هجوم ملخ های صحرایی به مزارع شهرستان مُهر
پنج‌شنبه 31 ژانویه 2019 2 سال قبل

هجوم ملخ های صحرایی به مزارع شهرستان مُهر

جهاد کشاورزی فارس به کشاورزان جنوب استان برای حمله ملخ‌های صحرایی هشدار داد. به گزارش خبرنگار شیرازنیوز به نقل از YJC از شیراز، محمد مهدی قاسمی رئیس سازمان جهادکشاورزی فارس گفت: ملخ‌های (صحرایی) دریایی یک گروه از ملخ‌های پرنده و جزء مضرترین انواع این گونه هستند. وی با بیان اینکه این ملخ‌ها بومی ایران نیستند […]

جهاد کشاورزی فارس به کشاورزان جنوب استان برای حمله ملخ‌های صحرایی هشدار داد.

به گزارش خبرنگار شیرازنیوز به نقل از YJC از شیراز، محمد مهدی قاسمی رئیس سازمان جهادکشاورزی فارس گفت: ملخ‌های (صحرایی) دریایی یک گروه از ملخ‌های پرنده و جزء مضرترین انواع این گونه هستند.

وی با بیان اینکه این ملخ‌ها بومی ایران نیستند و از صحرای عربستان حرکت کرده و وارد استان‌های جنوبی شده اند، افزود: این ملخ‌ها از تمامی گیاهان مثمر و غیرمثمر تغذیه و خسارت زیادی به کشاورزان و منابع طبیعی وارد می‌کنند.

قاسمی ادامه داد: متاسفانه این ملخ‌ها در مزارع و باغات استان هرمزگان مشاهده شده و احتمال اینکه از آنجا به استان فارس ورود کنند وجود دارد.

رئیس سازمان جهادکشاورزی فارس از کشاورزان شهرستان‌های لامرد، مهر، زرین دشت، لارستان، داراب، خنج و گراش خواست به محض دیدن این نوع ملخ‌ها که ۵ تا ۸ سانتی متر طول دارند به نزدیکترین مرکز خدمات کشاورزی مراجعه کنند تا با استفاده از سم پاش‌ها اقدام به نابودی این آفت شود.

شهرستان مُهر در ۳۲۰ کیلومتری جنوب شرقی شیراز است.
انتهای پیام/م

حمله ملخ‌های صحرایی به مزارع کشاورزی مُهر

این مطلب را هم ببینید
مجری طرح صنایع انرژی بر جنوب: امکانات سرمایه گذاری درلامرد فراهم است
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

آخرین اخبار

پربازدید

    Sorry, no posts matched your criteria.

نت افراز تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب