بهره برداری از ۶۴ طرح کشاورزی در فارس
پنج‌شنبه 31 ژانویه 2019 2 سال قبل

بهره برداری از ۶۴ طرح کشاورزی در فارس

به گزارش سایت شیرازنیوز به نقل از صدا و سیما، مرکز فارس، رییس جهاد کشاورزی فارس امروز در جمع خبرنگاران گفت: در حوزه آب و خاک ۵ طرح، بهبود تولیدات گیاهی ۱۱ طرح، تولیدات دام ۲۲ طرح، صنایع تبدیلی و غذایی ۱۶ طرح، امور عشایر ۹ طرح و شیلات یک طرح به بهره برداری می‌رسد.قاسمی […]

بهره برداری از ۶۴ طرح جهاد کشاورزی در فارسبه گزارش سایت شیرازنیوز به نقل از صدا و سیما، مرکز فارس، رییس جهاد کشاورزی فارس امروز در جمع خبرنگاران گفت: در حوزه آب و خاک ۵ طرح، بهبود تولیدات گیاهی ۱۱ طرح، تولیدات دام ۲۲ طرح، صنایع تبدیلی و غذایی ۱۶ طرح، امور عشایر ۹ طرح و شیلات یک طرح به بهره برداری می‌رسد.
قاسمی افزود: با افتتاح این طرح‌ها ۴ هزار و ۴۰ خانوار از خدمات آن بهره مند می‌شوند.

وی با یادآوری اینکه ۱۰ درصد تولیدات کشور در استان فارس تولید می‌شود، اضافه کرد: تولیدات باغی از ۴۶۰ هزارتن به حدود ۳ و یک دهم میلیون تن رسیده است.
رییس جهاد کشاورزی استان فارس با بیان اینکه در حوزه تولید گوشت در استان فارس هیچ گونه کمبودی نداریم و پاسخگویی نیاز استان هستیم، افزود: در زمینه تولیدات دامی از ۳۰۷ هزار تن در سال به عدد ۸۵۰ هزار تن رسیده ایم.
وی گفت: در ۴ دهه اخیر در زمینه تولید محصول گوشت قرمز از ۳۰ هزار تن به ۶۴ هزار تن، مرغ از ۱۱ تن به ۱۲۵ هزار تن، شیر از ۲۵۵ هزار تن به ۶۰۴ هزار تن، تخم مرغ از ۷ و ۳ دهم هزار تن به ۵۱ هزار تن، شیلات از ۶۴۹ تن به ۹ هزار و ۶۵۰ تن رسیده ایم.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی گفت: فارس رتبه اول تولید گوشت قرمز کشور را دارد و سالانه ۷۰۰ هزار راس دام سبک به کشور‌های خلیج فارس صادر می شودکه در حال حاضر به سبب شرایط کشور صادرات دام ممنوع شده است.
وی افزود: در حال حاضر برای جلوگیری از قاچاق دام به سایر کشور‌ها هرگونه حمل و انتقال دام باید با مجوز دامپزشکی انجام شود.
قاسمی افزود: همچنین برای تامین نیاز سایر استان‌های کشور هم باید دام در کشتارگاه‌های استان ذبح شود و گوشت آن از استان خارج شود.
وی اظهارداشت: اگر محموله‌ای توسط ماموران نیروی انتظامی در مبادی خروجی بدون مجوز دامپزشکی پیدا شود قاچاق محسوب شده و به کشتارگاه‌ها فرستاده می‌شود.

این مطلب را هم ببینید
پرواز سیمرغ‌ هجدهم در شیراز از ۱۱ بهمن

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

آخرین اخبار

پربازدید

    Sorry, no posts matched your criteria.

نت افراز تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب