رئیس اداره ورزش و جوانان شیراز مطرح کرد:
فقر شیراز در سرانه فضای ورزشی/ 
استقبال از دهه فجر با ۱۵۰ برنامه کلان
چهارشنبه 30 ژانویه 2019 2 سال قبل

رئیس اداره ورزش و جوانان شیراز مطرح کرد: فقر شیراز در سرانه فضای ورزشی/ استقبال از دهه فجر با ۱۵۰ برنامه کلان

[ad_1] رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان شیراز گفت: علی رغم توسعه‌ای چشمگیری که در سرانه ورزشی فارس طی سالهای اخیر شاهد بوده و هستیم اما مرکز این استان، شیراز، کلانشهری فقیر به لحاظ سرانه ورزشی است. به گزارش ایسنا منطقه فارس، حسن‌زاده چهارشنبه ۱۰ بهمن در جلسه هم اندیشی مسئولان هیئت‌های ورزشی شهرستان شیراز […]

[ad_1]

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان شیراز گفت: علی رغم توسعه‌ای چشمگیری که در سرانه ورزشی فارس طی سالهای اخیر شاهد بوده و هستیم اما مرکز این استان، شیراز، کلانشهری فقیر به لحاظ سرانه ورزشی است.

به گزارش ایسنا منطقه فارس، حسن‌زاده چهارشنبه ۱۰ بهمن در جلسه هم اندیشی مسئولان هیئت‌های ورزشی شهرستان شیراز در خصوص برنامه‌های دهه فجر، گفت: ورزش به لحاظ کارکرد و گستردگی اثر در ابعاد مختلف، امری مقدس محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه ورزش و فعالیت در این حوزه، امری فراجناحی و غیرسیاسی است که باید همه افراد و مسئولان به آن متوجه باشند، گفت: توجه به ورزش‌های بومی، محلی و سنتی، راهکاری برای تقویت باورها و ممانعت از بروز آسیب‌ها و حفظ جوانان است.

حسن‌زاده که اعتقاد دارد شیراز در بین کلانشهرهای کشور، فقیرترین شهر به لحاظ سرانه ورزشی است، گفت: امروز در شیراز مجموعه‌های مستهلک و پر ریسک حجاب، انقلاب و ۲۲ بهمن را داریم و یکی دو سالن که امکان ورزشی شاخصی محسوب نمی‌شود و پاسخگوی نیاز نیست.

او با تاکید براینکه طی سالهای اخیر رشد چشمگیری را در سرانه ورزش استان فارس شاهد بوده‌ایم، گفت: شاید یکی از دلایل این موضوع، تلاش نمایندگان مردم شهرستان‌های استان فارس در مجلس برای جذب امکانات و اعتبارات بوده است.

حسن‌زاده با بیان اینکه برخی نمایندگان شیراز در مجلس شورای اسلامی حتی نشانی اداره ورزش و جوانان شهرستان شیراز را بلد نیستند!! گفت: به شورای شهر و شهرداری هم امیدی نداریم؛ شورای کنونی نه تنها مصوبه‌ای نداشت بلکه همت خود را بر کاستن از عدد مصوبه ۲ میلیارد تومانی شورای قبل گذاشت و آن را ابتدا به ۸۰۰ و بعد به ۴۰۰ میلیون تومان تقلیل داد.

وی با بیان اینکه از اعتبار مصوب شده ریالی هم به شیراز اختصاص نیافته است، گفت: اماکن بزرگ ورزشی موجود در شیراز هم عملا در اختیار اداره کل ورزش و جوانان است.

حسن‌زاده با تصریح اینکه نداشتن یا کمبود اعتبارات و مشکلات سرانه فضای ورزشی، مانع تلاش مسئولان و فعالان این حوزه نبوده است، گفت: امروز هم علی رغم آنکه به لحاظ اعتباری شرمنده مسئولان هیئت‌‌های ورزشی و ورزشکاران هستیم اما تلاش خود را انجام داده‌ایم.

رئیس ورزش و جوانان شهرستان شیراز، ورود هیئت‌های ورزشی به کسب درآمد را برای توسعه فعالیت‌های ورزشی سالم خطرناک ارزیابی و اضافه کرد: همه باید بدانیم که مدتی دیگر انتخابات در راه است و باز هم کاندیداها راه هیئت‌ها و نشانی ورزشکاران را پیدا می‌کنند.

حسن‌زاده در ادامه به اشاره به اهمیت پرداختن به ورزش روستایی و توسعه فعالیت‌های ورزشی در این بخش، از برنامه ریزی برای برگزاری رقابت‌های ورزشی در رشته‌های فوتبال، فوتسال، والیبال، تنیس روی میز، سوارکاری و دوچرخه سواری خبر داد.

رئیس ورزش و جوانان شهرستان شیراز با بیان اینکه شمار زیادی از چهره‌های ورزشی مطرح فارس، ابتدا از روستاها فعالیت خود را آغاز کرده‌اند، گفت: اگرچه امکانات ورزشی کافی در روستاها وجود ندارد اما تلاش خود را برای ایجاد یک حرکت ورزشی آغاز کرده ایم.

حسن‌زاده با اشاره به برنامه‌ریزی تمام هیئت‌های ورزشی شهرستان شیراز برای تدوین و اجرای برنامه‌های ویژه چهل سالگی انقلاب اسلامی، گفت: بیش از ۱۵۰ برنامه تاثیرگذار در حوزه ورزش ویژه دهه فجر در شیراز برگزار می شود، اما شمار مجموع برنامه‌های پیش بینی شده در حوزه ورزش و جوانان شیراز بیش از هزار برنامه خواهد بود.

رئیس ورزش و جوانان شهرستان شیراز انقلاب اسلامی را محترم و مغتنم شمرد و تاکید کرد که علی رغم تمام مشکلات و دشواریها، پاسداشت انقلابی که خواست مردم ایران بود، یک وظیفه محسوب می شود، گفت: سال گذشته اعتبارات حوزه بهداشت و درمان کشور ۱۲۵ هزار میلیارد و اعتبارات ورزش و جوانان ایران ۴۸۵ میلیارد تومان بود، به نظرم اگر نیمی از اعتبارات بهداشت و درمان به ورزش اختصاص می‌یافت، امروز شاهد اثرات عمیق و گسترده آن بودیم.

حسن‌زاده با تاکید براینکه اعتبارات حوزه بهداشت و درمان ۲۵۰ برابر ورزش و جوانان بوده است، این موضوع را با توجه به گستردگی حوزه ورزش و جوانان و ضریب نفوذ اثرگذاری ورزش در تمام بخش‌ها، ناعادلانه توصیف کرد.

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان شیراز یادآور شد که دهه فجر امسال را با برگزاری رویدادی با عنوان یک دیدار ورزشی، شروع خواهیم کرد و در ادامه شاهد برگزاری مسابقات و رویدادهای مختلف فرهنگی و ورزشی در رشته‌ها، مناطق و ابعاد مختلف خواهیم بود.

انتهای پیام

این مطلب را هم ببینید
وقتی ورزش دست به کار می‌شود؛لپویی در آستانه تبدیل به قطب گردشگری ورزشی

[ad_2]

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

آخرین اخبار

پربازدید

    Sorry, no posts matched your criteria.

نت افراز تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب