فاینانس راه آهن شیراز-بوشهر تصویب شد
سه‌شنبه 29 ژانویه 2019 2 سال قبل

فاینانس راه آهن شیراز-بوشهر تصویب شد

[ad_1] استاندار فارس همچنین از تصویب فاینانس احداث راه آهن شیراز به بوشهر خبر داد و افزود: با اتصال راه آهن موجود استان به کانون بار و بنادر جنوبی شاهد شکوفایی اقتصادی راه آهن فارس خواهیم بود. – اخبار استانها – به گزارش سایت شیرازنیوز به نقل از تسنیم از شیراز، به نقل از روابط […]

[ad_1]

استاندار فارس همچنین از تصویب فاینانس احداث راه آهن شیراز به بوشهر خبر داد و افزود: با اتصال راه آهن موجود استان به کانون بار و بنادر جنوبی شاهد شکوفایی اقتصادی راه آهن فارس خواهیم بود.

– اخبار استانها –

به گزارش سایت شیرازنیوز به نقل از تسنیم از شیراز، به نقل از روابط عمومی استانداری فارس، عنایت‌الله رحیمی امروز در جلسه شورای اداری استان فارس که با حضور وزیر اطلاعات برگزار شد، با تاکید بر اینکه به رغم تنگناهای دولت، استان فارس به کارگاه پروژه های عمرانی تبدیل شده است، اظهار داشت: آزاد راه شیراز-اصفهان به عنوان بزرگترین آزاد راه جنوب کشور یکی از این پروژه‌ها است که پیشرفت قابل توجهی داشته و  700 میلیارد تومان اعتبار در قالب املاک به این پروژه تزریق می‌شود.

استاندار فارس با اشاره به فرا رسیدن چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی ایران با بیان اینکه دستگاه‌های اجرایی خدمات و دستاوردهای نظام را به سمع و نظر مردم برسانند، افزود: تا قبل از پیروزی انقلاب در استان یک کیلومتر راه آهن در استان نداشتیم در حالی که امروز در استان حداقل ۶۰۰ کیلومتر راه آهن قابل بهره برداری و بیش از یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر در دست اجرا داریم.

حمل بیش از ۶٫۵ میلیون تن بار در راه آهن شرق ثبت شد
خراسان جنوبی| راه آهن فردوس کلنگ‌زنی می‌شود
اجرای پروژه راه آهن بوشهر در شورای عالی اقتصاد تصویب شد

وی گفت: پیش از پیروزی انقلاب در فارس تنها یک روستا دارای گاز بود اما امروز عمده روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان از گاز بهره مند هستند و تا پایان امسال به تمام این روستاها به روش های مختلف گازرسانی خواهد شد.

این مطلب را هم ببینید
دست لرزان دشمن نمی‌تواند پنجه در پنجه یلان ایران زمین بیاندازند

 وی بیان کرد: در زمینه حمل و نقل هوایی نیز فرودگاه‌های متعددی نظیر ترمینال پرواز های خارجی فرودگاه شهید دستغیب شیراز، فرودگاه های لارستان، لامرد و جهرم وجود دارد که همه آنها عملیاتی خواهد شد و خدمات ارزشمندی را؛  به مردم فارس و کشور ارائه می‌کنند. 

نماینده عالی دولت در استان فارس با اشاره به ابعاد مختلف ظرفیت‌های استان فارس، گردشگری را یکی از توانمندی های فارس برشمرد و افزود: وجود ۴ اثر ثبت جهانی و بیش از ۲۷۰۰ اثر ثبت ملی با برنامه ریزی و تلاش بیشتر زمینه مناسبی برای توسعه صنعت گردشگری و به تبع آن ترویج فرهنگ غنی ایرانی اسلامی فراهم می‌کند.

استاندار فارس با انتقاد از اینکه پیچ و خم های امور اداری زمینه‌ساز گلایه متقاضیان سرمایه گذاری شده است، از تشکیل کارگروهی برای اخذ مجوزهای بدون‌نام با در نظر گرفتن ظرفیت ها و میزان تقاضای موجود در بخش های مختلف خبر داد و عنوان کرد: این مجوزها که پس از طی مراحل زمان‌بر اداری آماده شده است در اختیار سرمایه‌گذارن قرار می‌گیرد.

وی افزود: عزم جدی همه دستگاه های اجرایی و سایر نهاد ها این است که با همدلی و هم افزایی بر مشکلات فائق شوند و این ظرفیت‌ها را در راستای ایجاد رفاه هر چه بیشتر به کار گیرند.

نماینده عالی دولت در استان فارس توجه به معیشت، ایجاد اشتغال و کاهش بیکاری را اولویت برنامه مدیریتی خود در استان برشمرد و عنوان کرد: مقدمه دستیابی به این اهداف جلب و جذب سرمایه گذاری است.

استاندار فارس با بیان اینکه وجود امنیت، سرمایه گذاری را سهل‌تر و سریع‌تر خواهد کرد، افزود: حرکت رو به رشد استان فارس در جلب و جذب سرمایه گذاری نشان دهنده وجود امنیتی همه جانبه در استان است که در سایه مشارکت های مردمی و تلاش های اعضا شورای تامین استان حاصل شده است.

این مطلب را هم ببینید
پرواز‌های شنبه ۱۱ اسفندماه ۹۷ فرودگاه شیراز

استاندار فارس با اشاره به اینکه بیش از ۷۲ هزار بنگاه اقتصادی در بخش‌های مختلف تولیدی، صنفی، معدنی و… در سطح استان فعال  هستند از ایجاد تکلیف برای مدیران دستگاه های اجرایی و  فرمانداران  برای ایجاد حداقل یک فرصت شغلی جدید در هر یک از این بنگاه ها خبر داد و افزود:   تنها با فعال کردن ۱۰ تا ۲۰ درصد از این ظرفیت طی مدت زمان کوتاهی  تعداد قابل توجهی  فرصت شغلی در استان ایجاد می‌شود .

وی با انتقاد از اینکه پیچ و خم های امور اداری  زمینه ساز گلایه متقاضیان سرمایه گذاری شده است، از تشکیل کارگروهی برای اخذ مجوزهای بدون‌نام با در نظر گرفتن ظرفیت ها و میزان تقاضای موجود در بخش های مختلف خبر داد و عنوان کرد: این مجوزها که پس از طی مراحل زمان‌بر اداری آماده شده است در اختیار سرمایه گذارن قرار خواهد گرفت. 

استاندار فارس افزود: این اقدام را مقدمه‌ای برای راهگشایی در سرمایه گذاری، ایجاد عدالت در سرمایه گذاری  و خنثی کردن توطئه‌های دشمنان نظام  که معیشت مردم را هدف قرار داده‌اند، می‌دانیم.

نماینده عالی دولت در استان فارس با بیان اینکه دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی طی چهار دهه گذشته هیچ گاه از تحریم‌ها و تهدیدها فرو گذار نکرده اند، خاطرنشان کرد: امروز نیز توان دشمن بر جبهه جنگ اقتصادی متمرکز شده است تا از این طریق بین مردم و نظام فاصله بیندازند بنابراین باید برای ناکامی دشمنان برنامه های هدفمند و مجدانه ای در دستور کار قرار گیرد. 

 رحیمی با اشاره به تجربیاتی همچون جنگ ۸ساله تحمیلی و گذر پیروزمندانه نظام از این تهدیدها ، تاکید کرد: بی تردید در آینده نیز گذر از شرایط سخت کنونی به سند افتخار دیگری برای مردم و خادمین آنها تبدیل می‌شود.

این مطلب را هم ببینید
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی: اتحاد با دولت اولویت ما است

انتهای پیام/ ع

[ad_2]

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

آخرین اخبار

پربازدید

    Sorry, no posts matched your criteria.

نت افراز تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب