تلخی بی‌پایان قصه‌‎ی کرونا در فارس/ مرگ ۴۶ نفر در یک روز
یکشنبه 8 نوامبر 2020 3 هفته قبل

تلخی بی‌پایان قصه‌‎ی کرونا در فارس/ مرگ ۴۶ نفر در یک روز

کووید۱۹ در نقطه نقطه‌ی استان فارس، یکه تازی کرده و با سوء استفاده از بی‌تفاوتی‌ها و بی‌مبالاتی‌ها، می‌تازد و هر روز بر شمار بیماران می‌افزاید و از میان مبتلایان، قربانی می‌گیرد به طوریکه طی ۲۴ ساعت گذشته، در هر ساعت تقریبا ۲ مرگ براثر این بیماری ثبت شده است تا شمار کل قربانیان در این […]

کووید۱۹ در نقطه نقطه‌ی استان فارس، یکه تازی کرده و با سوء استفاده از بی‌تفاوتی‌ها و بی‌مبالاتی‌ها، می‌تازد و هر روز بر شمار بیماران می‌افزاید و از میان مبتلایان، قربانی می‌گیرد به طوریکه طی ۲۴ ساعت گذشته، در هر ساعت تقریبا ۲ مرگ براثر این بیماری ثبت شده است تا شمار کل قربانیان در این استان به عدد ۱۷۰۰ نفر نزدیک شود.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز، در کنفرانس خبری یکشنبه ۱۸ آبان، ضمن ابراز تاسف شدید نسبت به مرگ هموطنانمان بر اثر کرونا، گفت: طی ۲۴ ساعت منتهی به صبح امروز، ۴۶ مورد مرگ براثر کرونا در فارس ثبت شد تا رکورد تازه‌ای در تاریخ مرگ و میر یک بیماری، درج شود.

دکتر علی اکبری، با بیان اینکه ۲۴ ساعت گذشته، تلخ‌ترین ساعتها برای مردم فارس و خصوصا مدافعان عرصه سلامت بوده است، گفت: از ابتدای شیوع این بیماری در استان فارس شاهد مرگ ۱۶۷۸ نفر از عزیزان هم استانی بوده‌ایم.

اکبری با تاکید براینکه هر بیمار و قربانی کووید۱۹، هشداری جدی به تک تک شهروندان برای رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی است، گفت: تا صبح امروز بیش از ۴۰۰ هزار تست از افراد مشکوک یا دارای علامت گرفته و ۱۰۳ هزار و ۴۴۰ مورد مثبت قطعی تشخیص داده شده است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز با یادآوری اینکه خوشبختانه ۸۷ هزار و ۷۲۱ بیمار، از ابتدای شیوع کرونا در فارس بهبود یافته‌اند، گفت: هم اینک ۱۶۶۶ بیمار در مراکز درمانی به دلیل ابتلا به کرونا بستری هستند و حال ۲۴۵ نفر از این بیماران، وخیم است.

به گزارش ایسنا، از ابتدای هفته گذشته و با توجه به روند افزایشی بیماری کرونا در فارس، محدودیت‌هایی توسط ستاد استانی مدیریت کرونا تصویب و اجرایی شده است و از روز ۲۰ آبان نیز قرار است که همانند دیگر نقاط کشور، اقدامات محدود کننده‌ای با هدف کمک به کنترل این بیماری اجرایی شود.

این مطلب را هم ببینید
الویت ناجا در سال جدید مبارزه با قاچاق کالا و سلاح غیر مجاز

معاون استانداری فارس نیز در آخرین جلسه ستاد دانشگاهی مدیریت کرونای علوم پزشکی شیراز، به افزایش قدرت سرایت و بیماری‌زایی ویروس کووید۱۹ اشاره و تاکید کرده بود که راهی جز اعمال محدودیت‌ها برای کنترل سریعتر این روند وجود ندارد.

عبدالرضا قاسمپور یادآور شده بود که علیرغم اضافه کردن ۵۰۰ تخت مخصوص بستری بیماران کرونایی به مراکز درمانی استان فارس، همچنان در بسیاری از مراکز درمانی، بیماران نیازمند بستری در لیست انتظار قرار دارند.

انتهای پیام

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

آخرین اخبار

پربازدید

    Sorry, no posts matched your criteria.

نت افراز تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب