ملخ تهدید جدید مزارع جنوب فارس/ورود هواپیماهای سمپاش برای مبارزه
جمعه 1 فوریه 2019 2 سال قبل

ملخ تهدید جدید مزارع جنوب فارس/ورود هواپیماهای سمپاش برای مبارزه

[ad_1] روابط عمومی جهادکشاورزی استان فارس طی روزهای اخیر با صدور اطلاعیه‌هایی ضمن هشدار در خصوص هجوم ملخ به مزارع شهرهای مرزی فارس در جنوب و شرق این استان، بر بسیج تمام امکانات دولتی و خصوصی برای مبارزه با این آفت خطرناک تاکید کرده است. به گزارش ایسنا منطقه فارس، روابط عمومی جهادکشاورزی فارس در […]

[ad_1]

روابط عمومی جهادکشاورزی استان فارس طی روزهای اخیر با صدور اطلاعیه‌هایی ضمن هشدار در خصوص هجوم ملخ به مزارع شهرهای مرزی فارس در جنوب و شرق این استان، بر بسیج تمام امکانات دولتی و خصوصی برای مبارزه با این آفت خطرناک تاکید کرده است.

به گزارش ایسنا منطقه فارس، روابط عمومی جهادکشاورزی فارس در اولین اطلاعیه اعلام کرد که با توجه به مشاهده دستجات ملخ صحرايي(دريايي) در استان‌هاي جنوبي کشور و شهرستان‌هاي جنوبي استان فارس، احتمال هجوم آنها به مزارع استان فارس خصوصا شهرستان‌هاي جنوبي، بطور ويژه در شهرستان‌هاي مرزي؛ لار، لامرد، مهر، خنج، گراش، كازرون، زرين دشت و داراب وجود دارد.

با توجه به خسارت سنگيني كه اين آفت به مزارع وارد می‌کند، ضروري است كشاورزان مبادرت به پايش مزارع خود کرده و به محض مشاهده این آفت، بلافاصله به نزديكترين مركز خدمات جهادكشاورزي مراجعه و با كمك كارشناسان مربوطه نسبت به مبارزه و كانون كوبي اقدام کنند.

در اين خصوص بسيج كليه امكانات دولتي و خصوصي نظير شركت هاي مكانيزاسيون، تراكتور داران حرفه اي، سمپاش هاي توربيني و ساير سم پاش ها براي سم پاشي به موقع ضروري است.

روابط عمومی جهادکشاورزی فارس همچنین با صدور دومین اطلاعیه، از کشاورزان و مردم درخواست کرد که در صورت مشاهده ملخ در مزارع و اراضی کشاورزی و باغی خود با شماره تلفن ۱۳۱ تماسل بگیرند.

در این اطلاعیه، مشخصات ملخ صحرایی اعلام و عنوان شده است: ملخی پرنده و بزرگ به طول ۵ تا ۸ سانتی متر، به رنگ قهوه‌ایی که لکه‌های تیره روی بال‌ها دارد.

به گزارش ایسنا، اطلاعیه سوم جهادکشاورزی فارس از تامین سم دسیس و دستگاه‌های سم پاش قوی از سوی سازمان حفظ نباتات کشور برای مبارزه با ملخ، خبرداده و اعلام شد که این امکانات به لامرد منتقل شده است.

پس از آن اطلاعیه چهارم جهادکشاورزی فارس، شهرستان‌های لار، لامرد، مهر، خنج، گراش، زرین دشت و داراب را مناطق در معرض خطر اعلام و ضمن اشاره به اینکه کمیته بحران در این شهرستان‌ها به ریاست فرماندار تشکیل شده و کارشناسان جهاد کشاورزی در حالت آماده‌باش هستند؛ از تمام هم استانی‌ها درخواست کرد که درصورت مشاهده ملخ با شماره تلفن ۱۳۱ یا هر یک از مراکز خدمات کشاورزی اطلاع دهند.

جهادکشاورزی فارس در پنجمین اطلاعیه خود از تامین سه فروند هواپيماي سمپاش خبر داد که از استان قزوين تامین شده است.

در این اطلاعیه تاکید شد که هواپیماهای سمپاش در شهرستان‌های مرزی دارای فرودگاه، مستقر خواهد شد.

انتهای پیام

این مطلب را هم ببینید
تحویل بیش از ۵۰۰ هزار تن گندم در فارس

[ad_2]

Source link

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

آخرین اخبار

پربازدید

    Sorry, no posts matched your criteria.

نت افراز تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب