کنترل کرونا رابطه مستقیم با مسئولیت‌پذیری اجتماعی دارد
دوشنبه 12 اکتبر 2020 2 ماه قبل

کنترل کرونا رابطه مستقیم با مسئولیت‌پذیری اجتماعی دارد

دکتر عبدالرسول همتی دوشنبه ۲۱ مهر در یک نشست خبری به استناد گزارش وزارت بهداشت در خصوص وضعیت رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی دوران کرونا، وضعیت استان فارس را در مقایسه با سایر استان‌ها، مناسب ارزیابی و تاکید کرد که این موضوع حاصل همراهی شهروندان ساکن فارس با مسئولان بهداشت و درمان و عمل کردن به توصیه‌ها، […]

دکتر عبدالرسول همتی دوشنبه ۲۱ مهر در یک نشست خبری به استناد گزارش وزارت بهداشت در خصوص وضعیت رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی دوران کرونا، وضعیت استان فارس را در مقایسه با سایر استان‌ها، مناسب ارزیابی و تاکید کرد که این موضوع حاصل همراهی شهروندان ساکن فارس با مسئولان بهداشت و درمان و عمل کردن به توصیه‌ها، است.

همتی با یادآوری اینکه مطلوبیت وضعیت رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی، منوط به همراه شدن ۱۰۰ درصدی شهروندان در استفاده از ماسک و حفظ فاصله اجتماعی است، گفت: اکنون و براساس آمارهای موجود، بیشتر از نصف شهرستان‌های فارس در وضعیت قرمز به لحاظ شیوع بیماری کرونا قرار دارند.

این مقام مسئول، با بیان اینکه فارس در گرفتن نمونه از افراد مشکوک و دارای علامت، عملکرد مناسبی را داشته است، گفت: تا صبح امروز دوشنبه ۲۱ مهر، از ۳۱۴ هزار فرد بیمار یا مشکوک به بیماری کرونا، تست گرفته شده که حدود ۶۴ هزار مورد از این تست‌ها مثبت قطعی تشخیص داده شده است.

همتی با اشاره به فوت ۱۱ بیمار مبتلا به کرونا طی ۲۴ ساعت منتهی به صبح ۲۱ مهر در استان فارس، گفت: با احتساب موارد جدید فوتی، تاکنون متاسفانه ۱۰۹۲ بیمار مبتلا به کرونا در استان فارس فوت کرده‌اند.

او همچنین با اشاره به بالا بودن موارد بستری بیماران مشکوک و دارای علامت در فارس، افزود: از مجموع ۱۰۹۵ بیمار مشکوک یا دارای علامت بیماری کووید ۱۹ بستری در بیمارستان‌های سراسر فارس، ۱۲۶ بیمار به دلیل اینکه وضعیت جسمی آنان وخیم تشخیص داده شده است، در بخش‌های ICU بستری شده‌اند.

همتی همچنین از بهبودی ۵۶ هزار و ۴۴۰ بیمار از ابتدای شیوع کروناویروس در فارس تاکنون خبر و ادامه داد: کنترل قطعی بیماری کووید۱۹ ارتباط مستقیم به مسئولیت‌پذیری تک تک افراد جامعه دارد؛ لذا اگر برخی از شهروندان، حتی عده‌ای قلیل، سهل‌انگاری کرده و حاضر به رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی نباشند، قادر به مهار کامل بیماری نخواهیم بود.

این مطلب را هم ببینید
جا به جایی ۵۱۱ هزار مسافر از پایانه های حمل و نقل فارس

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز، خطاب به شهروندان استان فارس درخواست کرد که استفاده از ماسک، خارج از محیط منزل را در هر شرایطی، اولویت بدانند و در خصوص رعایت فاصله فیزیکی از دیگران نیز با حساسیت برخورد کنند.

انتهای پیام

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

آخرین اخبار

پربازدید

    Sorry, no posts matched your criteria.

نت افراز تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب