طرح زراعت چوب در فارس اجرایی می‌شود
یکشنبه 8 نوامبر 2020 4 هفته قبل

طرح زراعت چوب در فارس اجرایی می‌شود

محمدمهدی قاسمی در نخشستین جلسه ستاد زراعت چوب، به توسعه زراعت چوب در اراضی ملی اشاره کرد و افزود: در محدوده طرح‌های آبخیزداری و مناطقی که مستعد اقدامات بیولوژیکی است زراعت چوب انجام می‌شود. وی با اشاره به اینکه از آب‌های غیرمتعارف برای توسعه زراعت چوب استفاده شود، عنوان کرد: امکان توسعه و رشد زراعت چوب در […]

محمدمهدی قاسمی در نخشستین جلسه ستاد زراعت چوب، به توسعه زراعت چوب در اراضی ملی اشاره کرد و افزود: در محدوده طرح‌های آبخیزداری و مناطقی که مستعد اقدامات بیولوژیکی است زراعت چوب انجام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه از آب‌های غیرمتعارف برای توسعه زراعت چوب استفاده شود، عنوان کرد: امکان توسعه و رشد زراعت چوب در اراضی ملی و مستثنیات وجود دارد.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه هر درختی که در راستای زراعت چوب کاشته می‌شود علاوه بر تولید اکسیژن و حفظ آب و خاک، نیازهای چوبی صنایع و کارخانجات را نیز تأمین می‌کند خاطرنشان کرد: فواید اقتصادی زراعت چوب باید به مردم اطلاع رسانی شود تا انگیزه ورود به این حوزه افزایش یابد.

رئیس سازمان جهادکشاورزی فارس تاکید کرد: برای توسعه زراعت چوب در فارس باید یک بسته شامل تمامی موارد ترویجی، تسهیلاتی، اعتبار دولتی، نوع نهال، گونه و رقم، زنجیره تولید، هزینه تولید و آموزش تهیه شود.

قاسمی یادآور شد: باید برایبرنامه ریزی بهتر اجرای زراعت چوب در فارس تیمی متشکل از کارشناسان معاونت برنامه ریزی و امور اقتصادی، مدیریت باغبانی، مدیریت آب و خاک و امور فنی مهندسی، محققین مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان فارس، امور اراضی شهرستان شیراز و اداره کل منابع طبیعی فارس تشکیل شود و با توجه به در نظر گرفتن تمام جوانب کار، ضمن امکان سنجی این مهم انجام پذیرد.

انتهای پیام

این مطلب را هم ببینید
مرگ راکب موتورسیکلت در سیل
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

آخرین اخبار

پربازدید

    Sorry, no posts matched your criteria.

نت افراز تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب