مدیرکل ارشاد فارس خبر داد:
اجرای گروه سرود ۱۶۰۰ نفره در فارس
چهارشنبه 30 ژانویه 2019 2 سال قبل

مدیرکل ارشاد فارس خبر داد: اجرای گروه سرود ۱۶۰۰ نفره در فارس

[ad_1] مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس از اجرای گروه سرود ۱۶۰۰ نفره توسط اعضای کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان خبر داد و گفت: اجرای سرود توسط این تعداد عضو گروه، یک رکورد به لحاظ کمی، محسوب می شود. به گزارش ایسنا منطقه فارس، صابر سهرابی چهارشنبه دهم بهمن در جمع خبرنگاران با […]

[ad_1]

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس از اجرای گروه سرود ۱۶۰۰ نفره توسط اعضای کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان خبر داد و گفت: اجرای سرود توسط این تعداد عضو گروه، یک رکورد به لحاظ کمی، محسوب می شود.

به گزارش ایسنا منطقه فارس، صابر سهرابی چهارشنبه دهم بهمن در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه سرود ۴۰ هزار نفری در مصلی‌ها و اماکن مذهبی سراسر کشور برگزار می شود، گفت: سرود یکی از هنرهای قابل توجه محسوب می‌شود و فارس همواره در سرود حرف هایی برای گفتن داشته است.

وی با اشاره به اینکه از ابتدای انقلاب اسلامی هم سرودهای حماسی و انقلابی به شور آن ایام می افزود، یادآور شد: سهم استان فارس برای اجرای این سرود، تعداد یک هزار و ۶۰۰ نفر از اعضای گروه سرود کانون های مساجد است و مابقی استان ها هم تعداد مشخص شده را به تناسب تعداد کانون های خود خواهند داشت که در مجموع ۴۰ هزار نفر در سراسر کشور خواهد شد.

دبیر شورای فرهنگ عمومی فارس با تاکید بر اینکه سرود یک هزار و ۶۰۰ نفره در روز ۱۲ بهمن همزمان با سالروز ورود حضرت امام (ره) به میهن اسلامی به اجرا در می آید، تاکید کرد: این سرود به همت کانون فرهنگی و هنری پادگان «احمد بن موسی (ع)» به اجرا در می آید و با توجه به اینکه سال های گذشته سرود یک هزار و ۳۵۷ نفره بوده، تعداد یک هزار و ۶۰۰ نفر به عنوان رکورد جدیدی محسوب می شود که متعلق به بچه های مسجدی است.

وی با اشاره به اینکه این گروه توسط محمدرسول لرنژاد، از مربیان سرود استانی آماده شدند، افزود: سرودهای «خمینی، ای امام»، «سرود ملی جمهوری اسلامی» و «ای ایران من» برای این مراسم آماده شده است و اجرا می شود.

سهرابی اضافه کرد: روز گذشته هم تمرین این گروه در حافظیه و حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع) اجرا و توسط تیم شبکه یک ضبط شد.

انتهای پیام

این مطلب را هم ببینید
دومین نشست ادبی شعرای مرکز در کتابخانه صدا و سیمای فارس

[ad_2]

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

آخرین اخبار

پربازدید

    Sorry, no posts matched your criteria.

نت افراز تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب