ثبت بیشترین آمار بستری در فارس/ تداوم برگزاری جلسات اداری
سه‌شنبه 10 نوامبر 2020 2 هفته قبل

ثبت بیشترین آمار بستری در فارس/ تداوم برگزاری جلسات اداری

طی روزهای اخیر و براساس آمارهای رسمی اعلام شده از سوی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، تعداد قربانیان کرونا در استان فارس بین بیش از ۳۰ و کمتر از ۵۰ نفر در نوسان است و عدد بیماران بستری و کسانیکه نیازمند مراقبت‌های ویژه بیمارستانی هستند، رشد بسیار زیادی داشته است. به گزارش ایسنا، بنابراعلام جانشین استاندار […]

طی روزهای اخیر و براساس آمارهای رسمی اعلام شده از سوی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، تعداد قربانیان کرونا در استان فارس بین بیش از ۳۰ و کمتر از ۵۰ نفر در نوسان است و عدد بیماران بستری و کسانیکه نیازمند مراقبت‌های ویژه بیمارستانی هستند، رشد بسیار زیادی داشته است.

به گزارش ایسنا، بنابراعلام جانشین استاندار در ستاد استانی مدیریت کرونای فارس، تعداد تست‌های مثبت کرونا در این استان طی هفته‌های اخیر به بالای ۵۰ درصد نزدیک شده و عامل بیماری‌زا، قدرت بیشتری در آلوده کردن افراد پیدا کرده است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز در جلسه اعلام آمارها از آخرین وضعیت شیوع کرونا در فارس، از رسیدن تعداد بیماران بستری در بیمارستان‌های فارس به ۱۷۳۲ نفر خبر داد.

دکتر علی اکبری با بیان اینکه شمار بیماران با وضعیت وخیم بستری در بخش‌های مراقبت ویژه بیمارستان‌های فارس نیز به ۲۶۸ نفر رسیده است، از این موضوع به شدت ابراز نگرانی کرد.

او با یادآوری اینکه امروز رکورد بیشترین تعداد بیماران بستری را ثبت کرده‌ایم، گفت: تعداد نمونه‌های گرفته شده از افراد مشکوک و دارای علامت بیماری کرونا  در فارس به ۴۰۹ هزار و ۹۶ فقره افزایش یافته است.

اکبری مجموع بیماران شناسایی شده را از ابتدا تا امروز، بیستم آبان، ۱۰۷هزار و ۳۵۹ نفر اعلام و اضافه کرد: از این تعداد تاکنون ۹۱ هزار و ۴۶۴ بیمار با بهبودی کامل از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

او همچنین با ابراز تاسف از جان باختن ۳۸ هم استانی در اثر کووید ۱۹ طی روز گذشته تاکنون، مجموع جانباختگان ناشی از این بیماری را از ابتدای شیوع تاکنون هزار و ۷۷۳ نفر اعلام کرده و برای آنان غفران الهی آرزو کرد.

این مطلب را هم ببینید
۴ دستگاه لودر میلیاردی در لارستان توقیف شد

معاون درمان دانشگاه از مجموع هزار و ۷۳۲ بیمار مشکوک و دارای علامت کروناویروس که هم اکنون در بیمارستان های استان بستری هستند، وضعیت ۲۶۸ بیمار را وخیم گزارش کرد و گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته، ۴۲۳ بیمار مشکوک و دارای علامت کروناویروس در بیمارستان های استان بستری شده اند که بیشترین میزان پذیرش بیمار در دوران کرونا بوده است.

اکبری بار دیگر تنها راه مهار کرونا را رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی از سوی مردم دانست و از شهروندان تقاضا کرد که برای حفظ سلامت خود و اعضای خانواده، نسبت به توصیه‌ها حساس باشند و آنها را جدی بگیرند.

به گزارش ایسنا، اعلام هشدارها از سوی مسئولان خطاب به مردم در حالیست که طی هفته‌های افزایش موارد بیماری و بستری و قربانی بیماری کرونا در فارس، شاهد برگزاری منظم جلسات ضروری و غیرضروری در اداره‌ها و سازمان‌های دولتی هستیم.

اجرای برنامه‌های مختلف از سوی سازمان‌ها و نهادها و اصرار بر حضور خبرنگاران و عکاسان برای پوشش خبری از یک سو و مناسب نبودن محیط برگزاری جلسات در اغلب این برنامه‌ها از سوی دیگر، انتقاداتی را متوجه مسئولان کرده است.

انتهای پیام

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

آخرین اخبار

پربازدید

    Sorry, no posts matched your criteria.

نت افراز تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب