آیین بزرگ عصر خاطره انقلاب اسلامی در شیراز برگزار شد
شنبه 2 فوریه 2019 2 سال قبل

آیین بزرگ عصر خاطره انقلاب اسلامی در شیراز برگزار شد

[ad_1] شیراز- آیین بزرگ عصر خاطره انقلاب اسلامی توسط حوزه هنری فارس در شیراز برگزار شد. به گزارش خبرنگار  مهر ،آئین تجلیل از پیشکسوتان مبارزه و ایثار و نهضت انقلاب اسلامی در اولین روز از دهه مبارک فجر در شیراز برگزار شد . رئیس حوزه هنری استان فارس در حاشیه این مراسم در گفتگو با […]

[ad_1]

شیراز- آیین بزرگ عصر خاطره انقلاب اسلامی توسط حوزه هنری فارس در شیراز برگزار شد.

به گزارش خبرنگار  مهر ،آئین تجلیل از پیشکسوتان مبارزه و ایثار و نهضت انقلاب اسلامی در اولین روز از دهه مبارک فجر در شیراز برگزار شد .

رئیس حوزه هنری استان فارس در حاشیه این مراسم در گفتگو با سایت شیرازنیوز به نقل از مهر ،با اشاره به برنامه عصر خاطره با حضور مبارزین دوره انقلاب اسلامی در شهر شیراز برگزار شد،گفت :۵ رویداد اصلی منجر به پیروزی انقلاب اسلامی در شیراز توسط راویان و خاطره گویان عصر انقلاب گفته می شود.

محمد کرم اللهی افزود: در این آیین از خانواده شهدای انقلاب استان فارس تقدیر و تشکر شد.

وی ادامه داد: همچنین به تعداد ۸ نفر از مبارزین منتخب شهر شیراز تجلیل شد.

کرم اللهی از رونمایی کتاب شیراز در آیینه انقلاب اسلامی آلبوم عکس انقلاب اسلامی برای اولین در شیراز و همچنین رونمایی و جشن امضا پوستر تئاتر انقلاب اسلامی و نواختن زنگ تئاتر انقلاب اسلامی در این مراسم خبر داد.

به گزارش سایت شیرازنیوز به نقل از مهر، رییس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان فارس در جریان برگزاری این آیین نیز به عنوان میزبان مراسم ضمن خیرمقدم به حاضرین اظهار داشت: این روزگار، عهد انقلاب اسلامی است و آنچه در این عهد بر ما گذشته جز زیبایی نبوده است.

وی افزود: در چهل سال گذشته گاهی فرو افتادیم و در خون خود علتیدیم اما باز بلند شدیم و آنچه را دیدیم جز زیبایی نبوده است چرا که در عاشورا یاد گرفتیم «ما رایت الا جمیلا».

این مطلب را هم ببینید
تلخ و شیرین های چهار دهه روزنامه نگاری

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان فارس ادامه داد: خداوند بزرگ را شاکریم برای این نعمت و این هدیه خوش و شیرین و پر حلاوت و گرامی می داریم یاد همه مبارزان شهیدان رزمندگان و همه آنها که در سنگر دفاع از اسلام، قرآن، دین، معرفت،مهربانی و محبت جنگیدند و مبارزه کردندو مهر و زیبایی آفریدند.

وی تصریح کرد: این برنامه در طلیعه چهلمین بهار انقلاب اسلامی محصول تلاش دستگاه های فرهنگی و ماحصل یک کار جمعی است دستگاه هایی که چهل سال تلاش کرده اند و امروز گرد هم آمده اند تا چهلمین فجر پیروزی را گرامی بدارند.

 قائدشرفی: حاشا که به خون شهیدان خیانت کنیم

در ادامه این نشست حسین فرهنگ اصلاحی از مبارزان انقلاب اسلامی و از شاهدین شهادت شهید اکبر رستمی نخستین شهید شیراز در پیروزی انقلاب اسلامی خاطرات خویش را از دستگیری خویش و شهادت این شهید بزرگوار بیان کرد.

سردار قاسم سلطان آبادی دیگر خاطره گوی این مراسم بود که خاطرات خویش را از واقعه پنج رمضان شیراز اظهار داشت و سپس رسول «عزیز» قائد شریفی مدیر مرکز مستندات انقلاب اسلامی شیراز خاطرات خویش را از انقلاب اسلامی و دوران مباذرزه، راهپیمایی ماه محرم جمعیت اتحاد حسینی و راه اندازی این مرکز را بیان کرد.

قائد شرفی در سخنان خویش اظهار داشت: من سر سوزنی جناح گرایی و عملکرد گروهی و خطی در کارم نداشته ام.اما خدا را خوش نمی آید من از وقتم و زندگی ام و خانواده ام وقت بگذارم قریب ۱۲۸ ملیون تومان برای این مرکز بدهکار شوم اما نهادها و ادارات ذیربط فقط از مرکز دیدار کرده و به به بگویند اما هیچ کمکی به ما نکنند.

وی افزود: مدیران استان بدانند از آمریکا مراجعه کردند که ما حاضریم این مدارک و اسناد را بخریم و تو را از خاک بلند کنیم. بی بی سی هم پیشنهاد داشت مگر بقیه آرشیو و اسنادها را نبردند؟ اما حاشا و کلا که به خون شهدا خیانت کنیم.

رونمایی از کتاب عکس انقلاب اسلامی شیراز

پس از اجرای یک قطعه ملی میهنی با صدای مهدیا علیزاده، با حضور شهردار شیراز و رییس حوزه هنری و جمعی از مدیران ضمن رونمایی از پوستر نمایش روزهای بی قوام زنگ تئاتر انقلاب نواخته شد. این نمایش از فرداشب به مدت یک هفته شامل ده اجرا به کارگردانی اصغر گروسی در مجموعه هنر شهر آفتاب روی صحنه می رود.

در ادامه این مراسم با حضور همین جمع از تازه ترین اثر واحد مطالعات فرهنگ و ادبیات پایداری حوزه هنری انقلاب اسلامی استان فارس با عنوان شیراز در آیینه انقلاب اسلامی شامل عکس های انقلاب اسلامی در سال ۱۳۵۷ شهر شیراز به کوشش رسول قائدشرفی و مجید ایزدی رونمایی شد و سپس از خانواده اولین شهید انقلاب اسلامی شیراز شهید اکبر رستمی و خانواده جمعی از سهدای انقلاب اسلامی تجلیل به عمل آمد.

[ad_2]

این مطلب را هم ببینید
انقلاب اسلامی بزرگترین اتفاق قرن بیستم/ اعتماد مردم بازسازی شود
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

آخرین اخبار

پربازدید

    Sorry, no posts matched your criteria.

نت افراز تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب