بیانیه نهمین سمینار بین¬المللی کاهش سوانح و حوادث ترافیکی
چهارشنبه 30 ژانویه 2019 2 سال قبل

بیانیه نهمین سمینار بین¬المللی کاهش سوانح و حوادث ترافیکی

[ad_1] بیانیه نهمین سمینار بین المللی کاهش سوانح و حوادث ترافیکی توسط مرکز تحقیقات سیاستگذاری سلامت منتشر شد. به گزارش سایت شیرازنیوز به نقل از برنانیوز از فارس، در متن این بیانیه آمده است: با استعانت از خداوند متعال ضمن تسلیت ایام فاطمیه (س) و سپاس و تشکر از برگزارکنندگان نهمین سمینار بینالمللی کاهش سوانح […]

[ad_1]

بیانیه نهمین سمینار بین المللی کاهش سوانح و حوادث ترافیکی توسط مرکز تحقیقات سیاستگذاری سلامت منتشر شد.
بیانیه نهمین سمینار بین¬المللی کاهش سوانح و حوادث ترافیکی

به گزارش سایت شیرازنیوز به نقل از برنانیوز از فارس، در متن این بیانیه آمده است: با استعانت از خداوند متعال ضمن تسلیت ایام فاطمیه (س) و سپاس و تشکر از برگزارکنندگان نهمین سمینار بینالمللی کاهش سوانح و حوادث ترافیکی، چالش‌ها و راهکارهای پیش رو  با محوریت "نهاد راهبر" و با توجه به ثمر نرسیدن در خور اهداف عملیاتی دهه اقدام برای ایمنی راه شرکتکنندگان در این سمینار به موارد ذیل تاکید کردند:
۱٫ با توجه به افزایش مجدد مرگ ناشی از سوانح ترافیکی  در دوسال گذشته نیاز به تلاش جمعی مردم و مسئولین برای بررسی علل احتمالی و یکپارچه سازی سیستم ترافیک با محوریت سازمان راهبر لازم است. این افزایش اندک هشدار مهمی است که اگر جدی تلقی نشود ممکن است به فاجعه مهمی بیانجامد. 
۲٫ اهتمام به شفاف سازی و تقویت جایگاه سازمان راهبر در بالاترین سطح اجرایی کشور، با مسئولیت ریاست محترم جمهوری یا معاون اول ایشان می تواند گام مهمی برای کاهش مجدد مرگ و جراحت از حوادث ترافیکی باشد.
۳٫ برای هماهنگی و همکاری همه نهادهای دارای نقش در ترافیک، ضروری است که شماره تلفن واحد، ثبت واحد مصدومان و اقدامات موثر در پیشگیری برای آتش نشانی، ‌اورژانس، هلال احمر، پلیس و سایر سازمان های مرتبط تعیین شود.
۴٫ از نمایندگان محترم مجلس  شورای اسلامی استدعا می شود تا با تشکیل فراکسیون ایمنی در حوادث ترافیکی مطالعه گروه ناظر فعال در این عرصه باشد.
۵٫ برای افزایش اثربخشی تحقیقات در حوزه سوانح ترافیکی لازم است سازمانهای مرتبط از جمله سازمان اورژانس کشور، وزارت راه و شهرسازی، پلیس راهور و مانند این‌ها، ضمن حمایت و پشتیبانی مراکز تحقیقاتی، زمینه بهره برداری از نتایج تحقیقات را ایجاد نمایند.
۶٫ توصیه به حمایت همه جانبه از پویش های مردم نهاد که در حوزه سوانح ترافیکی فعال هستند
۷٫ توصیه به تخصیص وجوه حاصل از تخلفات راهنمایی و رانندگی در حوزههای مختلف پیشگیری از جمله آموزش عمومی و تخصصی، تحقیقات ترافیکی و کمک به تکالیف دستگاهها در این حوزه
۸٫ آموزش های مرتبط به حوادث ترافیکی باید مبتنی بر اثربخشی آنها برای جوامع هدف تنظیم گردد.
۹٫ اهتمام برای ارتقای ایمنی راه به عنوان یک مطالبه سیاسی نزد مقامات و مدیران سیاسی کشور باید پیگیری شود.
۱۰٫ توصیه به استفاده از ظرفیت های موجود آموزشی و تحقیقاتی مرتبط در کنار ساختار اجرایی و سیاست گذاری های کشور
۱۱٫ ضمن تایید بر تغییر مبنای عملکرد سازمانهای بیمه گزار کشور از وسیله نقلیه به فرد، توصیه می¬شود حق بیمهها بر اساس مستندات علمی و رفتارهای پرخطر افراد تنظیم گردد.
۱۲٫ لازم است در جهت ارتقای تصمیمسازی بر اساس مستندات در حوزه سلامت ترافیک، شاخص ها و اولویت های پژوهشی مشخص شود و از موازی کاری پیشگیری شده و اثربخشی تحقیقات افزایش یابد.
۱۳٫ لازم است سازمان های مسئول در حوزه ایمنی راه، اطلاعات مربوط به حوادث ترافیکی را در اختیار مراکز آموزشی و پژوهشی قرار دهند.
۱۴٫ توجه ویژه به کاربران آسیب پذیر راه بخصوص کودکان و سالمندان در سیاستگذاری و برنامه های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، آموزش و پرورش، سازمانهای حمایتی اجتماعی و سایر نهادهای ذی‌ربط در پیشگیری از سوانح ترافیکی.

[ad_2]

این مطلب را هم ببینید
نمایشگاه صنایع دستی و دستاورد‌های انقلاب در خفر
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

آخرین اخبار

پربازدید

    Sorry, no posts matched your criteria.

نت افراز تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب