاه اقتصادی در بخش‌های مختلف تولیدی، صنفی، معدنی و… در سطح استان فعال  هستند از ایجاد تکلیف برای مدیران دستگاه های اجرایی و  فرمانداران  برای ایجاد حداقل یک فرصت شغلی جدید در هر یک از این بنگاه ها خبر داد و افزود:   تنها با فعال کردن ۱۰ تا ۲۰ درصد از این ظرفیت طی مدت زمان کوتاهی  تعداد قابل توجهی  فرصت شغلی در استان ایجاد می شود.

وی با بیان اینکه آمارهای نا ملموس سبب بی اعتمادی می‌شود،  افزود: به منظور شفاف سازی این فرصت های شغلی لیست مشخصات کامل افرادی که به کار مشغول شده اند ارائه خواهد شد. 

استاندار فارس تاکید کرد: ایجاد اشتغال، بسیاری از معضلات  همچون آسیب های اجتماعی و نارضایتی های مردمی را کاهش خواهد داد.

نماینده عالی دولت در استان فارس با بیان اینکه دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی طی چهار دهه گذشته هیچ گاه از تحریم‌ها و تهدیدها فرو گذار نکرده اند، خاطرنشان کرد: امروز نیز توان دشمن بر جبهه جنگ اقتصادی متمرکز شده است تا از این طریق بین مردم و نظام فاصله بیندازند بنابراین باید برای ناکامی دشمنان برنامه های هدفمند و مجدانه ای در دستور کار قرار گیرد. 

رحیمی با اشاره به تجربیاتی همچون جنگ ۸ساله تحمیلی و گذر پیروزمندانه نظام از این تهدیدها ، تاکید کرد: بی تردید در آینده نیز گذر از شرایط سخت کنونی به سند افتخار دیگری برای مردم و خادمین آنها تبدیل خواهد شد.

این مطلب را هم ببینید
یازدهمین کنگره ملی مهندسی عمران در شیراز برگزار می شود

استاندار فارس با تاکید بر اینکه به رغم تنگناهای دولت، استان فارس به کارگاه پروژه های عمرانی تبدیل شده است، اظهار کرد: آزاد راه شیراز-اصفهان به عنوان بزرگترین آزاد راه جنوب کشور یکی از این پروژه ها است که پیشرفت قابل ملاحظه ای داشته و اخیرا نیز ۷۰۰ میلیارد تومان اعتبار در قالب املاک به این پروژه تزریق خواهد شد. 

استاندار فارس با اشاره به فرا رسیدن چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی ایران یادآور شد: دستگاه های اجرایی خدمات و دستاوردهای نظام را به سمع و نظر مردم برسانند.

وی همچنین به برگزاری نمایشگاه دستاوردهای چهل ساله انقلاب در استان فارس اشاره کرد و این امر را نمایشی هنرمندانه از خدمات انقلاب برشمرد.

رحیمی افزود: تا قبل از پیروزی انقلاب در استان یک کیلومتر راه آهن در استان نداشتیم در حالی که امروز در استان حداقل ۶۰۰ کیلومتر راه آهن قابل بهره برداری و بیش از یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر در دست اجرا داریم.

استاندار فارس همچنین از تصویب فاینانس  احداث راه آهن شیراز به بوشهر خبر داد و افزود: با اتصال راه آهن موجود استان به کانون بار و بنادر جنوبی شاهد شکوفایی اقتصادی راه آهن فارس خواهیم بود.

وی گفت: پیش از پیروزی انقلاب در فارس تنها یک روستا دارای گاز بود اما امروز عمده روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان از گاز بهره مند هستند و تا پایان امسال به تمام این روستاها به روش های مختلف گازرسانی خواهد شد.

وی ادامه داد: در زمینه حمل و نقل هوایی نیز فرودگاه‌های متعددی نظیر ترمینال پرواز های خارجی فرودگاه شهید دستغیب شیراز، فرودگاه های لارستان، لامرد و جهرم وجود دارد که همه آنها عملیاتی خواهد شد و خدمات ارزشمندی را به مردم فارس و کشور ارائه می‌کنند. 

این مطلب را هم ببینید
نودان لرزید

استاندار فارس با اشاره به ابعاد مختلف ظرفیت های استان فارس، گردشگری را یکی از توانمندی های فارس برشمرد و افزود: وجود ۴ اثر ثبت جهانی و بیش از ۲۷۰۰ اثر ثبت ملی با برنامه ریزی و تلاش بیشتر زمینه مناسبی برای توسعه صنعت گردشگری و به تبع آن ترویج فرهنگ غنی ایرانی اسلامی فراهم خواهد کرد.

رحیمی کشاورزی را از دیگر ظرفیت های در خور توجه استان برشمرد و با اشاره به اینکه استان فارس رتبه دوم کشاورزی کشور را دارد، خاطرنشان کرد: نیروهای علمی و مراکز دانشگاهی همچون دانشگاه شیراز و به کارگیری راهکارهای نوین زمینه حفظ این جایگاه استان در کنار صیانت از منابع آب را فراهم خواهد کرد.

[ad_2]

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

آخرین اخبار

پربازدید

    Sorry, no posts matched your criteria.

نت افراز تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب