استقرار نظام ارجاع الکترونیک در فارس از ابتدای ۹۸
جمعه 1 فوریه 2019 2 سال قبل

استقرار نظام ارجاع الکترونیک در فارس از ابتدای ۹۸

به گزارش سایت شیرازنیوز به نقل از صدا و سیما، مرکز فارس، رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز در نشست سیاستگذاری تحول سلامت دانشگاه بر لزوم سرعت بخشی به روند اجرایی شدن گام‌های تشکیل پرونده الکترونیک بیماران تاکید کرد.  علی بهادر افزود: در نظام ارجاع الکترونیک سعی می‌شود با استفاده از زیر ساخت‌ها و سامانه‌های موجود، […]

استقرار نظام ارجاع الکترونیک در فارس از ابتدای سال ۹۸به گزارش سایت شیرازنیوز به نقل از صدا و سیما، مرکز فارس، رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز در نشست سیاستگذاری تحول سلامت دانشگاه بر لزوم سرعت بخشی به روند اجرایی شدن گام‌های تشکیل پرونده الکترونیک بیماران تاکید کرد. 

علی بهادر افزود: در نظام ارجاع الکترونیک سعی می‌شود با استفاده از زیر ساخت‌ها و سامانه‌های موجود، ارائه خدمات به بیماران به نحوی مدیریت شود که با سرعت بخشی در ارایه خدمات، بررسی روند خدمات رسانی و نوع خدمت قابل انجام بوده و همچنین گام مهمی در راستای پرونده الکترونیک سلامت برداشته شود.
نظام ارجاع خدمات پزشکی نوعی شیوه ارایه خدمات درمانی و بهداشتی است که در آن بیماران باید براساس سلسله مراتب به مراکز درمانی مراجعه کنند. در این شیوه سطوح ارایه خدمات از عمومی به تخصصی و از پیشگیری اولیه تا درمان‌های پیچیده و پرهزینه با در نظر گرفتن نقش پزشک خانواده و پرونده الکترونیک بیمار تعریف می‌شود.
در نظام ارجاع، پزشک خانواده نقش نگهبانی از نظام ارایه خدمات سلامت و مدیریت این خدمات را در سطح عمومی و تخصصی بر عهده دارد.
همچنین نظام ارجاع می‌تواند عاملی برای کنترل هزینه‌های درمان و استفاده موثر از خدمات سلامت در سطوح تخصصی باشد.
در این قابلیت پزشک در صورتی که نیاز به ارجاع بیمار به مرکز یا پزشک و یا خدمات دیگری داشته باشد از طریق نظام ارجاع، این فرایند به صورت اتوماتیک صورت می‌پذیرد.

 
 

این مطلب را هم ببینید
افزایش سپرده‌های بانکی در فارس
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

آخرین اخبار

پربازدید

    Sorry, no posts matched your criteria.

نت افراز تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب