استاندار فارس خبر داد:
افتتاح یکهزار و ۷۰ پروژه در ایام دهه فجر
چهارشنبه 30 ژانویه 2019 2 سال قبل

استاندار فارس خبر داد: افتتاح یکهزار و ۷۰ پروژه در ایام دهه فجر

[ad_1] استاندار فارس از افتتاح و بهره‌برداری یکهزار و ۷۰ پروژه با اعتباری بالغ بر سه هزار و ۴۰ میلیارد تومان در ایام دهه فجر خبر داد. به گزارش ایسنا منطقه فارس، عنایت‌الله رحیمی چهارشنبه ۱۰ بهمن در یک کنفرانس خبری به تشریح ویژه برنامه‌های دستگاه‌های اجرایی دولت در استان در آستانه چهملین سالروز پیروزی […]

[ad_1]


استاندار فارس از افتتاح و بهره‌برداری یکهزار و ۷۰ پروژه با اعتباری بالغ بر سه هزار و ۴۰ میلیارد تومان در ایام دهه فجر خبر داد.

به گزارش ایسنا منطقه فارس، عنایت‌الله رحیمی چهارشنبه ۱۰ بهمن در یک کنفرانس خبری به تشریح ویژه برنامه‌های دستگاه‌های اجرایی دولت در استان در آستانه چهملین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی پرداخت.

وی برگزاری جشنواره نمایشگاه دستاوردهای چهل سال انقلاب اسلامی را یکی از برنامه‌های شاخص این استان در دهه فجر ذکر و خاطرنشان کرد: همه دستگاه‌های اجرایی در این نمایشگاه حضور خواهند داشت و به تبیین دستاوردهای دستگاه متبوع خود می‌پردازند.

استاندار فارس افتتاح و بهره‌برداری از سردخانه هزار و یکصد تنی شهرک صنعتی، ایستگاه مترو امام حسین(ع)، دو تقاطع غیرهمسطح امیرکبیر و جوادیه، کارخانه نوین آبان در شهرک صنعتی، بزرگراه مرودشت-درودزن، بیمارستان قائمیه و دانشکده پیراپزشکی جهرم را از شاخص‌ترین پروژه‌های دهه فجر در استان اعلام کرد.

رحیمی خاطرنشان کرد: همچنین طی ایام دهه فجر با حضور وزیر صمت کلنگ‌زنی فولاد و کارخانه تولید کاغذ خرامه، بهره‌برداری از فاز ۴ کاشی آباده با سرمایه‌گذاری ۱۳۲ میلیارد تومانی و اشتغالزایی ۲۴۰ نفری و افتتاح شرکت نوین آباد فن آور در دستور کار قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه پیشرفت هر پروژه‌ای نیازمند اعتبار است و اعتبار دولتی نیز نیازمند رونق اقتصادی است، عنوان کرد: هم‌اینک دو هزار و  ۵۰۰ پروژه نیمه تمام در فارس وجود دارد که در کوتاه مدت تکمیل همه آنها سخت است اما تلاش ما براین است که پروژه‌های نیمه تمام را بر مبنای اثرگذاری در زندگی مردم اولویت‌بندی کنیم.

استاندار فارس در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: امروز معاندین و بدخواهان در فضای رسانه هجمه گسترده‌ای علیه نظام برای جلوه دادن ناکارامدی نظام ایجاد کرده‌اند که رسانه‌های داخلی بهترین و مطلوب‌ترین ابزار برای اقناع افکار عمومی در مقابل این هجمه‌ها محسوب می‌شوند.

استاندار فارس تاکید کرد: امروز نظام سلطه به شدت به دنبال تضعیف است و همه آحاد مردم و مسئولین باید در چارچوب تخصصی و حرفه‌ای خود را ملکف به دفاع از دستاوردهای نظام دفاع کنند.

رحیمی یکی از اصول توسعه پایدار را پایداری فرهنگی در جامعه ذکر و رسانه را مصداق این مدعا دانست و ادامه داد: یکی از دستاوردهای اصلی انقلاب اسلامی، نقد و حرف‌های رو در رو و بی پرده است.اصحاب رسانه بیشترین هزینه‌ها را در این باره داده‌اند.

از نقدهای منصفانه رسانه‌ها حمایت و استقبال می‌کنم

وی با تصریح بر این نکته که از نقدهای منصفانه رسانه‌ها حمایت و استقبال می‌کنم، عنوان کرد: اکثر مدیران دولت یازدهم و دوازدهم برنامه محور هستند، برنامه‌هایی که مبتنی بر حل مشکلات استان ترسیم و تدوین شده است.

استاندار فارس با بیان اینکه اکثر مدیران استان دارای برنامه و تلاشگر هستند و در چارچوبی که قانون تعیین کرده مورد حمایت ما خواهند بود، گفت: تلاش ما از تغییرات، تبدیل به احسن و بهتر شدن کارها خواهد بود.

رحیمی همچنین بیان کرد: با ارزیابی‌های در حال انجام مدیرانی که دارای توانایی بالایی هستند ادامه خواهند داد و انتظار براین است که عملکرد آنها بهتر از گذشته باشد تا شاهد رفع مشکلات مردم و استان باشیم.

وی در خصوص چرایی عدم تعیین تکلیف پست فرمانداری شیراز و دو معاونت عمرانی و سیاسی امنیتی استانداری فارس نیز گفت: گزینه‌هایی برای تصدی این پست‌ها مشخص شده که پس از طی مراحل استعلام در اسرع وقت تعیین تکلیف می‌شوند.

استاندار فارس همچنین مهمترین محورهای مدیریت ارشد را معیشت، اشتغال و رفع بیکاری ذکر و عنوان کرد که این مباحث یک زنجیره بهم پیوسته محسوب می‎شوند.

رحیمی با تاکید بر اینکه نیاز به سرمایه‌گذاری داخلی و هم خارجی داریم، گفت: تلاشمان بر این است که بتوانیم فرصت‌های جدید شغلی ایجاد کنیم.

وی با بیان اینکه حوزه گردشگری یکی از حوزه‌های ویژه با پتانسیل بالا در استان است، گفت: گردشگری سومین صنعت پول ساز کشور محسوب می‌شود که صنعتی سبز است و آلایندگی ندارد و همچنین برای ایجاد شغل در در این حوزه نیاز به سرمایه‌گذاری کمتری داریم.

استاندار فارس اعلام کرد که برنامه شهر منبت آباده نیز با حضور معاون رئیس جمهور اسفندماه امسال برگزار خواهد شد.

اتاق بازرگانی به سمت حرفه‌ای شدن پیش رود

رحیمی همچنین در پاسخ به سوال خبرنگاری در خصوص چرایی دخالت برخی از سیاسیون استان فارس در انتخابات آینده اتاق بازرگانی نیز گفت: حمایت از نهادهای مردم‌نهاد تخصصی از شاخص‌های اصلی توسعه محسوب می‎شود و به هر میزان خارج از دخالت‌های دولتی شکل بگیرند از دوام بیشتری برخوردار خواهند بود.

وی از اتاق بازرگانی، احزاب و …به عنوان مصداف این مدعای خود یاد کرد و گفت: نهادهای غیر دولتی درخواست‌های قانونی مردم را در مدار قانون به حاکمیت انتقال می‌دهند و هم می‌توانند خود طلایه دار یک نهضت دگرگونی باشند، لذا هرچقدر از سیاستزدگی به دور باشند می‌توانند اثرگذاری بهتری داشته باشند.

استاندر فارس با تاکید بر این نکته که اقتصاد هرچه وارد سیاست نشود و برعکس توفیق بیشتری خواهند داشت، اظهار کرد: اگر مسیر حرکت از سیاست به اقتصاد و یا برعکس باشد، آینده چنین فعالیت‌هایی را به مخاطره می‌اندازد و لازم است اتاق بازرگانی به سمت و سوی حرفه‌ای پیش رود.

رحیمی در پاسخ به خبرنگار دیگری که از چگونگی روند ساخت و ساز موزه مشاهیر سوال کرد، نیز گفت: این موزه با مشارکت بخش خصوصی و طرح بسیار مطلوبی در حال انجام است.

وی عنوان کرد: پیگیر هستیم تا با ایجاد بسته تشویقی بتوانیم پروژه‌ها را به بخش خصوصی برسانیم و با بسته‌های تشویقی می‌توان ان را اقتصادی تر کرد.

انتهای پیام

این مطلب را هم ببینید
لیگ برتر فوتسال؛ ارژن شیراز با باخت در آخرین بازی دهم شد[ad_2]

Source link

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

آخرین اخبار

پربازدید

    Sorry, no posts matched your criteria.

نت افراز تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب