روش تشخیص شربت «زادیتن» تقلبی
سه‌شنبه 29 ژانویه 2019 2 سال قبل

روش تشخیص شربت «زادیتن» تقلبی

[ad_1] به دنبال انتشار فیلمی در خصوص تقلبی بودن شربت زادیتن، از سوی پلیس، کارشناس مرکز اطلاع رسانی دارو و سموم دانشگاه علوم پزشکی شیراز در خصوص روش شناخت داروی تقلبی تذکراتی را ارائه داد. به گزارش ایسنا منطقه فارس به نقل از روابط عمومی علوم پزشکی شیراز، هاجر همتیان گفت: داروی “کتوتیفن” یک داروی […]

[ad_1]

به دنبال انتشار فیلمی در خصوص تقلبی بودن شربت زادیتن، از سوی پلیس، کارشناس مرکز اطلاع رسانی دارو و سموم دانشگاه علوم پزشکی شیراز در خصوص روش شناخت داروی تقلبی تذکراتی را ارائه داد.

به گزارش ایسنا منطقه فارس به نقل از روابط عمومی علوم پزشکی شیراز، هاجر همتیان گفت: داروی “کتوتیفن” یک داروی ضدحساسیت است که در درمان برخی سرفه ها نیز کاربرد دارد.

همتیان گفت: این دارو، به دو صورت قرص و شربت در بازار وجود دارد و شربت آن، بیشتر در کودکان استفاده می‌شود؛ شرکت «نوارتیس» سوئیس این شربت را با نام تجاری «زادیتن» تولید و عرضه می‌کند.

وی با اشاره به مشاهده یک سری شربت زادیتن تقلبی در بازار، گفت: این نمونه اغلب مشخصات ظاهری یکسانی با شربت زادیتن اصلی داشت و دارای برچسب اصالت با کد ۱۶ رقمی مورد تایید در سامانه TTAC بود.

همتیان در عین حال گفت: برای تشخیص تقلبی بودن این کالا، ابتدا به سری ساخت درج شده روی جعبه یا شیشه دارو باید توجه کرد، داروهای دارای کد H ۰۴۴۷ و تاریخ انقضای ۲۸/۲/۲۰۲۰ به طور قطع تقلبی است .

این کارشناس مرکز دارو و سموم دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: شهروندان در صورت مشاهده شربت زادیتن تقلبی، با مشخصات ذکر شده، با شماره تلفن ۳۲۳۰۵۴۱۰(۰۷۱) داخلی ۲۲۴۰ تماس گرفته و موضوع را برای پیگیری های قانونی اطلاع رسانی کنند.

او گفت: مردم استان فارس در صورت داشتن هرگونه پرسش دارویی، می توانند از ساعت ۸ تا ۲۰ در تمامی روزهای هفته به جز روزهای پنجشنبه و جمعه با مرکز اطلاع رسانی داروها و سموم دانشگاه علوم پزشکی شیراز با شماره تلفن‌های ۱۹۰ ، ۱۴۹۰ یا ۳۲۳۳۱۰۱۷(۰۷۱) تماس گرفته و اطلاعات مورد نیاز را از کارشناسان دریافت کنند.

انتهای پیام

این مطلب را هم ببینید
بخش توسعه ای بیمارستان حضرت قائم(عج) فیروزآباد افتتاح شد

[ad_2]

Source link

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

آخرین اخبار

پربازدید

    Sorry, no posts matched your criteria.

نت افراز تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب