سالانه به ساخت ۹۰۰ هزار واحد مسکونی در کشور نیاز است
پنج‌شنبه 31 ژانویه 2019 2 سال قبل

سالانه به ساخت ۹۰۰ هزار واحد مسکونی در کشور نیاز است

[ad_1] رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان در بازدید از آزمون ورود به حرفه مهندسی ساختمان گفت: سالانه به ساخت حدود ۹۰۰ هزار واحد مسکونی در کشور نیاز است که فرصت خوبی برای اشتغال مهندسان جوان به شمار می‌رود. – اخبار استانها – به گزارش سایت شیرازنیوز به نقل از تسنیم از شیراز، فرج‌الله رجبی امروز […]

[ad_1]

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان در بازدید از آزمون ورود به حرفه مهندسی ساختمان گفت: سالانه به ساخت حدود ۹۰۰ هزار واحد مسکونی در کشور نیاز است که فرصت خوبی برای اشتغال مهندسان جوان به شمار می‌رود.

– اخبار استانها –

به گزارش سایت شیرازنیوز به نقل از تسنیم از شیراز، فرج‌الله رجبی امروز در حاشیه بازدید از آزمون ورود به حرفه مهندسی که در دانشکده باهنر شیراز برگزار شد، در جمع خبرنگاران، با بیان اینکه استان فارس شش درصد از شرکت کنندگان آزمون نظام مهندسی را به خود اختصاص داده است اظهار داشت: با توجه به بازدیدی که صورت گرفت، نسبت به آزمون های قبلی از کیفیت مطلوبی در برگزاری برخوردار بودیم و این جای بسی قدردانی از مسئولان دانشگاه فنی و حرفه‌ای را دارد.

سازمان نظام مهندسی ساختمان؛ از بلاتکلیفی تا پیشنهادهای عجیب
ورود وزارت راه به چالش نظام مهندسی ساختمان تهران
کرمان| استفاده از فناوری‌های نوین در ساخت و سازها مورد توجه نظام مهندسی ساختمان قرار گیرد
همدان| تغییری در تصمیم‌های سازمان نظام مهندسی ساختمان نخواهیم داد

فرج‌الله رجبی با بیان اینکه تقویت زیرساخت‌های لازم برای برگزاری آزمون ورود به رشته مهندسی یک نقطه قوت بوده و نشان می دهد یک حرکت رو به جلو را پیش رو داریم، بیان کرد: در دانشکده شهید باهنر به خوبی شان مهندسان جوان حفظ شده بود و در راهروها نیز خبری از شرکت کننده نبود، بلکه در محیطی مطلوب مستقر شده بودند.

نماینده مردم شیراز مجلس شورای اسلامی و رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور به استقبال از آزمون نظام مهندسی اشاره کرد و افزود: این استقبال نشان می‌دهد که ما باید بازار کار را برای مهندسان جوان فراهم کنیم به خصوص در حال حاضر که با مشکلات اقتصادی روبرو هستیم، نیاز است حوزه مسکن را فعال کرده و کمک کنیم سرمایه به سمت ساخت و ساز آید.

این مطلب را هم ببینید
شرایط اقتصادی امروز توانمندی مدیران را مشخص می کند

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی گفت: امروز مهندسان جوان تقاضای اشتغال دارند و ما باید به فکر معیشت آنان باشیم، در این راستان نیز پیام آنان برای مسئولان و برنامه ریزان دولتی و وزارت راه و شهرسازی پیام روشنی است که باید به آن برسیم.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور در مورد تاثیر دانشگاه فنی و حرفه ای در تربیت نیروهای متخصص نیز تصریح کرد: این دانشگاه می تواند ارتباط بین صنعت و دانشگاه را تقویت کرده و مهندسان و فارغ التحصیلانی تربیت کند که دارای هدف در بازار و بخش اقتصادی باشند.

دانشگاه فنی و حرفه ای خدمات شایانی به بخش فنی و اجرایی کشور داده است

مدیرکل راه و شهرسازی استان فارس نیز اظهار داشت: آزمون ورود به حرفه مهندسی در راستای صدور پروانه اشتغال به مهندسان جوان برگزار می شود،تا بتوانند در ابعاد مختلف امور فنی و مهندسی کشور را انجام دهند.

تکاور افزود: از بین این افراد مهندسانی که حد نصاب نمره قبولی را کسب کنند به عنوان عضو نظام مهندسی پذیرفته و برای آنان پروانه اشتغال صاد می شود و می توانند در حوزه کاری خود و رشته مربوطه خود وارد امور اجرایی شوند.

وی تصریح کرد: در استان فارس بیش از شش هزار و ۶۰۰ نفر متقاضی ورود به دوره مهندسی داشتیم که در طی دو روز امتحانات آنان در چند حوزه امتحانی برگزار و تا چند ماه آینده نیز نتایج آن اعلام می شود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان فارس بیان کرد: در حال حاضر حدود ۵۰ هزار مهندس در استان فارس به عنوان عضو نظام مهندسی فعال هستند که شاهد استقبال بانوان و حضور محسوس آنان در نظام مهندسی هستیم.

این مطلب را هم ببینید
رئيس بازرسي و نظارت اصناف فارس:بازار استان فارس تحت نظارت اصناف است/تشکیل ٢١٠ پرونده تخلف

تکاور در مورد فعالیت های دانشکده فنی و حرفه ای شهید باهنر نیز گفت: این دانشکده از مراکزی است که از سال های بسیار دور بنا نهاده شده و در طول این سالیان طولانی توانسته خدمات شایانی به بخش فنی اجرایی کشور داشته باشد و تعداد زیادی از فارغ التحصیلان آن در بخش های مختلف فنی و اجرایی از جمله اداره کل راه وشهرسازی از سال های قبل تا الان بکار گرفته شده اند.

وی بیان کرد: دانشگاه فنی و حرفه ای از دانشگاههایی است که به صورت عملی و نظری دانشجویان مهندس تربیت می کند وفارغ التحصیلان آن در بخش عملیاتی و اجرایی بسیار موفق بوده اند.

رئیس سازمان نظام مهندسی استان فارس نیز با قدردانی از میزبانی شایسته دانشکده باهنر شیراز در برگزاری آزمون نظام مهندسی اظهار داشت: از اهداف برگزاری این آزمون شناسایی مهندسان متخصص برای واگذاری خدمات طراحی، نظارت و اجرا به آنان است و معتقدیم باید افرادی وارد این عرصه شوند که اطلاعات حرفه ای داشته باشند.

 سیف‌زاده افزود: از اهداف دیگر برگزاری این آزمون‌ها این است که، برای اینکه مهندس حرفه ای را تربیت کنیم این و فرد بتواند حداقل دانش مربوط را داشته و بر قانون مقررات ساختمان و نظام مهندسی نیز اشرافیت داشته باشد و بداند مسئولیتی که به او واگذار می شود را چگونه مدیریت کند.

وی بیان کرد: بعد از اینکه افراد در این آزمون نمره قابل قبول را کسب کردند در ابتدا پایه سوم و پس از آن پایه دوم و یک مهندسی را دریافت و  کلاس های خاص وزارت راه شهرسازی را می‌گذرانند.

این مطلب را هم ببینید
تشریح وضعیت محورهای مسدود و جایگزین فارس

دانشگاه فنی و حرفه‌ای فارس آماده توسعه همکاری با سازمان‌های دولتی و خصوصی

رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان فارس نیز اظهار داشت: این دانشگاه آمادگی لازم را برای توسعه همکاری با سازمان نظام مهندسی، راه و شهرسازی و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان فارس در راستای تربیت نیروهای متخصص و مورد نیاز بازار کار را دارد.

جامعی افزود: تامین منابع انسانی مورد نیاز شرکت‌های خصوصی و موسسه‌های دولتی،آمادگی برای اجرای طرح پایلوت مهندس کارآموز بر اساس نیاز و سرفصل های مورد نظر سازمان نطام مهندسی ساختمان استان فارس نیز از دیگر مواردی است که دانشگاه فنی‌و حرفه‌ای فارس توان اجرای آن را دارد.

بر اساس این گزارش،رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور، مدیرکل راه و شهرسازی استان فارس به همراه رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس در حضور رئیس دانشگاه فنی حرفه‌ای استان از نحوه برگزاری آزمون ورود به حرفه مهندسی ساختمان بازدید کردند.

این آزمون از امروز پنج‌شنبه در رشته‌های معماری، عمران، تاسیسات برقی، تاسیسات مکانیکی، شهرسازی، نقشه برداری و ترافیک در دو مقطع کاردانی و کارشناسی برگزار شده و تا عصر جمعه ۱۱ بهمن ماه ادامه دارد.

انتهای پیام/ش

[ad_2]

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

آخرین اخبار

پربازدید

    Sorry, no posts matched your criteria.

نت افراز تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب