سلامت مردم دستاورد بزرگ چهل ساله انقلاب است
جمعه 1 فوریه 2019 2 سال قبل

سلامت مردم دستاورد بزرگ چهل ساله انقلاب است

[ad_1] شیراز _ معاون بهداشت علوم پزشکی شیراز گفت: سلامت و نشاط امروز مردم مهمترین دستاورد عمومی چهل ساله انقلاب است. عبدالرسول همتی در گفت و گو با سایت شیرازنیوز به نقل از مهر، افزود: مهمترین دستاورد انقلاب در حوزه سلامت است که آمار بین المللی ارائه می کند قبل از انقلاب مرگ کودکان زیر ۵ […]

[ad_1]

شیراز _ معاون بهداشت علوم پزشکی شیراز گفت: سلامت و نشاط امروز مردم مهمترین دستاورد عمومی چهل ساله انقلاب است.

عبدالرسول همتی در گفت و گو با سایت شیرازنیوز به نقل از مهر، افزود: مهمترین دستاورد انقلاب در حوزه سلامت است که آمار بین المللی ارائه می کند قبل از انقلاب مرگ کودکان زیر ۵ سال از هر یک هزار نفر ۷۵ نفر قبل از ۵ سال فوت می کردند که عمده واگیر بوده اما امروز به ۹ نفر در یک هزار نفر رسیده است.

وی تصریح کرد: مرگ مادران باردار از ۱۴۰ در ۱۰۰ هزار تولد به ۱۳ نفر رسیده است که موفقیت است.

معاون علوم پزشکی شیراز ادامه داد: بروز تالاسمی از ۴۰۰ در ۱۰۰ هزار به ۱۰ در ۱۰۰ هزار رسیده و پوشش ۱۰۰ درصد واکسیناسیون را داریم.

همتی یادآور شد: در موضوع دیابت ۸۵ درصد بیماران شناسایی شدند و تحت درمان هستند.

وی ادامه داد: این موفقیت ها حاصل راه اندازی ۱۰۰۰ خانه بهداشت و ۴۵۰ مرکز جامع سلامت است زبرا دیترسی مردم به ارائه خدمات بالا رفته است.

معاون علوم پزشکی شیراز گفت: دسترسی به آب آشامیدنی سالم ۹۹ درصد مردم را پوشش می دهد در حالیکه قبل از انقلاب تنها ۳۰ درصد مردم را پوشش می داده و امروز بیماری مالاریا ور کل استان فارس ۴۰ مورد داشتیم که درمان شد.

وی افزود: در دهه فجر امسال ۹۰ طرح عمرانی افتتاح می شود که ۵۰ طرح بهداشتی است و ۲ سال پیش تفاهم نامه ای سه جانبه امضا شد که ۳۲۰ پروژه عمرانی با اعتبار ۲۷۰ میلیارد تومان تعریف شد که این ۹ پروژه از آن است و تا سال آینده ۳۲۰ پروژه تکمیل می شود.

[ad_2]

این مطلب را هم ببینید
هیچگونه تخلفی در اتاق بازرگانی فارس وجود ندارد
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

آخرین اخبار

پربازدید

    Sorry, no posts matched your criteria.

نت افراز تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب