اختتاميه جشنواه "شهر ايمن" هفتم اسفند در شیراز
چهارشنبه 30 ژانویه 2019 2 سال قبل

اختتاميه جشنواه "شهر ايمن" هفتم اسفند در شیراز

[ad_1] مديرعامل سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني شهرداري شيراز اعلام كرد كه اختتاميه جشنواره شهر ايمن با مشاركت شهروندان هفتم اسفندماه در سالن ورزشي شهيد دستغيب برگزار مي‌شود . به گزارش ايسنا منطقه فارس، محمدهادي قانع چهارشنبه ١٠ بهمن در يك كنفرانس خبري با اعلام اين خبر افزود: اين جشنواره كه از ١٥ آذرماه […]

[ad_1]

مديرعامل سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني شهرداري شيراز اعلام كرد كه اختتاميه جشنواره شهر ايمن با مشاركت شهروندان هفتم اسفندماه در سالن ورزشي شهيد دستغيب برگزار مي‌شود .

به گزارش ايسنا منطقه فارس، محمدهادي قانع چهارشنبه ١٠ بهمن در يك كنفرانس خبري با اعلام اين خبر افزود: اين جشنواره كه از ١٥ آذرماه آغاز شده در هشت محور به پايان مي‌رسد .

وي از معرفي شهروند برتر  در حاشيه اين جشنواره خبر داد و افزود: محور‌های این جشنواره شامل انتخاب برترین مرکز درمانی در حوزه ایمنی، انتخاب برترین مرکز آموزشی در حوزه ایمنی، انتخاب برترین مرکز تجاری در حوزه ایمنی، انتخاب برترین کارخانه و کارگاه در حوزه ایمنی، انتخاب برترین منطقه شهرداری در حوزه ایمنی، انتخاب برترین هتل و مرکز اقامتی در حوزه ایمنی، انتخاب برترین اداره و سازمان در حوزه ایمنی و انتخاب شهروند برتر در حوزه ایمنی است .

مديرعامل سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني شهرداري شيراز تصریح کرد: علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر و شرکت در این جشنواره می‌توانند به به نشانی www.shiraz ۱۲۵ .ir مراجعه کنند یا با شماره ۳۷۰۲۵ تماس بگیرند .

قانع در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به انجام بيش از ١٠ هزار عمليات اطفاء حريق، امداد و نجات در سطح شهر شيراز انجام شده است، عنوان كرد: آمار بالاي انجام عمليات اطفايي در شيراز منجر به تشكيل كميته آسيب شناسي در اين باره شد و پس از بررسي‌ها مشخص شد كه بيش از ٩٠ درصد از حوادث به عدم آگاهي شهروندان از موارد ناايمن محيط پيراموني آنها بر مي‌گردد .

وي اظهار كرد: از مهرماه امسال تاكنون نيز بيش از سه هزار عمليات در شيراز انجام شده كه كاهش اين تعداد عمليات نشان از اثرگذاري برنامه‌هاي انجام شده و اثر مطلوب آموزش‌ها در اين حوزه به شهروندان بوده است .

مديرعامل سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني شهرداري شيراز همچنين از برگزاري همزمان دو همايش ملي به ميزباني اين كلانشهر خبر داد و گفت: دومین همايش لجستيك در فرماندهي حوادث با رويكرد فرماندهي عمليات در شرايط بحران ٢٩ بهمن ماه به ميزباني كلانشهر شيراز برگزار مي‌شود .

قانع اضافه كرد: در همين روز چهارمين همايش ملي رفتارشناسي حريق نيز با رويكرد مديريت در شرايط اضطراري، پيشگيري و اطفاء حريق در حوادث به ميزباني شيراز برگزار خواهد شد .

وي با اشاره به طرح بازديد رايگان از منازل شهروندان انجام در شيراز نيز گفت: تاكنون از ٥٥٠ منزل مسكوني براساس درخواست شهروندان بازيد شده است .

مديرعامل سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني شهرداري شيراز اظهار كرد: نقاط ناايمن مراكز و اماكن مختلف در سطح شهر شيراز از جمله هتل‌ها شناسايي و به آنها تذكر داده شده است .

وی همچنين از اضافه شدن ١٥٨ آتش نشان به مجموع پرسنل اين سازمان در آينده‌اي نزديك خبر داد و گفت : ٥٢ نفر از آتش نشانان شيرازي به دليل بازنشستگي به زودي از بدنه سازمان خارج مي شوند و پس از كسب مجوز از شورای استخدامي كشور، ١٥٨ نفر آتش نشان و راننده آتش نشان به این سازمان اضافه خواهند شد .

قانع از افتتاح دو ايستگاه آتش نشاني شهرك سعدي و مأذون قشقايي در ايام دهه فجر خبر داد و افزود: همچنين در اين ايام كلنگ ساختمان حريق آتش نشاني شيراز هم به زمين زده مي‌شود.

انتهای پیام

این مطلب را هم ببینید
دیدار رییس کمیسیون فرهنگی شورای شیراز با آیت‌الله حسینی‌الهاشمی

[ad_2]

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

آخرین اخبار

پربازدید

    Sorry, no posts matched your criteria.

نت افراز تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب