یک هزار و ۷۰ پروژه درردهه فجر در استان افتتاح می شود
چهارشنبه 30 ژانویه 2019 2 سال قبل

یک هزار و ۷۰ پروژه درردهه فجر در استان افتتاح می شود

[ad_1] استاندار فارس از افتتاح یک هزار و ۷۰ پروژه با اعتباری بالغ بر ۴۰ میلیارد تومان هم زمان با دهه مبارک فجر در استان خبر داد و گفت: افتتاح و بهره‌برداری از سردخانه هزار و یکصد تنی شهرک صنعتی، ایستگاه مترو امام حسین(ع)، دو تقاطع غیرهمسطح امیرکبیر و جوادیه، کارخانه نوین آبان در شهرک […]

[ad_1]

استاندار فارس از افتتاح یک هزار و ۷۰ پروژه با اعتباری بالغ بر ۴۰ میلیارد تومان هم زمان با دهه مبارک فجر در استان خبر داد و گفت: افتتاح و بهره‌برداری از سردخانه هزار و یکصد تنی شهرک صنعتی، ایستگاه مترو امام حسین(ع)، دو تقاطع غیرهمسطح امیرکبیر و جوادیه، کارخانه نوین آبان در شهرک صنعتی، بزرگراه مرودشت-درودزن، بیمارستان قائمیه و دانشکده پیراپزشکی جهرم از شاخص‌ترین پروژه‌های دهه فجر است.
یک هزار و ۷۰ پروژه درردهه فجر در استان افتتاح می شود

به گزارش سایت شیرازنیوز به نقل از برنانیوز از فارس، دکتر عنایت الله رحیمی در نخستین نشست خود با اصحاب رسانه که در آستانه چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی برگزار شد، با تاکید  براینکه پایداری فرهنگی یکی از اصول توسعه پایدار است رسانه‌ها را عناصر اصلی این  پایداری فرهنگی برشمرد وافزود: رسالت رسانه ها توجه به اطلاع رسانی و آگاه سازی آحاد مردم در جامعه است و این اطلاع رسانی هر چه به سمت واقعیت و شفافیت پیش برود اثرگذاری بیشتری خواهد داشت.
وی با اشاره به هجمه های دشمنان برای ناکارآمد جلوه دادن کشور و نظام جمهوری اسلامی ، عنوان کرد: رسانه ها می توانند با اطلاع رسانی خدمات و دستاوردهای انقلاب و همچنین اقناع افکار عمومی این توطئه ها را ناکام بگذارند.
نماینده عالی دولت در استان فارس خاطرنشان کرد: هر یک از ما در چارچوب حرفه ای خود، موظف به دفاع از دستاوردهای نظام هستیم.
افتتاح یکهزار و ۷۰ پروژه همزمان با چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی
استاندار فارس همچنین از افتتاح یکهزار و ۷۰ پروژه با اعتباری بالغ بر ۴۰ میلیارد تومان هم زمان با دهه مبارک فجر در استان خبر داد و افزود: افتتاح و بهره‌برداری از سردخانه هزار و یکصد تنی شهرک صنعتی، ایستگاه مترو امام حسین(ع)، دو تقاطع غیرهمسطح امیرکبیر و جوادیه، کارخانه نوین آبان در شهرک صنعتی، بزرگراه مرودشت-درودزن، بیمارستان قائمیه و دانشکده پیراپزشکی جهرم از شاخص‌ترین پروژه‌های دهه فجر است.
دکتر رحیمی خاطرنشان کرد: طی ایام دهه فجر با حضور وزیر صمت کلنگ‌زنی فولاد و کارخانه تولید کاغذ خرامه، بهره‌برداری از فاز ۴ کاشی آباده با سرمایه‌گذاری ۱۳۲ میلیارد تومانی و اشتغال زایی ۲۴۰ نفری و افتتاح شرکت نوین آباد فن آور در دستور کار قرار گرفته است.
وی با بیان اینکه پیشرفت هر پروژه‌ای نیازمند اعتبار است و اعتبار دولتی نیز در گرو رونق اقتصادی است، عنوان کرد: هم‌اینک دو هزار و ۵۰۰ پروژه نیمه تمام در فارس وجود دارد که در کوتاه مدت تکمیل همه آنها دشوار است.
تکمیل پروژه های عمرانی نیمه تمام دراولویت است
استاندار فارس  با تاکید بر اینکه اولویت مدیریت ارشد استان بر تکمیل پروژه های نیمه تمام است، اظهار کرد: این پروژها بر اساس میزان خدمت رسانی به مردم و اثر گذاری درزندگی آنها اولویت بندی می شود.
دکتر رحیمی برگزاری جشنواره نمایشگاه دستاوردهای چهل سال انقلاب اسلامی را از دیگر برنامه‌های شاخص این استان در دهه فجر برشمرد و اظهار کرد: همه دستگاه‌های اجرایی در این نمایشگاه حضور خواهند داشت و به تبیین دستاوردهای دستگاه متبوع خود به میزان ظرفیت این نمایشگاه می‌پردازند.
نماینده عالی دولت در استان فارس در بخش دوم این نشست خبری با بیان اینکه صحبت های رو در رو و صمیمانه و بی پرده و همچنین بیان نقد و نظرات مختلف از جمله دست آوردهای انقلاب اسلامی مردم ایران است،  به سوالات مطرح شده از سوی خبرنگاران حاضر پاسخ گفت.
استاندار فارس در خصوص ارزیابی  عملکرد مدیران استانی نیز گفت: در دولت یازدهم و دوازهم غالب  مدیران عملکردی مدیریت‌محور داشته  و بر مبنای مقدورات و چارچوب های قانونی تلاش‌های مثمر ثمری در راستای بهره گیری هر چه بیشتر از توانمندی ها و ظرفیت های استان به کار گرفته اند.
 مبنای تغییر مدیران بهبود عملکرد است
وی در پاسخ به سوالی در خصوص تغییرات احتمالی مدیریتی نیز، اظهار کرد: مبنای این تغییرات تبدیل به احسن  و بهتر شدن امور است و با ارزیابی صورت گرفته بدون شک  در ادامه راه از همکاری مدیرانی که دارای توانایی هستند استفاده می کنیم و البته انتظار داریم عملکرد آنها بهتر از گذشته باشد.
دکتر رحیمی به شناخت و اشراف خود بر بدنه مدیریتی و کارشناسی استان فارس اشاره کرد و افزود : این شناخت سبب بهره گیری از نیروهای کارآمدتر خواهد شد.
معرفی معاون سیاسی استانداری  و فرماندار شیراز به زودی
وی در خصوص چرایی عدم تعیین تکلیف پست فرمانداری شیراز و دو معاونت عمرانی و سیاسی امنیتی استانداری فارس بیان کرد: گزینه‌هایی برای تصدی این پست‌ها مشخص شده که پس از طی مراحل قانونی  در اسرع وقت اعلام می‌شوند.
استاندار فارس همچنین مهمترین محورهای مدیریت ارشد را معیشت، اشتغال و رفع بیکاری ذکر و عنوان کرد که این مباحث یک زنجیره بهم پیوسته محسوب می‎شوند.
دکتررحیمی با تاکید بر اینکه ایجاد اشتغال و بهبود معیشت نیازمند جلب و جذب سرمایه گذاری است بر تلاش مدیریت ارشد در راستای تقویت سرمایه گذاری و ایجاد زمینه های جدید اشتغال زایی تاکید کرد.
مراسم شهر منبت اسفند ماه در آباده برگزار می شود 
وی با بیان اینکه حوزه گردشگری یکی از حوزه‌های ویژه با پتانسیل قابل توجه در استان است، گفت: گردشگری سومین صنعت پول ساز کشور محسوب می‌شود که صنعتی سبز است و با محیط زیست همخوان است در عین حال برای ایجاد شغل در در این حوزه نیاز به سرمایه‌گذاری کمتری داریم.
استاندار فارس همچنین از برگزاری  برنامه شهر منبت آباده با حضور معاون رئیس جمهور در اسفندماه امسال خبر داد.
سازمان های مردم نهاد از سیاست زدگی دوری کنند
نماینده عالی دولت در استان  فارس  در پاسخ به سوالی خبرنگاری در خصوص  دخالت برخی از سیاسیون استان فارس در انتخابات آینده اتاق بازرگانی بر لزوم حمایت از سازمان های مردم نهاد تخصصی تاکید کرد و گفت: افزایش فعالیت این سازمان های مردم نهاد همچون اتاق بازرگانی ، احزاب و گروه های فعال زیست محیطی  از شاخص‌های اصلی توسعه محسوب می‎شود و به هر میزان خارج از دخالت‌های دولتی شکل بگیرند از دوام بیشتری برخوردار خواهند بود.
استاندار فارس با تاکید بر اینکه نهادهای غیر دولتی درخواست‌های قانونی مردم را در مدار قانون به حاکمیت انتقال می‌دهند و خود نیز می‌توانند طلایه داران نهضت دگرگونی باشند، عنوان کرد:  سازمان های مردم نهاد به هر میزان که از سیاست زدگی به دور باشند اثر گذاری بیشتری خواهند داشت.
وی در پاسخ به سوال دیگری درباره چگونگی روند پیشرفت تالار مرکزی شیراز گفت: این پروژه به تخصیص اندک اعتبارات از سوی وزارت ارشاد پیشرفت چندانی نداشته اما در تلاش هستیم با تعریف بسته تشویقی در کنار آن جذابیت لازم را برای واگذاری به بخش خصوصی ایجاد کنیم .
دکتر رحیمی با اشاره به استفاده از ظرفیت های قانونی بودجه برای واگذاری پروژه های غیر حاکمیتی به بخش خصوصی ، ادامه داد: از آنجا که هدف نهایی به بهره برداری رسیدن یک پروژه خدمت رسانی به مردم است در تلاشیم با واگذاری تعدادی از این پروژه ها به بخش خصوصی روند تکمیل آنها را سرعت ببخشیم.
وی  در پاسخ به سوالی دیگر در مورد نظارت بر بازار استان فارس گفت: در این زمینه ناظران صنعت، معدن و تجارت و اتاق اصناف را به کار گرفتیم و تعزیزات حکومتی نیز به جد وارد شده و با افرادی که کم‌فروشی می‌کنند برخورد می‌شود.
دکتر رحیمی در پاسخ به سوال خبرنگار دیگری در مورد شاخص‌ترین مشکلات فارس گفت: اشتغال و بیکاری دو مشکل مهم و فراگیر در استان فارس است که  برنامه‌ هایی از جمله استفاده از ظرفیت ۷۲ هزار بنگاه اقتصادی موجود در استان برای ایجاد اشتغال در دستور کار قرار دارد.
استاندار فارس در ادامه با بیان اینکه برنامه مذکور با عنوان «به علاوه یک » مطرح شده است، عنوان کرد: بر اساس این طرح  اگر هر یک از بنگاه های اقتصادی استان حداقل یک فرصت شغلی ایجاد کنند شاهد تحول درخور توجهی در اشغال زایی خواهیم بود.
وی افزود: حمایت از بنگاه‌های موجود و پیگیری طرح‌های اثرگذار منطقه‌ای نیز در دست اقدام است که امیدواریم در این زمینه طرح‌هایی از جمله آزادراه شیراز- اصفهان و راه آهن شیراز به بوشهر را بهره‌برداری برسانیم.
رویکرد مدیریت ارشد استان حفظ باغات و توسعه فضای سبز است
استاندار فارس در مورد وضعیت باغ‌های قصرالدشت نیز گفت: بر اساس شواهد و مستندات موجود  در چهار سال گذشته تخریب خاصی در باغات این منطقه رخ نداده و این موضوع حتی شامل باغ های خشک شده در گروه یک باغات قصر الدشت نیز می شود.
وی ادامه داد تنها در دو مورد تغییر کاربری گردشگری رخ داده که بر اساس آن نیز ۸۵ درصد از باغ برای حفظ و احیا در اختیار شهرداری قرار گرفته و تنها در ۵ درصد از ۱۵ درصد باقی مانده ساخت و ساز گردشگری انجام شده که این اقدام نیز بیش از هر موضوعی زمینه ساز حفظ باغات شده است.
دکتر رحیمی افزود: سیاست ما این است که باغ‌های شهری را حفظ کرده و فضای سبز را توسعه دهیم و تمایلی نیز برای تغییر کاربری‌ها نداریم و معتقدیم باید تغییر کاربری توسط شهرداری‌ها مطرح شود و استانداری نیز در این زمینه ورود نمی‌کند.
استاندار فارس در پاسخ به سوالی در مورد عدم پرداخت مطالبات پزشکان دولتی و گرایش آنان به سمت ایجاد مطب خصوص اظهار داشت: در این زمینه مکاتبه‌ای با سرپرست وزارت بهداشت انجام داده ایم و معتقدیم باید مطالبات پزشکان به موقع پرداخت گردد.
وی با بیان اینکه اساتید حوزه پزشکی بعد از ۱۰ سال می‌توانند نسبت به ایجاد مطب خصوصی اقدام کنند، گفت: ۵۰۰ استاد در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی فعال هستند که تنها ۳۰ نفر نسبت به ایجاد مطب خصوصی اقدام کرده‌اند و ۵۰ درصد دیگر نیز می‌توانند نسبت به ایجاد مطب خصوصی اقدام نمایند.
استفاده از مدیران زن به عنوان تکلیف اعلام شده است
رحیمی در پاسخ به سوال دیگری در مورد استفاده از ظرفیت زنان برای مدیریت‌ها نیز خاطرنشان کرد: در این زمینه نخستین مدیر زن را منصوب کرده و به فرمانداران و سایر مدیران دستگاه های اجرایی نیز تکلیف شده در بدنه مدیریتی خود از توانمندی های بانوان بهره گیرند.
نماینده عالی دولت در استان فارس درپایان از همه مردم شریف و ولایتمدار استان فارس دعوت کرد با حضور پرشور خود در راهپیمایی ۲۲ بهمن ماه و سایر جشن ها و برنامه های سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی همچون گذشته حمایت همه جانبه خود از نظام مقدس جمهوری اسلامی را اعلام کنند.

[ad_2]

این مطلب را هم ببینید
محموله ۳۰ تنی خرمای فاسد در دام پلیس پاسارگاد
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

آخرین اخبار

پربازدید

    Sorry, no posts matched your criteria.

نت افراز تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب