دوره آموزشی تحکیم نهاد خانواده  در شیراز برگزارشد
سه‌شنبه 29 ژانویه 2019 2 سال قبل

دوره آموزشی تحکیم نهاد خانواده در شیراز برگزارشد

[ad_1] دوره آموزشی تحکیم نهاد خانواده با محور غنی سازی روابط زوجین با سخنرانی دکتر مرقاتی خویی در شیراز برگزارشد. به گزارش خبرنگار برنا ازفارس، این دوره آموزشی توسط دفتر اموربانوان و خانواده استانداری فارس با همکاری سایر ارگانها از جمله معاونت فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان فارس در مجموعه طلاییه […]

[ad_1]

دوره آموزشی تحکیم نهاد خانواده با محور غنی سازی روابط زوجین با سخنرانی دکتر مرقاتی خویی در شیراز برگزارشد.
دوره آموزشی تحکیم نهاد خانواده  در شیراز برگزارشد

به گزارش خبرنگار برنا ازفارس، این دوره آموزشی توسط دفتر اموربانوان و خانواده استانداری فارس با همکاری سایر ارگانها از جمله معاونت فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان فارس در مجموعه طلاییه شهرشیراز با حضور بیش از ۴۰۰ نفر از بانوان شاغل در دستگاههای دولتی استان و مشاوران فرمانداران  برگزارشد.
مدیر کل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری فارس در این دوره آموزشی ضمن تاکید بر اهمیت حفظ بنیان خانواده اظهارداشت: باید به مسائل خانواده ها مانند ازدواج جوانان، طلاق ،مشکلات عاطفی زوجین توجه کرد و با برنامه ریزی مطلوب و همکاری بین دستگاههای مختلف در راستای حل این مسائل گام برداشت.
معصومه دستغیب ضمن گلایه از برخی ارگان های دولتی که با وجود مرتبط بودن به مسائل خانواده حمایت های لازم را از برگزاری دوره ها و کارگاه های آموزشی به منظور  افزایش تحکیم خانواده  انجام نمیدهند، بیان کرد: به دلیل سرمایه گذاری مالی  اندک  در استان فارس دوره های  آموزشی در حوزه خانواده  با وجود اهمیت به تعدادکمی برگزار می شوند که امید است با افزایش حمایت ها و اهمیت دادن مسئولان به مسائل خانواده  شاهد برگزاری بیشتر کارگاههای ازدواج در استان فارس باشیم.
 وی  ضمن تقدیر از بانوانی که درعرصه های مختلف مشغول فعالیت هستند ، عنوان کرد: زنان اگر در عرصه خانوادگی نتواند نقش خود را ایفا کنند در سایر عرصه ها نیز نمیتوانند فعالیت کنند که خوشبختانه بانوان شاغل به خوبی ثابت کرده اند که درکنار کار میتوانند مادرانی شایسته نیز باشند.
 مدیر کل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری فارس  با تاکید براینکه حوزه زنان و خانواده در کشور و استان  دچار مظلومیت است، تصریح کرد:  تلاش می کنیم فعالیت های مطلوب تری برای تحکیم بنیان خانواده دراستان فارس انجام دهیم  تا بدین وسیله زمینه کاهش آسیب های ناشی از ناآگاهی افراد  در جامعه کاهش یابد.
دستغیب سپس  به برخی طرح های دفتر اموربانوان و خانواده استانداری فارس  اشاره کرد و گفت:  طرح های مانند معیارهای انتخاب همسر ، کارگاههای آموزش زوجین، دوره آموزش مربیان و مادران دارای کودکان ۳ تا ۷ سال،دوره تاب آوری، جشنواره غذا و شیلات ،جشنواره ورزشی، کارآفرینی برای اجرایی شدن نیاز به همکاری و هماهنگی ارگان های مختلف دولتی  دارد. 
وی  همچنین ابرازداشت: به منظور آموزش رایگان زنان سرپرست خانواده بودجه ای در اختیار فنی و حرفه ای قرار گرفته شده است تا بدین وسیله یک هزار بانوی سرپرست خانواردر شهر شیراز فرصت آموزش را کسب کنند و بتوانند پس از راه اندازی کار به مرحله خود کفایی برسند.

[ad_2]

این مطلب را هم ببینید
مرکز گزینش نیروی انتظامی فارس استخدام می‌کند
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

آخرین اخبار

پربازدید

    Sorry, no posts matched your criteria.

نت افراز تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب